شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:31 منتشر شده در مورخ: 1399/11/25 شناسه خبر: 1707529
خطر در کمین جان مردم؛

پای کرونای انگلیسی هم به البرز باز شد/ مجلس به لغو پروازهای ایران به کشورهای اروپایی ورود کند

پای کرونای انگلیسی هم به البرز باز شد/ مجلس به لغو پروازهای ایران به کشورهای اروپایی ورود کند
شاید کسی فکر نمی کرد در استانی که ویروس کووید ۱۹ رفتارش را کمی ملایم تر کرده بود شاهد ابتلای شهروندان به نوع جهش یافته آن شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، کرونای چینی کم بود، پای انگلیسی اش هم به البرز باز شد. آنچه مردم از آن واهمه داشتند گریبان کوچکترین استان کشور را گرفت، شاید کسی فکر نمی کرد در استانی که ویروس کووید ۱۹ رفتارش را کمی ملایم تر کرده بود شاهد ابتلای شهروندان به نوع جهش یافته آن شوند.

اما متاسفانه آنچه نباید اتفاق افتاد و روز جمعه ۲۴ بهمن سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در البرز در خبری به رسانه های استان اعلام کرد؛ یک بیمار کووید ۱۹ مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی چند روز پیش از شهرستان آبیک استان قزوین به بیمارستان شهرهشتگرد استان البرز انتقال داده شد که به رغم انجام اقدامات درمانی جان خود را از دست داد.
 
علیرضا سلیمانی افزود؛ نتایج آزمایشات پس از یک هفته نشان داد که این ویروس از نوع کرونای جهش یافته انگلیسی بوده  که خطری جدی برای البرز و کشور به شمار می رود. البته با توجه به مشخص شدن نتایج آزمایشات، تمام اطرافیان این فرد مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی تحت بررسی پزشکی و قرنطینه ای قرار گرفتند.
 
وی افزود: به دنبال مثبت بودن تست کرونای انگلیسی این فرد، تمام کارکنان بیمارستان های استان البرز تحت مراقبت های ویژه قرار گرفته و اقدامات لازم در این زمینه به عمل آمده است. باید خودمراقبتی و رعایت شدید پروتکل های بهداشتی در دستور کار مردم و مسئولین قرار گیرد چرا که کرونای انگلیسی مانند موج های قبلی کرونا زنگ تفریح نیست.
 
ماجرای کرونای انگلیسی هم پیش از این مسئله ساز شده و مورد انتقاد نمایندگان مجلس قرار گرفت، علی حدادی نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تیتر۱ اعلام کرد؛ لغو پروازهای ایران به انگلیس و اروپا مطالبه اصلی مجلس است و با توجه به اینکه از آغاز شیوع ویروس کرونا تا امروز کشور ما با این خطر مواجه است باید از طرف مجلس مورد سوال قرارگیرد و مجلس علاوه بر مطالبه گری این موضوع را در قالب سوال پیگیری کرده است.
 
همچنین عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره لزوم لغو پروازهای ایران به کشورهای اروپایی همزمان با شیوع ویروس کرونا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تیتریک گفت: هر اقدامی که در جهت حفظ سلامت آحاد جامعه به ویژه در بحران کرونا ضرورت دارد باید توسط مسئولین دولت مورد توجه قرار گیرد و به صورت سخت گیرانه این محدودیت ها اعمال شود به ویژه در شرایط حاضر که کشورهای اروپایی درگیر ویروس کرونای انگلیسی هستند.
 
وی با اشاره به قدرت سرایت چندین برابری ویروس مذکور افزود: لغو پرواز به کشورهای اروپایی و انگلیس باید جدی گرفته شود و در غیر این صورت مسافرینی که در ایران حضور پیدا می کنند شرایط قرنطینه را حتما طی نمایند و تست های مکرر گرفته شود تا شاهد شایع شدن این ویروس در کشورمان نباشیم.
 
زهره الهیان اظهار داشت: در حال حاضر در زمینه کنترل ویروس کرونا توفیقات بسیار خوبی را به واسطه طرح شهید سلیمانی به دست آورده ایم، طرحی که با کمک بسیج و سپاه های استانی و استانداری ها بیماریابی خانه به خانه انجام می شود تا علاوه بر درمان و قرنطینه، در قالب بسته های ارزاق هم مورد حمایت قرار گیرند.
 
وی با اشاره به اینکه طرح شهید سلیمانی موجب شد طی دو ماه اخیر آمار ابتلا و مرگ و میر کرونا به یک چهارم کاهش پیدا کند، تصریح کرد: این در حالی است که آمار ابتلا و فوت در کشورهای اروپایی به چهار برابر افزایش پیدا کرده است، در نتیجه تجربه موفق بسیج در سطح جهان می توان الگو سازی کرد.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تهران در خاتمه خاطر نشان داشت: پای کار آمدن بسیج و مردم در راستای کنترل شیوع ویروس کرونا و دیگر زمینه ها سبب خیر و برکت برای کشور شده است.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1707529
ارسال نظر
نظرات