شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:25 منتشر شده در مورخ: 1399/11/26 شناسه خبر: 1707844
بازرس کل استان یزد:

سازمان بازرسی مرجعی برای استعلام در خصوص انتصابات نیست/ در مورد انتصاب افراد فقط با ما مشورت شفاهی می‌شود

سازمان بازرسی مرجعی برای استعلام در خصوص انتصابات نیست/ در مورد انتصاب افراد فقط با ما مشورت شفاهی می‌شود
حجت‌الاسلام طالبی بازرس کل استان یزد با بیان اینکه در مورد انتصاب افراد فقط با ما مشورت شفاهی می‌شود، گفت: سازمان بازرسی مرجعی برای استعلام در خصوص انتصابات نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام اکبر طالبی بازرس کل استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه بازرسی در خصوص انتصابات مرجع پاسخگویی نیست که مانع از انتصاب افراد شود، گفت: در مورد انتصاب افراد در دستگاه‌های دولتی، استعلامی از بازرسی صورت نمی‌گیرد.

وی اضافه کرد: شاید به صورت شفاهی در خصوص افراد صحبت یا مشورتی از بازرسی گرفته شود و ما نیز بر اساس مستنداتی که در اختیار داریم اظهار نظر می‌کنیم ولی مرجع قانونی نیست که بخواهند تکلیفی برای اجرای آن داشته باشند.

بازرس کل استان یزد با تاکید بر اینکه کار منطقی و عقلانی این است که با توجه به اینکه بازرسی سوابق افراد را در اختیار دارد، اگر مشورتی صورت می‌گیرد طبق همان عمل کنند، اظهار داشت: چون بعد از بازرسی در دادسرا و نهایتاً نیروی انتظامی محکومیت افراد طی می‌شود، آنها مرجع هستند و حتی اگر بازرسی هم پرونده‌ای داشته باشد باید در دادسرا حکم صادر شود؛ بنابراین وقتی از این مراجع استعلام صورت می‌گیرد، سوابق را آنها در اختیار دارند و پاسخگویی نهایی از سوی این مراجع انجام می‌گیرد.

طالبی با بیان اینکه معمولاً در انتصابات به صورت شفاهی از بازرسی مشورت گرفته می‌شود، افزود: در بحث نظارت با استان هماهنگ هستیم اما هر آنچه از سوی ما اعلام می‌شود تکلیفی برای اجرای آن نیست که بخواهند عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه برای انتصاب افراد تکلیف دارند تا از دادسرا، اداره اطلاعات و نیروی انتظامی استعلام صورت گیرد، اذعان داشت: زمانی که از این سه مرجع استعلام صورت گرفت و اعلام کردند که این افراد از نظر سوابق و اخلاقی با مشکل روبه‌رو نیستند، مشورت شفاهی ما از نظر منطقی هم برتری نسبت به استعلام مکتوب این سه مرجع ندارد.

انتهای پیام/خ

https://www.dana.ir/1707844
ارسال نظر
نظرات