شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:07 منتشر شده در مورخ: 1399/11/25 شناسه خبر: 1707655
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

۴ شهرستان استان قزوین در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند/ عدم‌ استفاده ۴۷درصد قزوینی‌ها از ماسک

۴ شهرستان استان قزوین در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند/ عدم‌ استفاده ۴۷درصد قزوینی‌ها از ماسک
پیمان نامدار با اشاره به عوامل خطر در شیوع کرونا گفت: طی سه هفته اخیر عدم استفاده از ماسک از ۱۲درصد به ۴۷درصد در استان قزوین رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، پیمان نامدار در جلسه ستاد کرونای استان قزوین که عصر امروز(شنبه) در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان قزوین اظهار کرد: قدرت انتقال ویروس جدید چند برابر و به لحاظ مرگ و میر ۱/۷ است و امکان دارد که حتی جهش‌های دیگری از ویروس کرونا را در کشور داشته باشیم.

وی با بیان اینکه شرایط فعلی نشان داد که ویروس جدید بدون ویزا و بدون پاسپورت وارد کشور شده؛ افزود: همجواری استان قزوین با سایر استان‌ها به ویژه گیلان و مراودات و تردد به این استان، شرایط نگران کننده‌ای را ایجاد می‌کند که پیش بینی می‌شود تا عید دو مقطع مهم و افزایشی را پیش رو داشته باشیم.

رئیس علوم پزشکی استان قزوین ادامه داد: درک می‌کنیم که همه تحت فشار هستیم و درصدد هستیم تا آئین‌های مذهبی و مراسمات برگزار شود اما شرط اصلی پایبندی بر پروتکل‌های بهداشتی این است؛ به طوری که نماز جمعه باید با ۳۰ تا۵۰نفر ظرفیت اجرا شود که رعایت پروتکل‌ها باید توسط نهاد و دستگاه‌ مربوطه نظارت شود.

این مقام مسئول ابراز کرد: مصوب کرده بودیم که رستوران‌ها با ظرفیت ۳۰درصدی فعالیت کنند اما شب‌ها گزارش‌های داریم که این پروتکل رعایت نمی‌شود و حتی بیشتر از ظرفیت اعلام شده مشتری پذیرش می‌کنند.

نامدار با اشاره به عوامل خطر در شیوع کرونا تصریح کرد: طی سه هفته اخیر عدم استفاده از ماسک از ۱۲درصد به ۴۷درصد رسیده، استفاده از تاکسی و وسایل نقلیه عمومی از شش درصد به ۱۰درصد افزایش پیدا کرده که استفاده از ماسک هم در این اماکن کاهش یافته است.

وی عنوان کرد: حضور افراد در عروسی‌ها در استان از ۰٫۳ به ۶٫۶ افزایش پیدا کرده است که پیش بینی می‌کنیم در هفته‌های آینده باتوجه به ماه رجب و شعبان به ۱۲ تا ۱۳درصد هم برسد که دهیاران و بخشداران باید ورود جدی در این زمینه داشته باشند.

رئیس علوم پزشکی استان قزوین یادآور شد: حضور افراد در بازار در سه هفته اخیر از ۱۱درصد به ۱۷درصد رسیده که باتوجه به پایان سال نگرانی جدی ایجاد می‌کند و همچنین ارتباط افراد با موارد مثبت از ۵۶درصد به ۷۹درصد رسیده است.

این مقام مسئول اذعان کرد: اکنون شهرستان آوج و آبیک در وضعیت آبی و چهار شهرستان البرز، قزوین، تاکستان و بوئین زهرا در وضعیت زرد قرار دارند؛ شهرستان البرز در زمینه موارد مثبت و بستری‌های مثبت روند افزایشی شده و سایر شهرستان‌ها در موارد مثبت بستری افزایشی هستند.

نامدار در پایان گفت: درخواست داریم که محدودیت ترددهای شبانه با دقت بیشتری اجرا شود و باتوجه به شرایط ویژه‌ای که قرار گرفتیم نیز آرامستان‌ها، سالن‌های ورزشی و سایر فعالیت‌های اجتماعی و عمومی تعطیل شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1707655
ارسال نظر
نظرات