شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:49 منتشر شده در مورخ: 1399/11/25 شناسه خبر: 1707512
امام جمعه یزد:

وصایای شهدا هدایتگر و راهگشای مشکلات جامعه است

وصایای شهدا هدایتگر و راهگشای مشکلات جامعه است
آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه در وصایای شهدا اخلاص موج می‌زند و شهید چیزی جز لقاء الله نمی‌بیند، گفت: وصایای شهدا هدایتگر و راهگشای مشکلات جامعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری صبح امروز در مراسم تجلیل از برگزیدگان شاهد مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه و رونمایی از کتاب وصیت‌نامه شهدا اظهار داشت: وصایای شهدا درس‌های بزرگی دارد و باید با مطالعه و بررسی این وصایا، آنها را در زندگی خود به کار ببندیم.

وی با تاکید بر اینکه وصایای شهدا هدایتگر است و در این وصایا غیر از خدا چیز دیگری مشاهده نمی‌شود، عنوان کرد: در این وصیت‌نامه‌ها عشق واقعی به خدا موج می‌زند زیرا شهدا در زمان نگارش وصایای خود به عرفان و اخلاصی دست یافته‌اند که به جز لقاء الله به چیز دیگری نمی‌اندیشند.

ناصری ادامه داد: در وجود فردی که آرزویش شهادت است، اخلاص و ارتباط با خدا به شکل ویژه‌ای برقرار شده و طبیعی است که وصایای آنها اثرات معنوی بالایی دارد بنابراین باید این وصایا را که راهگشای مشکلات جامعه است، در زندگی خود به کار بگیریم و با الگو گرفتن از شهدا، همواره در حرکت‌ها و کارهای خود خدا را مدنظر داشته باشیم.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه حفظ نظام از والاترین واجب‌هاست، افزود: باید در راه خدمت به خلق خدا، حفظ نظام اسلامی و خدمت به جامعه اسلامی بکوشیم و در این مسیر رضایت خدا را مدنظر داشته باشیم.

وی با تقدیر از جوانانی که با قرآن مأنوس شده‌اند و در مسابقات سراسری رتبه کسب کرده‌اند، گفت: اگر قرآن می‌خوانید و حفظ می‌کنید، همه باید مقدمه‌ای باشد برای حفظ انقلاب و نظام اسلامی زیرا همه اینها دستور وارد شدن بر نظام اسلامی است.

ناصری تاکید کرد: اینها ابزاری است که ما را به حقیقت حق برساند و هرکس با کلام خدا آشنا شود، معرفتش نسبت به خدا بیشتر می‌شود هر کس در کلام خدا تامل کند، معنویت و ربوبیت در وجود او تجلی پیدا می‌کند زیرا کلام خدا در او نفوذ کرده است.

وی، قرائت و انس با قرآن را از اصیل‌ترین امور دانست و گفت: انس با قرآن از والاترین امور است زیرا هدف زندگی انسان حرکت به سوی خدا و کمال است و رسیدن به کمال نیز بدون قرآن و بدون اهل بیت(ع) که مفسران قرآن هستند، محقق نمی‌شود.

در این مراسم از 13 برگزیده شاهد مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه تجلیل شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1707512
ارسال نظر
نظرات