شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:15 منتشر شده در مورخ: 1399/11/25 شناسه خبر: 1707438
سیر تا پیاز واگذاری شرکت سنگ آهن بافق در بورس؛

وعده های فراموش شده مسئولین در زمینه واگذاری شرکت سنگ آهن بافق/نادیده انگاشتن منافع مردم

وعده های فراموش شده مسئولین در زمینه واگذاری شرکت سنگ آهن بافق/نادیده انگاشتن منافع مردم
عضو شورای اسلامی شهر بافق گفت: درصورت ورود شرکت سنگ آهن بافق به بورس بدون درنظرگرفتن تعهدات قبلی، حق مردم ، کارگران و شهر بافق پایمال خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن امیرزاده در گفتگو با یزد رسا ، با بیان اینکه درصورت ورود شرکت سنگ آهن بافق به بورس حق مردم ، کارگران و شهر  بافق پایمال خواهد شد؛ اظهار داشت: صندوق بازنشستگی فولاد متاسفانه با بدخلقی و بدعهدی در حال کوبیدن طبل نا امیدی در شهر ۵۰هزارنفری بافق می باشد که باعث شده فضای شهر ملتهب شود.

وی با بیان اینکه در صورت ورود شرکت سنگ آهن به بورس  دیگر حقوق  کارگران و سهم شهر ارزشی نخواهد داشت؛ تصریح کرد:صندوق بازنشستگی فولاد پس از عرضه ۲۰درصد سهام شرکت سنگ آهن در بورس و کسب سودی حدود۲تا۴هزارمیلیارد تومان دیگر در شهرستان بافق و شرکت سنگ آهن نخواهد آمد واین پول هنگفت را در خارج شرکت سنگ آهن هزینه نموده تا از ورشکستگی نجات یابد.
وی  با انتقاد از رفتار و خلف وعده های مسئولین صندوق بازنشستگی فولاد خاطرنشان کرد: شرکت سنگ آهن بافق در حال حاضر با مشکلاتی مانند حدودهزار میلیارد تومان بدهی ، مشکل باز پرداخت وام های کلان با سود ۲۴درصد وهمچنین بدهی سنگین مالیاتی روبه رو است اما این مشکلات و بدهی ها کوچکترین اهمیتی برای مسئولین صندوق بازنشستگی فولاد ندارد. 
این عضو شورای شهر بافق با بیان اینکه هیچ کس ادعای شخصی در زمینه ورود شرکت سنگ آهن به بورس ندارد و اگر صحبتی مطرح می شود در راستای منافع شهر بافق و مردم است که حیات و زندگی آنها به رونق داشتن شرکت سنگ آهن بستگی دارد اظهار داشت: به شکل و مدلی که صندوق بازنشستگی فولاد به دنبال ورود شرکت سنگ آهن بافق به بورس می باشد که در آن منافع مردم و شهر درنظر گرفته نشده طبیعتا تبعات گسترده جبران ناپذیری برای شهر و مردمان بافق خواهد داشت.
این عضو شورای اسلامی شهر بافق با اشاره به سابقه واگذاری شرکت سنگ آهن در سال ۹۳ به صندوق بازنشستگی فولاد کشور گفت: در تاریخ۲۸اسفند ۹۲ در جلسه مخفیانه ای که به دور از چشم مردم و مسئولین این شهرستان برگزار شد ۶۷/۲۵درصد سهام شرکت سنگ آهن بافق به صندوق بازنشستگی فولاد واگذار و بعد از این واگذاری در جلسه دیگری که در اواسط فرودین ۹۳برگزار شد حدود ۲۸/۵درصد باقیمانده سهام شرکت سنگ آهن را به این صندوق واگذار که به دنبال این واگذاری، مردم  و مسئولین نارضایتی خود را اعلام و با ورود مسئولین کشوری موضوع واگذاری ۲۸/۵درصد سهام این شرکت منتفی شد.
امیرزاده با اشاره به وعده های مکتوبی که در آن زمان آقایان جهانگیری و ربیعی به عنوان معاون اول ریاست جمهوری و وزیر رفاه و کار و امور اجتماعی داده اند تصریح کرد: در آن سال طبق توافقی که با حضور مسئولین شهرستانی واستانی و کشوری به عمل آمد طبق یک تعهد نامه مشخص مقرر بود در صورت ورود شرکت سنگ آهن به بورس ، تمامی ۱۶وعده ای که انتظارات کارگران و مردم شهر بافق بوده و مورد توافق هم قرار گرفته اجرا شود ولی در حال حاضر شاهد بد قولی مسئولین صندوق بازنشستگی فولاد علیرغم تاکیدات فراوان مسئولین هستیم.
وی ادامه داد: طبق دستور مستقیم وزیر رفاه و کارو امور اجتماعی و معاون اول رئیس جمهور می بایست دونفر از اعضای هیات مدیره بومی باشند اما در حال این مسئله نقض و تنها یک نفر از اعضای هیات مدیره بومی بوده که با درد ومشکلات مردم شهر بافق آشنایی دارد.
امیرزاده با بیان اینکه شورای شهربافق و مردم و مسئولین این شهرستان با این شکل ورود شرکت سنگ آهن به بورس کاملا مخالف بوده و تا زمانی که انتظارات این مردم برآورده نشود امکان عرضه در بورس از دید مردم وجود نخواهد داشت ،تصریح کرد:در سال ۹۳ مقرر شده بود ۵ درصد سهام شرکت به صورت ترجیحی به کارگران این شرکت واگذار شود اما با رفتار خلاف قانون مسئولین صندوق بازنشستگی فولاد و قیمت گذاری بسیار بالاتر از قیمت دفتری سهام عملا امکان خرید را از کارگر شرکت سنگ آهن گرفتند.
وی ادامه داد: قیمت دفتری هرسهم این شرکت در سال ۹۳ حدود یک هزارتا دو هزارتومان بود که متاسفانه مسئولین صندوق بازنشستگی قیمت حدود۱۵۶هزارتومان برای هر سهم را معین کردند که به این شکل تنها ۰۹/ درصد از۵ درصد سهام خریداری شد.
این عضو شورای شهر بافق با بیان اینکه قرار بود ۲۰درصد دیگر سهام نیز به شهر بافق واگذار شود خاطرنشان کرد: به این دلیل که دلسوزترین افراد به آینده وسرنوشت شرکت سنگ آهن بافق، مردم این شهرستان هستند مقرر شده بود برای اینکه منافع شهر تامین  شود ۲۰درصد سهام این شرکت به شهرداری بافق واگذار شود که این وعده را نیز مسئولین صندوق بازنشستگی فولاد قصد اجرای آن را ندارند.
این عضو شورا که در سال ۹۳ و زمانی که بحث واگذاری ۲۸/۵درصد سهام باقیمانده شرکت سنگ آهن بافق به صندوق بازنشستگی فولاد کشور مطرح و موجبات اعتصاب وناراضایتی کارگران این شرکت را فراهم آورده بود به عنوان دبیر کارگروه مطالبات مردم پیگیر ماجرا بوده است اظهار داشت: به دنبال حوادث و نارضایتی هایی که سال۹۳در سطح شهرستان بافق به وقوع پیوست معاون سیاسی امنیتی وزیر کشور با اختیارات کامل به شهر بافق سفر کرده بود واگذاری شرکت سنگ اهن یا هر تصمیم دیگری را منوط به اجرایی شدن مطالبات کارگران و مردم شهر دانستند ولی حال عملا این مصوبه مورد بی اعتنایی قرار گرفته است.
امیر زاده ادامه داد: به دنبال تلاشهایی که جدیدا مسئولین صندوق بازنشستگی فولاد برای ورود شرکت سنگ آهن بافق به بورس در حال انجام آن هستند جلسه ای با مسئولین این صندوق برگزار ولی مسئول این صندوق با لحنی خلاف قاعده و اصول موجود ، جواب مسئولین شهرستان را دادند که باعث شد این جلسه به هیچ نتیجه ای حاصل نشده و اینگونه به نظربرسد که مسئولین این صندوق عملا در حال تقابل با مردم شهرستان بافق هستند.
وی با بیان اینکه تعطیل شرکت سنگ آهن خسارات مالی فراوانی دارد اظهار داشت: با راه اندازی کارخانه گندله و تکمیل زنجیره فولاد در شهرستان بافق تعداد کارگران وتولیدات این شرکت به شدت افزایش یافته و شرکت سنگ آهن در تاروپود مردم تنیده و ارتباط مستقیم با زندگی آنها برقرار کرده که لازم است مسئولین کشوری به این موضوع توجه و به درخواستهای مردم اهمیت بدهند. 
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1707438
ارسال نظر
نظرات