شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 09:30 منتشر شده در مورخ: 1399/11/25 شناسه خبر: 1707425
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

نیازمند تحقق استقلال اقتصادی در کشور هستیم

نیازمند تحقق استقلال اقتصادی در کشور هستیم
رضایی گفت: اقتصاد امروز ما استقلال کامل ندارد و همه وظیفه داریم که طبق سند ارزشمند اقتصاد مقاومتی به سمت تحقق استقلال اقتصادی پیش برویم تا شاهد تکانه‌هایی چون تحریم نباشیم و به جایی برسیم که تحریم‌ها بی‌تاثیر شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با سپاس، اظهار کرد: ادامه راه و مسیر انقلاب در تحقق شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است. خون مطهر صدها هزار شهید برای استقلال کشور نثار شده است.

وی گفت: یکی از بزرگترین دستاوردهای ما در چند دهه گذشته استقلال در حوزه سیاسی بوده است. ایران مستقل‌ترین کشور دنیا است و هیچ ابرقدرتی نتوانسته برای ما تصمیم بگیرد. امروز رئییس جمهور یک کشور، در مراسم رسمی کشور دیگری را گاو شیرده خود خطاب می‌کند و کشور مقابل هیچ پاسخی نمی‌دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: نظام جمهوری اسلامی با رهبری حکیم، مقتدر و شجاع از استقلال حداکثری برخوردار بوده و این دستاورد بزرگی است که دیگر رئیس جمهور و سفیر کشور بیگانه برای کشور ما تعیین تکلیف نمی‌کنند و امروز وظیفه داریم این استقلال را در حوزه‌های دیگر هم توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه به استقلال اقتصادی در کشور نیاز داریم، بیان کرد: اقتصاد امروز ما استقلال کامل ندارد و همه وظیفه داریم که طبق سند ارزشمند اقتصاد مقاومتی به سمت تحقق استقلال اقتصادی پیش برویم تا شاهد تکانه‌هایی چون تحریم نباشیم و به جایی برسیم که تحریم‌ها بی‌تاثیر شود.

رضایی عنوان کرد: بابت آزادی کشورمان هزینه‌های زیادی داده‌ایم و دیگر مستعمره نیستیم و دیگران برای ما تعیین تکلیف نمی‌کنند و حرفمان را می‌زنیم. با اقتدار از هر مظلومی دفاع کرده‌ایم و مقابل سعودی‌ها و صهیونیست‌های کودک‌کش ایستاده‌ایم. با اقتدار مقابل کسانی که خود را کدخدا می‌نامند ایستاده‌ایم و خواهیم ایستاد و این در تاریخ کم‌سابقه است.

وی ابراز کرد: وظیفه داریم جمهوریت و اسلامیت این نظام را حفظ و حراست کنیم. نظام جمهوری اسلامی بر پایه مردم‌سالاری دینی است. مردم در این نظام زینت المجالس نیستند، روش امام و رهبری این نیست که مردم در خانه بنشینند و گروهی برای آنها تصمیم‌گیری کنند بلکه با همین مردم باید به سمت آرمان ها حرکت کنیم.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هر حرکتی طی این سال‌ها کردیم و همه حماسه‌های بزرگی که در این چهار دهه به وقوع پیوسته با حضور مردم بوده است؛ از اصل انقلاب اسلامی تا دوره درخشان دفاع مقدس که قطعه‌ای بی‌نظیر از تاریخ چند هزار ساله کشور است، تا شکست فتنه ۸۸ همگی مردم‌پایه بوده است.

وی با بیان اینکه استخوان‌های دشمن در حال خرد شدن است و صدای آن را امروز واضح‌تر می‌شنویم، افزود: سال‌ها پیش رهبر انقلاب گفتند که شما جوانان زوال غرب را خواهید دید و امروز این را داریم می‌بینیم. کشوری که از تأمین امنیت کنگره خود عاجز است حتماً نمی‌تواند برای ما امنیت بیاورد و مشکلات اقتصادی ما را حل کند.

رضایی با اشاره به اینکه مذاکره با آمریکا سرابی بیش نیست، اضافه کرد: کشوری که امروز امنیت داخلی خود را نمی‌تواند تأمین کند، قطعاً نمی‌تواند امنیت خلیج فارس را تأمین کند. لیبرالیسم و غرب‌گرایی به بن‌بست خورده است و امروز نسخه‌ای برای مشکلات عالم ندارد. در مقابل آن نشانه‌های پیروزی و موفقیت انقلاب اسلامی و ثمره‌های انقلاب اسلامی را در این عالم می‌بینیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: بیش از هفت تریلیارد دلار در این منطقه هزینه کردند، اما نه در افغانستان، نه در عراق، نه در سوریه و لبنان و نه حتی در فلسطین اشغالی به اهداف خود نرسیدند.

وی با اشاره به شعار صدور انقلاب، تصریح کرد: اینها نشانه پیروزی نهضت عظیم انقلاب اسلامی است که ۴۲ سال پیش از ایران ما شروع شد و امروز در سراسر این منطقه گسترده شده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1707425
ارسال نظر
نظرات