شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 16:46 منتشر شده در مورخ: 1399/11/24 شناسه خبر: 1707343
در خطبه‌های نمازجمعه استان اردبیل مطرح شد؛

لحن ملتمسانه بعضی دولت‌مردان ما از آمریکا به اوج رسیده است/ ایران، طلبکار برجام است

لحن ملتمسانه بعضی دولت‌مردان ما از آمریکا به اوج رسیده است/ ایران، طلبکار برجام است
ائمه جمعه شهرستان های استان اردبیل در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن قدردانی از حضور حماسی مردم راهپیمایی شکوهمند یوم الله 22بهمن، اعلام کردند: بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به منزله نقشه راه نظام در مواجهه با آمریکا و اروپا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان ما ، ائمه جمعه شهرستان های استان اردبیل در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن قدردانی از حضور حماسی مردم راهپیمایی شکوهمند یوم الله 22بهمن که امسال به دلیل شرایط کرونایی حاکم بر کشور به صورت مجازی و خورویی انجام گرفت، به تبیین مسائل مختلف از جمله قضیه برجام، سفر رئس مجلس به مسکو، بانکداری اسلامی و تامین کالاهای اسای و کنترل قیمت ها در استانه نوروز پرداخته و اعلام داشتند؛ بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامیبه منزله  نقشه راه  نظام در مواجهه با آمریکا و اروپا است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل: لحن ملتمسانه بعضی از دولت‌مردان ما از آمریکا به اوج رسیده است

آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اردبیل اظهار کرد: از مسئولان استانی مصرانه می‌خواهیم نسبت به تامین کالاهای اساسی در آستانه عید اقدام جدی و عملی داشته باشند.

وی افزود: مدیریت قیمت کالاهای اساسی توسط دولت‌مردان، مقدم بر تمام کارهای دیگر است؛ اگر در اینجا مشکل داشته باشید سایر اقدامات شما هم مورد توجه قرار نمی‌گیرد و زیر سوال می‌رود.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: سفره مردم مخصوصاً طبقه پایین نباید کوچک و کوچکتر شود، قدرت خرید آنها نباید پایین بیاید و هیچ مرد خانه و بزرگ خانه‌ای نباید شرمنده اهل بیت خود باشد، حداقل نیازهای ضروری یک زندگی آبرومندانه و عزتمندانه باید تامین شود.

وی تصریح کرد: از اهل بازار هم می‌خواهم بسیار دقت کنند؛ کوچکترین اجحاف به مردم مخصوصاً در این ایام، خرید مفتی آتش جهنم و آتش غضب الهی است و قطعاً خود شما را هم گرفتار می‌کند، از خیرین نیز می‌خواهم در تامین و پخش بسته‌های غذایی با همت تمام ورود کنند.

سیستم بانکی سال‌ها محل هجمه به حقوق ملت و بیت‌المال بوده است

عاملی در بخش دیگری از خطبه‌ها اظهار داشت: گاهی بعضی از مسؤولان می‌خواهند از کارهای خوب خود گزارش دهند اما افتضاح بزرگی برای خود درست می‌کنند. اخیراً ریاست محترم بانک مرکزی گفته ۵۰۰ هزار کارت بانکی در زمینه پول‌شویی و قمار با همکاری دستگاه قضاء حذف می‌شود.

وی ادامه داد: ظاهر این حرف بسیار خوب است اما نشان می‌دهد که سال‌های متمادی دزدان حرفه‌ای، سیستم بانکی را محل تاخت و تاز خود و هجمه به حقوق ملت و بیت المال کرده و درآمدهای نامشروع سرسام‌آور کسب کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تاکید کرد: فعال شدن کارت‌های قمار در مراکز حرفه‌ای قمار و شرط بندی جز با مساعدت از سیستم بانکی اصلا امکان ندارد و بعضی از بانک‌ها درگاه‌های خود را با آغوش باز به آنها باز کرده‌اند.

مسئولیت ایجاد امنیت و طراحی زیرساخت برای مبادلات مالی چه کسی است؟

وی تصریح کرد: در این‌جا شایسته است ملت ما سوال کند که مسؤولان چرا این امر ساده را متوجه نشده‌اند و حالا بعد از خرابی بصره به فکر اقدام افتاده‌اند؟ آیا سایر اقدامات مسؤولان رده بالا هم همین‌طور است؟ چه کسانی در مبادلات مالی، مسؤولیت ایجاد امنیت و طراحی زیرساخت برای شفافیت را دارند؟ آیا جا ندارد که دستگاه قضایی، اینها را به پای محاکمه بکشاند؟

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: این سخن بایدن که جنگ یمن باید متوقف شود و ما نباید به عربستان سلاح بفروشیم و این سخن اتحادیه اروپا که نیروهای خارجی دیگر باید از یمن خارج شوند، معنایش این است که جنایت ۶ ساله آنها در یمن اشتباه بود اما نمی‌گویند.

وی ادامه داد: چه کسی باید جواب‌گوی این جنایت وحشتناک باشد و چرا مجرم محاکمه نمی‌شود؟ چرا بوش که اعتراف به خطا در حمله به عراق کرد و موجب شد دو میلیون نفر جان خود را از دست بدهند محاکمه نشد؟

عاملی بیان کرد: با یک کودتای نظامی در میانمار، آمریکا و اروپا چنان داد می‌زنند که صدایشان گوش فلک را کر می‌کند در حالی که در آنجا یک هزارم جنایت یمن اتفاق نیفتاده است؟ چرا دنیا با معیار مزدوج  یعنی معیار دوگانه اداره می‌شود؟

امام جمعه اردبیل اذعان داشت: این مطلب نشان می‌دهد که اغراض و جهت گیری‌های خاص در تصمیم گیری‌های کلان دنیا دخالت می‌کند و با چنین دخالتی سخن از دموکراسی و حقوق بشر، اضحوکه و سخریه است و همین معیار دوگانه است که باعث شده ایران اسلامی بدون هیچ گناهی ۴۲ سال به محاصره شیاطین در بیاید.

وی ادامه داد: بایدن در سخنرانی این هفته خود گفت؛ «در همه جای دنیا از دموکراسی و حقوق بشر حمایت خواهیم کرد»، اگر صادق هستید این شعار را در فلسطین عملیاتی و از این طریق مشکل ۷۰ ساله را حل کنید اگر صادق هستید مشکل یمن را با دموکراسی حل کنید، چرا می ترسید؟ انصارالله با رای مردم سر کار آمده است. می‌گویند ما حوثی‌ها را تحت فشار خواهیم گذاشت و اخراج آنها از لیست تروریست‌ها به معنی تخفیف به آنها نیست.

عاملی افزود: این ادبیات، افتضاح است؛ اگر آنها تروریست نیستند چرا آنها را تحت فشار می‌گذارید و چرا از طریق دموکراسی مشکل یمن را از اساس حل نمی‌کنید؟ چون می‌دانید نتیجه آن کاملا علیه منافع شماست. اگر صادق هستید به دموکراسی‌هایی که نتیجه آن برخلاف منافع شماست احترام بگذارید.

اگر به حقوق بشر معتقدید سر عربستان داد بزنید

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: اگر به حقوق بشر معتقدید سر عربستان داد بزنید نه حوثی‌ها، یمنی‌ها در استفاده از سلاح، مدافع هستند و عربستان مهاجم، آمریکا و اروپا به جای این که به مهاجم بگویند دست نگه دار به مدافع می‌گویند از خودت دفاع نکن. یعنی در مدیریت دنیا خبری از عدالت نیست آنچه مهم است منافع نامشروع دولت‌های بزرگ است.

لحن ملتمسانه بعضی از دولت‌مردان ما از آمریکا به اوج رسیده است

عاملی در ادامه با اشاره به مساله بازگشت آمریکا به برجام عنوان کرد: بازگشت آمریکا به برجام ولو به نفع دولت ما و برگ امتیاز در انتخابات آینده است ولی برای رسیدن به این امتیاز هر وسیله و طریقی پسندیده نیست.

وی تاکید کرد: باید شأن ملت ما و انقلاب ما و اعتقادات ما و منویات رهبر ما لحاظ گردد؛ این روزها لحن ملتمسانه بعضی از دولت‌مردان ما از آمریکا به اوج رسیده است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: نتیجه این ادبیات این شد که این هفته بایدن گفت؛ «تحریم‌ها برداشته نخواهد شد» و اعلان کردند که مذاکره با شرکاء و هم پیمانان بعد از بازگشت ایران به برجام خواهد بود!

امام جمعه شهرستان نیر: ایران، طلبکار برجام است/تحقق بانکداری اسلامی در گرو مدیریت داخلی است

حجت الاسلام آیت نعمتی امام جمعه شهرستان نیر در خطبه‌های نماز جمعه یکی از صفات اهل تقوا را اخلاص در کار عنوان کرد و گفت: گروه، حزب، جناح، نماینده، رئیس و زیرمجموعه در موضوع اخلاص برابر هستند و همه باید به دنبال اخلاص در کار باشند و از خداوند بخواهند که کارها را خالص کند.

وی در ادامه سخنان خود به تبیین معانی بسم الله پرداخت و گفت: یکی از معانی بسم الله این است  تلاشمان به نام خدا و برای خدا بوده و خالصانه باشد و از خدا بخواهیم که ما را مورد پسند امام زمان(عج) قرار دهد.

تمام سیر و سلوک در اخلاص است

امام جمعه شهرستان نیر با بیان ابنکه  تمام سیر و سلوک در اخلاص است به برنامه های دهه مبارک فجر اشاره کرد و گفت:  حضور امت حزب الله ایران اسلامی در تجدید بیعت با آرمانهای امام و رهبری غرور آفرین است.

وی از مسئولین برگزاری برنامه های دهه فجر به ویژه مسئولان نیروی انتظامی، بسیج، امنیتی و مدیران ادارات و نهادها در برگزاری مراسمات ایام الله دهه فجر قدردانی کرد و گفت:حضور استاندار اردبیل و مدیران استانی در افتتاحیه طرح های اقتصادی و فرهنگی شهرستان نیر قابل تقدیر است.

حجت الاسلام نعمتی به برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور استاندار اردبیل اشاره کرد و گفت: این جلسه یکی از برنامه های خوب بود  و امیدواریم نتایج آن در عمران و آبادانی شهرستان نیر در ابعاد مختلف بزودی مشاهده شود.

ضرورت توجه به ترویج اخلاق اسلامی در جامعه 

 وی در بخش دیگری از سخنان خود به توصیه‌های مقام معظم رهبری در دیدار با همافران اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با خلبانان نیروی هوایی به مسئله اخلاق تاکید داشته و فرمودند: نباید بداخلاقی های زبانی در جامعه ترویج شود. 

امام جمعه شهرستان نیر به تشریح تبعات بداخلاقی در جامعه پرداخت و گفت: بد اخلاقی در جامعه منجر به عدم امنیت عمومی در تعاملات اجتماعی، ایجاد شکاف و رسوخ بی اعتمادی و بدبینی و گسست اجتماعی و از بین رفتن وحدت  انسجام ملی می شود.

وی از رسانه ها خواست در کنار مسئولان امر در ترویج آداب و اخلاق اسلامی در جامعه تلاش کنند.

خطای محاسباتی، دلیل اصلی شکست‌های آمریکا است

حجت الاسلام نعمتی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین دلایل شکست های آمریکا برابر انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: دلیل اصلی شکست‌های آمریکا، خطای محاسباتی است.

وی به تبیین موضع ایران در قضیه برجام از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: تنها در صورت لغو تمام تحریم ها و  راستی‌آزمایی در میدان عمل است که می توان زمینه های یرگشت ایران به تعهدات برجامی را فراهم کرد.

ایران، طلبکار برجام است

 امام جمعه شهرستان نیر با بیان اینکه ایران طلبکار برجام است گفت: امروز توپ برجام در زمین آمریکا و اروپا قراردارد و این آنها هستند که به ایران اسلامی بدهکار هستند .

وی تصریح کرد: بیانات رهبر معظم انقلاب به منزله  نقشه راه  نظام در مواجهه با آمریکا و اروپا در قضیه برجام است.

نگاه چندجانبه‌گرایی و نگاه افراطی به غرب محکوم است

حجت الاسلام نعمتی در بخش دیگری از سخنان خود به سفر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به مسکو اشاره کرد و گفت: سفر رئیس مجلس به مسکو، حاوی پیام رهبر معظم انقلاب به دنیا در بّعد سیاست خارجی بود، بطوریکه در سیاست خارجی ایران، نگاه به شرق و همت برای تحقق ارتباطات چندجانبه با کشورهای قدرتمند جهان. جزو دکترین های سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و هست..

وی تصریح کرد: از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی نگاه چندجانبه‌گرایی و نگاه افراطی به غرب محکوم است و همه باید در حوزه سیاست خارجی برای آبروی نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش کنند و از نگاه حزبی و جناحی پرهیز کنند.

تحقق بانکداری اسلامی، مدیریت داخلی را می طلبد

حجت الاسلام نعمتی به انتقاد از سیستم بانکداری کشور پرداخت و گفت: بانکها در شرایط تحریم اقتصادی چه کاری برای رفع مشکلات اقتصادی کشور انجام داده اند.

وی با بیان اینکه بانک‌ها برای نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و این نظام نیز حاصل خون هزاران هزار شهید است، گفت: با توجه به اینکه مراجع عظام تقلید و مقام معظم رهبری برای ترویج بانکداری اسلامی تاکید دارند ولی متاسفانه به این مقوله مهم توجه نمی شود.

امام جمعه شهرستان نیر با بیان اینکه مجوز بانکداری اسلامی یه موضوع داخلی است، تصریح کرد: این کار به دست آمریکا نیست، بلکه مدیریت داخلی را می طلبد.

وی با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی باید کشور را در شرایط مدیریت جنگی  اداره کرد، از سران سه قوه درخواست کرد تا با تعامل و انسجام مشکلات بانکی مردم را حل کرده و بانکداری اسلامی را سرعت بخشند.

پارلمان‌های محلی، بهترین مکان برای رسیدگی به مطالبات مردمی

امام جمعه شهرستان نیر در بخش پایانی سخنان خود به مسائل و مشکلات این شهرستان پرداخت و از فرماندار و بخشداران خواست با الگوگیری از سپاه و نهادهای فرهنگی برای داشتن شهرستانی آباد و توسعه یافته به تبلیغات سازنده و فرهنگسازی بپردازند .

وی به انتخابات شورای شهر و روستا نیز اشاره کرد و گفت: باید افراد توانمند و با صلاحیت و متعهد برای ثبت نام انتخابات شورای شهر و روستا تشویق شوند چراکه پارلمان‌های محلی بهترین مکان برای پاسخ به مطالبات به حق مردم است.

حجت الاسلام نعمتی  به فرا رسیدن ماه رجب نیز اشاره کرد و گفت: ماه رجب، ماه تحول، انقلاب و ماه وصل شدن به خداست بنابراین مومنین شایسته از با بهره مندی از فضیلت های این ماه به سالم سازی قلوب بپردازند چراکه ماه رجب ، ماه رسیدن به رحمت و مغفرت الهی است.

امام جمعه شهرستان پارس آباد: محرومیت زدایی آرمانی ترین رویکرد انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام علی اکبر باقری بنابی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان پارس آباد از همراهی و حضور حماسی اقشار مختلف مردم فهیم و انقلابی شهرستان پارس آباد در اقدام حماسی و انقلابی یوم الله ۲۲ بهمن که با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و با شور و شکوه خاصی برگزار شد تشکر کرد.

وی افزود: حضور حماسی مردم بار دیگر دنیا را مبهوت عظمت، وحدت، همبستگی و اقتدار ملتی کرد که همواره و در هر شرایطی حامی و پشتیبان انقلاب  اسلامی بوده و در طول حیات پر خیر و برکت نظام اسلامی و در صحنه‌ها و حماسه‌های مختلف بارها و بارها به اثبات رسانده است.

امام جمعه شهرستان پارس آباد در ادامه به اعمال و فضیلت‌های ماه رجب پرداخت و گفت: ماه رجب ماه ولایت و امامت است و ماهی است که رحمت بی‌اندازه الهی بیش از پیش بر بندگان نازل می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارس آباد تصریح کرد: اگر می‌خواهیم کشور ما آسیب نبیند، خیمه ولایت را رها نکنید، اگر نعمت عظمای ولایت فقیه نبود از انقلاب اسلامی چیزی باقی نمی‌ماند.

امام جمعه خلخال: اشتغال جوانان اصلی‌ترین مطالبه مردم خلخال

حجت الاسلام کریم اسدی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان خلخال با اشاره به وضع معیشت مردم شهرستان خلخال اظهار کرد: اصلی‌ترین مشکل شهرستان خلخال نبود اشتغال و بروز بیکاری است.

وی افزود: اشتغال جوانان اصلی‌ترین مطالبه خانواده‌ها از مسؤولان است و باید زیرساخت‌ها در این حوزه نیز تقویت شود، مسؤولان استان باید نگاه ویژه‌ای به بحث اشتغال جوانان شهرستان خلخال داشته باشند.

امام جمعه خلخال به بحث کرونا و مشکلات موجود نیز اشاره کرد و گفت: انفاق و دستگیری از نیازمندان یکی از وظایف مردم و خیرین است و باید در گیر‌ودار مشکلات کرونا محرومین و نیازمندان فراموش نشوند.

اسدی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرماندهان نیروی هوایی ارتش گفت: هر وقت آمریکا به شرایط حذف تمام تحریم‌ها برگردد ایران اسلامی نیز به تعهدات خود عمل خواهد کرد و در غیر این صورت ایران اسلامی در تمامی مواضع خود تصمیم‌گیر است.

امام جمعه بیله سوار: شورای صیانت از انقلاب تشکیل شود/ برجام به پایان خط رسیده است

حجت الاسلام جابر عزیزی امام جمعه بیله سوار گفت: مردم ایران اسلامی به ویژه اهالی همیشه در صحنه شهرستان مرزی بیله سوار در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن امسال که به دلیل شرایط کرونایی حاکم بر کشور، متفاوت‌تر از سال‌های پیش و صرفاً به صورت راهپیمایی موتوری و خودرویی برگزار شد، باعث یاس و هراس دشمن شدند.

وی در ادامه سخنان خود به تشریح بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با فرماندهان نیروی هوایی در خصوص آمریکا پرداخت و گفت: رهبر معظم انقلاب از تعبیر خطای محاسباتی در مورد آمریکا استفاده کردند که همچون همیشه واقعاً تعبیری منطقی بود.

خطیب جمعه بیله سوار با برشمردن خطاهای محاسباتی آمریکا از اول انقلاب تاکنون، به شکست مفتضحانه استکبار در طول این دوران اشاره کرد و افزود: آمریکا دیگر دستش برای تمام مردم دنیا رو شده است و روز به روز شاهد افول این دولت استکباری در جهان هستیم.

امام جمعه بیله سوار در خصوص آینده مذاکره و سازش با آمریکا نیز به همه کسانی که عاشق و دلبسته مذاکره با آمریکا هستند تذکر داد و گفت: برجام به خط پایان رسیده است و نباید عده‌ای هنوز به نتایج آن امیدوار باشند.

وی به انتخابات پیش روی ۱۴۰۰ ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان در آزمون سخت قرار گرفته و باید در تأیید افراد، نهایت حساسیت و دقت لازم را به عمل آورد تا شاهد خسارت‌های بیشتر از این، به مردم و کشور نباشیم.

حجت الاسلام عزیزی یک پیشنهاد هم به مسئولان و تصمیم گیران نظام داشت و آن تشکیل شورایی، تحت عنوان «شورای صیانت از انقلاب» بود که به صورت راهبردی و برنامه ریزی شده برای آینده نظام تصمیم گیری کنند.

خطیب جمعه بیله سوار در پایان با تحلیل دقیق و اجمالی منطقه، روسیه را رقیب جدی آمریکا و عراق را شریک اصلی جمهوری اسلامی ایران دانست.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1707343
ارسال نظر
نظرات