شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:02 منتشر شده در مورخ: 1399/11/26 شناسه خبر: 1707941
گزارشی از یک معضل؛

چشم مردم به افتتاح پروژه ۶۹۹ واحدی مسکن مهر هشتگرد خشک شد/ بی‌مهری و وعده‌های ۹ ساله مسئولین، متقاضیان را آواره کرد+فیلم

چشم مردم به افتتاح پروژه ۶۹۹ واحدی مسکن مهر هشتگرد خشک شد/ بی‌مهری و وعده‌های ۹ ساله مسئولین، متقاضیان را آواره کرد+فیلم
این روزها متقاضیان پروژه ۶۹۹ واحدی مسکن مهر ویلایی فاز ۴ که کارفرمای آن شرکت عمران شهر جدید هشتگرد است به جای اینکه سقفی روی سرشان باشد، خلف وعده مسئولین نصیبشان شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، این روزها متقاضیان پروژه ۶۹۹ واحدی مسکن مهر ویلایی فاز ۴ که کارفرمای آن شرکت عمران شهر جدید هشتگرد است به جای اینکه سقفی روی سرشان باشد، خلف وعده مسئولین نصیبشان شده است.

ماجرا از این قرار است که سال ۹۱ شرکت عمران هشتگرد با تبلیغاتی که در سطح این شهر انجام داده و آن را در روزنامه دنیای اقتصاد چاپ کرده بود مردم را در قالب پروژه سهندساران پویا ترغیب به خرید مسکن کرد.
 
متقاضیان خانه های مذکور در گفتگو با خبرنگار تیتریک، می گویند؛ پروژه سهندساران پویا دارای سند آزاد بوده است، پس از انتشار آگهی آن در سال ۹۱ قرار بود بین ۱۸ الی ۲۰ ماه پروژه تحویل داده شود.
 
۹ سال از این وعده گذشته است و مبلغی که قرار بود به عنوان آورده از متقاضی گرفته شود ۳۵ میلیون به علاوه ۲۵ میلیون در قالب وام بانکی قرض الحسنه  بود.
 
در حال حاضر این وام تبدیل به ۴۵ میلیون شده است، همچنین ۸ میلیون دیرکرد تحویل پروژه توسط پیمانکار هم به گردن اعضا افتاده است، متاسفانه ۷۰ الی ۸۰میلیون تومان بازپرداخت وام برای خانه ای است که داخلش را هم ندیده ایم.
 
۱۸ قسط از واحدها را پرداخت کرده ایم، هزینه ای برابر با ۲ واحد اجاره مسکن داده ایم، دردمان را به چه کسی بگوییم، مسئولین هم با وعده های پوچ به گونه ای القا می کنند که خانه آماده است.
 
یک سوم عمر مفید خانه ها از بین رفته است، در قراردادی که نه قیمت و نه زمان تحویل مسکن مشخص است به ما می گویند بدهکارید در حالی که نامه قطعی تحویل به ما داده اند.
 
آیا آن مسئول هم زن و فرزندش را یک هفته در این خانه ها اسکان می دهد؟  به بهانه اینکه از سامانه مسکن حذف نشویم ما را مجبور کرده اند که به صورت وام واحدها را خریداری کنیم اما همچنان خبری از تحویل نیست.
 
یکی از متقاضیان با اشاره به اینکه باید ۱۳۶ میلیون تومان پول عرصه بدهم، می گوید؛ کارگر ساده هستم، اگر این پول را داشتم که مسکن مهر نمی خریدم.
 
شهروند دیگری که جانباز شیمیایی است در انتقادی می گوید؛ خواستم سرپناهی برای زن و بچه ام تهیه کنم اما پس از ۹ سال همه دروغ می گویند و پس از این همه سال هنوز کسی در خانه ها ساکن نشده است.
 
آنچه برای خریداران پروژه مذکور عذاب آور بود این است که این واحدها قرار بود ۲۲ بهمن امسال تحویل داده شود اما این تاریخ هم گذشت و اقدامی صورت نگرفت.
 
در ادامه فیلمی از اعتراض متقاضیان مسکن مهر شهر جدید هشتگرد که توسط خبرنگار تیتریک، تهیه شده است مشاهده خواهید کرد؛
 
 
انتهای پیام/
نه به ایجاد منطقه آزاد در مازندران
https://www.dana.ir/1707941
ارسال نظر
نظرات