شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:48 منتشر شده در مورخ: 1399/11/25 شناسه خبر: 1707507
فوتبال یزد همچنان دلخوش به خاطرات خوش دهه 80؛

شهیدقندی، تیمی که در سیلاب بی‌توجهی مسئولان یزد غرق می‌شود

شهیدقندی، تیمی که در سیلاب بی‌توجهی مسئولان یزد غرق می‌شود
تیم شهیدقندی یزد امسال در لیگ دو فوتبال کشور حال‌وروز خوبی ندارد که برای رهایی از آن نیازمند توجه جدی مسئولانی است که چندین بار قول حمایت داده بودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، اوایل مردادماه سال گذشته بود که تیم شهیدقندی یزد باری حضور جدی‌تر در لیگ دوم فوتبال کشور با وحید مظاهری که سابقه حضور در تیم پرسپولیس داشت، کار خود را به‌صورت رسمی آغاز کرد.

این تیم هرچند با اعلام رسمی از سوی مسئولان ارشد استان کار خود را قدرت آغاز و طی دو هفته با هشت بازیکن جدید قرارداد امضا کرد تا بتواند شهیدقندی را به سابقه خود نزدیک و با ارتقا سطح کیفی تیم، آن را به لیگ یک و بعدازآن به سمت لیگ برتر هدایت کند.

سال گذشته و با شروع لیگ‌های فوتبال در کشور، تیم شهیدقندی شیب ملایمی را آغاز و تا چهار هفته مانده به پایان رقابت‌ها موفق شد تا خود را در رده‌های بالای جدول حفظ و مردم استان یزد را امیدوار به صعود به لیگ یک کند.

اما به یکباره تیمی که رقابت تنگاتنگی با تیم‌های بالای جدول داشت و حتی در هفته‌هایی در رتبه اول حضور داشت، در چهار هفته پایانی میدان مبارزه با خالی و امتیازات ارزشمند بازی‌های خانگی و خارجی را به حریفان مستقیم خود واگذار کرد و از صعود به لیگ یک فوتبال کشور بازماند و به جایگاه پنجمی جدول لیگ دو فوتبال کشور دست یافت.

قبل از شروع فصل جدید 99 لیگ دو فوتبال کشور، شهیدقندی به‌مانند سال گذشته با جذب چند بازیکن و ابقای مظاهری، امید بسیار زیادی داشت که امسال بتواند خود را لیگ یک برساند.

بازی‌های دوستانه شهیدقندی قبل از شروع لیگ دو برگزار می‌شد و این تیم با نتایج بسیار خوب مسابقات را به اتمام می‌رساند و همه امیدوار بودند که امسال یکی از تیم‌های صعودکننده به لیگ یک، شهیدقندی یزد خواهد بود اما این پایان کار نبود، لیگ دو شروع و تیم شهیدقندی رقابت‌ها را آغاز کرد.

ولی شهیدقندی امسال لیگ دو، آن تیمی نبود که همه انتظار آن را داشتند و پس از گذشت هشت هفته از رقابت‌ها با 7 امتیاز در رتبه دوازدهم قرار گرفت.

وحید مظاهری پس از پایان هشتمین بازی این تیم در یزد که شهیدقندی در لحظات پایانی و در روزی که میزبان بازی بود موفق شد از شکست رهایی پیدا کند، تصمیم بر استعفا گرفت.

این یک سال و نیم برای مظاهری و شهیدقندی که آوازه لیگ برتری شدن را داشتند با فرازونشیب‌های فراوان به پایان رسید و باید دید این تیم خطه کویر آیا می‌تواند خاطرات خوش دهه 80 را برای مردمان دارالعباده زنده کند یا خیر.

نکته قابل تأمل در خصوص شهیدقندی یزد این است که مسئولان استان طی سالیان اخیر خیلی امیدواری دادند که به‌طور حتم از این تیم حمایت خواهند کنند اما در عمل چیزی به عینه مشاهده نشد و علی‌رغم ظرفیت‌ها و استعدادهای ناب ورزشی یزد، همچنان باید به خاطرات گذشته دل‌خوش کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1707507
ارسال نظر
نظرات