شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 11:22 منتشر شده در مورخ: 1399/11/25 شناسه خبر: 1707463
امام جمعه سنگر در گفتگو اینستاگرامی:

شفافیت نسخه رفع تبعیض است/ جاهلیت مدرن با ظاهری زیبا به میدان می‌آید

شفافیت نسخه رفع تبعیض است/ جاهلیت مدرن با ظاهری زیبا به میدان می‌آید
حجت‌الاسلام محمد محمدیان نسخه رفع تبعیض را شفافیت دانست و گفت: عدم شفافیت کار غلطی است و اگر اقتصاد شفاف باشد، جلوی رانت گرفته می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام محمد محمدیان در گفتگوی اینستاگرامی با خبرنگار 8دی، با بیان اینکه وحدت تاکتیک نظام نیست بلکه استراتژی نظام است گفت: هدف نظام وحدت بین مسلمین است زیرا قیام ما بر مبنای وحدت امت اسلامی بود و وحدت به معنای توجه به مشترکات است.

امام جمعه سنگر با اشاره به اینکه اختلافات بین شیعه و سنی باید در یک جمع علمی به نقد گذاشته شود، بیان کرد: این اختلافات نباید موجب تنازع و درگیری شود.

دشمن با شیعه‌ای که برای استکبار خطرناک نباشد، مشکلی ندارد

وی با بیان اینکه شیعیان انگلیسی یا وهابیت به اسلام لطمه می‌زنند تصریح کرد: دشمنان با شیعه‌ای که هیچ خطری برای استکبار ندارد مشکلی ندارند.

محمدیان با اشاره به اینکه ظهور وهابیت پس از پیروزی انقلاب به دلیل احساس خطر استکبار بود عنوان کرد: آنها قبل از انقلاب با شیعیان مشکلی نداشتند اما پس از انقلاب دشمنی‌ها آغاز شد.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه شعارهای انقلاب بر مبنای فطرت بود و استقلال و آزادی در قرآن آمده است افزود: کلمه وحدت نیز از آموزه‌های قرآن است.

وی با تاکید بر اینکه مجاهدت و اخلاص امام(ره) برای استکبار و وهابیت خطر داشت اظهار کرد: وهابیت و مذهب سنی جدا از هم هستند و بسیاری از اهل تسنن و حتی غیرمسلمانان به دلیل ویژگی‌های شخصیتی امام شیعه شدند.

امام جمعه سنگر با انتقاد از عملکرد ضعیف مسئولان در حوزه تبیین مبانی اسلام پس از انقلاب، خاطرنشان کرد: ما تعریف درستی از اسلام ارائه نکردیم و برخی اسلام را اسلام القاعده و داعش می‌بینند اما اسلام رحمانی و واقعی که حضرت امام(ره) فرمودند در مقابل اسلام آمریکایی می‌ایستد، را نمی‌پذیرند.

منافق بر سفره انقلاب می‌نشیند اما خیانت می‌کند

محمدیان ادامه داد: ویژگی منافق این است که اعتقادات خود را در قلبش نگه می‌دارد و منتظر آماده شدن بستر و موج سواری می‌ماند و بر سر سفره انقلاب می‌نشیند اما خیانت می‌کند.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه منافقین الفاظ را غلط معنی می‌کردند و بحث را به انحراف می‌کشاندند، بیان کرد: احمدی نژاد بیداری اسلامی را قبول نکرد و گفت بهار عربی است و صهیونیست‌ها نیز این جریان را از اسلام جدا کردند اما رهبری فرمودند بیداری اسلامی که به معنای توجه به دارایی‌ها معنوی خود است.

مردم کشورهای عربی در رنج هستند

وی با اشاره به اینکه یکی از خواسته‌های هر فطرتی استقلال طلبی است تاکید کرد: مردم کشورهای عربی در رنج هستند و وجدان مردم منطقه ذلت را نمی‌پذیرد و به سمت استقلال و عزت می‌رود.

تعیین چارچوب جمهوری اسلامی برای انقلاب هنر امام بود

امام جمعه سنگر با بیان اینکه نباید انتظار داشته باشیم ظرف ۴۲ سال تمام انحرافات از بین رود گفت: هنر امام این بود که بعد از انقلاب ما را در یک مکانیسم و چارچوب که همان جمهوری اسلامی است قرار داد و آن را ماندگار کرد.

محمدیان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی غایت ما نیست بلکه طریق و وسیله است، بیان داشت: هدف ما این است که با جمهوری اسلامی به انقلاب حضرت مهدی برسیم.

مردم در آزمون و خطا رشد می‌یابند

وی جمهوری اسلامی را به معنای مردم سالاری دینی عنوان کرد و افزود: مردم در آزمون و خطا رشد پیدا می‌کنند و فرق جامعه دینی و دیکتاتوری نیز در همین انتخابات است.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه علامه طباطبایی دموکراسی را دیکتاتوری‌ترین نسخه می‌دانستند خاطرنشان کرد: جاهلیت مدرن شیک است و با ظاهری زیبا به میدان می‌آید.

خطر ورود افراد بی تقوا به عرصه انتخابات

امام جمعه سنگر با اشاره به اینکه معمولاً افرادی که پول بیشتری برای تبلیغات دارند وارد انتخابات می‌شوند بیان کرد: چنین افرادی با تقوا نیستند و مردم باید به جایی برسند که اگر کسی با چنین شیوه‌ای وارد عرصه شد را انتخاب نکنند.

محمدیان درخصوص جنجال‌های ایجاد شده بر سر خودروی دنا پلاس نمایندگان مجلس گفت: نمایندگان برای سرکشی از حوزه‌های انتخابی خود باید یک ماشین داشته باشند اما اینکه آن ماشین شاسی بلند باشد قابل قبول نیست و با تشریفات مخالف هستیم.

پرهیز از ترویج سرمایه‌داری دوران سازندگی

وی بیان داشت: در طول انقلاب برخی موارد را خوب تبیین نکردیم به طور مثال هر سرمایه داری دزد نیست اما نباید سرمایه داری دوران سازندگی را ترویج دهیم بلکه حد وسط مورد نظر است.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه ما هم اکنون در مرحله تشکیل دولت اسلامی هستیم تصریح کرد: در حال حاضر دولت ما اسلامی نیست و انتقادات مردم به مسائل مختلف نیز نشأت گرفته از همین موضوع است چرا که اگر دولت اسلامی شود جامعه نیز اسلامی می‌شود.

زیر پرچم جمهوری اسلامی شعار ضد فساد می‌دهیم

محمدیان با تاکید بر اینکه زیر پرچم جمهوری اسلامی شعار ضد فساد می‌دهیم، اظهار کرد: تشریفات، اسراف و حقوق‌های نجومی را کم کنیم تا با افزایش تعداد قاضی درست، به مبارزه با فساد برویم البته در کنار این باید کار فرهنگی نیز انجام داد.

شفافیت نسخه رفع تبعیض است

وی نسخه رفع تبعیض را شفافیت دانست و گفت: عدم شفافیت کار غلطی است و اگر اقتصاد شفاف باشد، جلوی رانت گرفته می‌شود.

شفافیت در عملکرد مسئولان بدگمانی مردم را کم می‌کند

امام جمعه سنگر ادامه داد: اینکه دادگاه برادر معاون فلان مسئول شفاف نیست نوعی تبعیض است زیرا امام علی(ع) می‌فرمایند اگر مسئولین با مردم شفاف باشند، بدگمانی آنها کم می‌شود.

گرانی‌ها به دلیل فاصله گرفتن مسئولان از مدار امام است

این کارشناس مذهبی با تاکید بر اینکه نمایندگان باید از ترس رانت خواران که در سیستم رخنه کرده‌اند به طرح شفافیت آرا رأی می‌دادند، بیان کرد: گرانی‌های اخیر به این دلیل است که مسئولان بر مدار امام(ره) رفتار نکردند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1707463
ارسال نظر
نظرات