شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:00 منتشر شده در مورخ: 1399/11/26 شناسه خبر: 1707743
پشت پرده برخی شعارها علیه روحانی؛

تخریب توسط هر کسی که باشد نتیجه مثبتی برای جامعه ندارد/ عملکرد دولت موجب ناراحتی و عصبانیت مردم شده است

تخریب توسط هر کسی که باشد نتیجه مثبتی برای جامعه ندارد/ عملکرد دولت موجب ناراحتی و عصبانیت مردم شده است
صباغیان نماینده پنج شهرستان استان یزد گفت: تردیدی نیست که تخریب در هیچ زمانی و از سوی هر گروه و جناحی که باشد، نتیجه‌ی مثبتی به دنبال نخواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، انتشار فیلمی در فضای مجازی که طی آن شعارهایی علیه روحانی داده می‌شود با واکنش‌های مختلفی همراه شده است. منتقدین دولت با محکوم کردن ادبیات تند و نامناسب در قبال رئیس‌جمهور، می‌گویند این نوع اقدامات موجب می‌شود تا عملکرد و ناکارآمدی دولت تحت‌الشعاع قرار بگیرد و دولت بستری برای مظلوم‌نمایی داشته باشد.

آن‌ها همچنین می‌گویند بعید نیست که این اقدامات از سوی خود دولتی‌ها و حامیان آن‌ها طراحی شده باشد تا بدین شکل بتوانند برای مدتی از فشار انتقادها به عملکرد دولت خارج شوند و در ماه‌های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری، فضای جامعه را به سمت دیگری سوق دهند.

این درحالی است که برخی از کارشناسان نیز معتقدند هرچند این نوع مواجهه با رئیس‌جمهور قابل قبول نیست اما باید توجه داشته باشیم که عملکرد ضعیف دولت موجب عصبانیت و ناراحتی مردم شده است.

 

تخریب نتیجه مثبتی برای جامعه به دنبال ندارد

محمدرضا صباغیان نماینده پنج شهرستان استان یزد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: تردیدی نیست که تخریب در هیچ زمانی و از سوی هر گروه و جناحی که باشد، نتیجه‌ی مثبتی به دنبال نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه مسئولین باید در قبال منتقدین و انتقادها سعه صدر داشته باشند، اظهار داشت: البته باید انتقادها و پیشنهاداتی و مطالباتی که وجود دارد، سازنده و با ادبیات مناسب باشد چرا که تخریب و ادبیات نامناسب، نتیجه مثبتی برای جامعه به دنبال نخواهد داشت.

 

باید به ریشه چنین مسائلی بپردازیم

کامران غضنفری تحلیلگر مسائل سیاسی نیز با بیان اینکه تخریب و هتاکی از سوی هر کسی که باشد مورد تأیید نیست، اظهار داشت: البته باید به ریشه و چرایی این مسائل بپردازیم و توجه داشته باشیم که عملکرد مسئولین موجب ناراحتی و عصبانیت مردم شده است

وی افزود: انتقادها به دولت و رئیس‌جمهور چیز جدیدی نیست چرا که حتی در دولت اول آقای روحانی نیز، وی در سفری که به گلستان داشت و به بازدید معدن یورت رفت، با اعتراض و انتقادهای شدید کارگران مواجه شد.

تحلیلگر مسائل سیاسی اضافه کرد: انتقادها و اعتراض‌ها به دولت را در سفرهای رئیس‌جمهور به استان‌ها نیز شاهد هستیم و در واقع عملکرد دولت و فشارهایی که امروز بر اثر این عملکرد بر روی اقشار مختلف مردم است، موجب نارضایتی گسترده و شدید مردم شده است.

 

آقایان به جای پاک کردن صورت مسئله، دنبال راه‌حل باشند

غضنفری خاطرنشان کرد: مردم احساس قرابت و نزدیکی با رئیس‌جمهور ندارند و همین امر موجب شده تا حتی خود آقای روحانی هم میلی به حضور در جمع‌های مستقل مردمی نداشته باشد.

وی با اشاره به تأکید معاون اول رئیس‌جمهور مبنی بر برخورد قاطع با شعاردهندگان علیه روحانی گفت: به نظر می‌رسد این نوع عکس‌العمل نشان دادن به اتفاقات خیلی نمی‌تواند طبیعی و از روی دلسوزی برای رئیس‌جمهور و قانون‌مداری باشد. چرا که قبل از این اتفاقات، فردی مانند آقای صادق زیباکلام اهانت‌های بدی به رئیس‌جمهور می‌کند که در فضای مجازی نیز منتشر می‌شود و اگر آقایان دلسوز رئیس‌جمهور و اهانت به او هستند باید از زیباکلام هم شکایت می‌کردند.

 

برخی رفتارهای نادرست در کف جامعه نشأت گرفته از رفتارهای روحانی است

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه بجای پاک کردن صورت مسئله باید مسئله را حل کرد، تأکید کرد: راه‌حل جلوگیری از شعارهای مردم علیه مسئولین، کار کردن برای مردم است و آقایان اگر می‌خواند این شعارها نباشد باید بروند و به نفع مردم و برای مردم کار کنند. مردم اگر احساس کنند مسئولان با آن‌ها صادق هستند و کارهای آن‌ها به نفع مردم است، یقینا نه تنها علیه مسئولین شعار نمی‌دهند بلکه از آن‌ها به گرمی استقبال می‌کنند.

غضنفری تصریح کرد: از طرف دیگر باید توجه داشته باشیم که برخی از رفتارهای نادرست در کف جامعه نشأت گرفته از رفتارهای مسئولین است. وقتی شخص رئیس‌جمهور طی سال‌های گذشته مکرر هم به مردم و منتقدینش و هم به مسئولین کشور با ادبیات نامناسب و اهانت‌آمیز سخن می‌گوید، طبیعی است که رفتارهای مشابه آن را از سوی عده‌ای در کف جامعه نیز شاهد باشیم.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1707743
ارسال نظر
نظرات