شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:58 منتشر شده در مورخ: 1399/11/26 شناسه خبر: 1707884
جدیدترین نرخهای تورمی استان یزد؛

نرخ تورم دوازده ماهه برای خانواره های یزدی به عدد۳۰/۴درصد رسید

نرخ تورم دوازده ماهه برای خانواره های یزدی به عدد۳۰/۴درصد رسید
طبق جدیدترین آمار منتشر شده توسط مرکز آمار کشور نرخ تورم دوازده ماه منتهی به دی ماه برای خانوارهای کشور به عدد۳۲/۲رسید که این نرخ تورم برای خانوارهای یزدی ۳۰/۴درصد بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا،جدیدترین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران نشان می دهد نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ۱۳۹۹برای خانوارهای کشور به عدد۳۲/۲درصد رسیده که استان هرمزگان با نرخ۳۶/۶بالاترین نرخ تورم و استان مرکزی با ۲۸/۸درصد پائین ترین نرخ تورم را به خود اختصاص داده که این نرخ تورم در استان یزد ۳۰/۴درصد می باشد.

 
طبق گزارش مرکز آمار ایران این نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به دی ماه ۱۳۹۹برای خانوارهای شهری کل کشور ۳۲/۲ درصد بوده که این نرخ برای خانوارهای شهری استان یزد با۲۹/۲درصد پائین تر از میانگین کشوری می باشد.

 

 

همچنین طبق این گزارش نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه برای مناطق روستایی کشور ۳۲/۵بوده که مناطق روستایی استان خوزستان با ۲۷/۹کمترین میزان افزایش را شاهد بوده و مناطق روستایی استان بوشهر و یزد با نرخ تورم۳۷/۸درصد بیشترین میزان افزایش را به خود اختصاص داده اند.

همچنین در زمینه تغییرات قیمت کل کالاها وخدمات مصرفی خانوارها طبق گزارش مرکز آمار در استان یزد این نرخ تورم ماهانه۱/۵درصد و نرخ تورم نقطه ای نیز ۴۵/۹درصد بوده که طبق تغییرات۱۲ماهه اخیر این نرخ به ۳۰/۰۴درصد رسیده  که در زمینه مواد خوراکی وآشامیدنی این نرخ۲۹/۸درصد و برای کالاهای غیر خوراکی و خدمات این عدد۳۰/۹درصد می باشد.

 
طبق آمار منتشر شده نرخ تورم ماهانه (دی ماه۱۳۹۹) کالاها و خدمات مصرفی برای خانوارهای شهری یزد ۱/۴درصد ودر زمینه  نرخ تورم نقطه ای نیز ۴۴/۳درصد بوده که این عدد در ۱۲ماهه منتهی به دی ماه ۲۹/۳درصد رسیده است واین نرخ تورم برای مناطق روستایی یزد در دوازده ماه منتهی به دی ماه به۳۷/۸درصد و نرخ تورم ماهانه(دی ماه) به ۲/۲ ونرخ تورم نقطه ای در مناطق روستایی به۳۵/۶رسیده است.
 
 
همچنین نرخ تورم ماهانه در دسته خوراکی ها وآشامیدنی ها برای استان یزد۳۶۳/۳درصد در دی ماه بوده که این عدد در دسته دخانیات۵۱۵/۳ درصد، در دسته پوشاک وکفش۳۰۹/۶ درصد، در دسته مسکن آب برق گاز و سایر سوختها ۱۸۱/۳درصد، برای دسته مبلمان ولوازم خانگی و نگهداری معمول آنها۴۴۸/۶درصد، در دسته بهداشت ودرمان۲/۲۲۲درصد، در دسته حمل ونقل ۳۰۷/۲درصد، در دسته ارتباطات ۱۶۷/۲درصد، در حوزه تفریح و فرهنگ ۴۵۱/۱درصد، در حوزه آموزش ۲۲۲/۱درصد، در دسته هتل و رستوران ها ۲۹۶/۴درصد و در حوزه کالاها و خدمات متفرقه این عدد به۳۰۹/۴درصد رسیده است.
 
 
طبق گزارش مرکز آمار ایران نرخ تورم سالانه کالاها و خدمات مصرفی نیز در استان یزد برای دسته خوراکی ها و آشامیدنی ها ۲۹/۸درصد برای دسته دخانیات ۲۹/۸درصد، در دسته مسکن آب برق گاز و سایر سوختها ۳۲/۳درصد ، در دسته مبلمان ولوازم خانگی و نگهداری معمول آنها۲۱/۸درصد، در دسته بهداشت و درمان۳۸/۹درصد، در دسته حمل ونقل۲۴/۹درصد، در دسته ارتباطات۵۷/۴درصد، در حوزه تفریح و فرهنگ۱۰/۱درصد ، در حوزه آموزش۴۳/۴درصد، در دسته هتل و رستوران ها۲۷درصد و در حوزه کالاها وخدمات متفرقه۳۷/۵درصد می باشد.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1707884
ارسال نظر
نظرات