شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:40 منتشر شده در مورخ: 1399/11/26 شناسه خبر: 1708042
معاون بهداشتی علوم پزشکی استان قزوین:

حال همه دریافت‌کنندگان واکسن کرونا در قزوین مساعد است

حال همه دریافت‌کنندگان واکسن کرونا در قزوین مساعد است
جلال رحمانی، معاون بهداشتی علوم پزشکی استان قزوین گفت: واکسن کرونا در مرحله اول به تعدادی از کادر درمان بخش مراقبت ویژه تزریق شد که خوشبختانه حالشان مساعد است و تاکنون گزارشی از بد بودن حال آن‌ها نداریم و مشکل خاصی وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جلال رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت صبح قزوین؛ درباره وضعیت افرادی که در قزوین واکسن کرونا تزریق کردند، اظهار کرد: در مرحله اول به تعدادی از کادر درمان بخش مراقبت ویژه تزریق شد که خوشبختانه حالشان مساعد است و تاکنون گزارشی از بد بودن حال آن‌ها نداریم و مشکل خاصی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تا عید نوروز تمامی کادر بیمارستان‌ها واکسینه خواهند شد، افزود: ۱۰۵دوز واکسن از وزارتخانه تحویل گرفتیم که تزریق همه آن‌ها ظرف این چند روز انجام خواهد شد؛ مراحل بعدی هم به مرور و با ورود واکسن انجام می‌شود.

معاون بهداشتی علوم پزشکی استان قزوین درباره اقدامات انجام شده در زمینه ویروس جهش یافته کرونا در آبیک، ابراز کرد: ورود افراد غیربومی به روستای "حسین‌آباد" ممنوع شده و افراد مثبت هم در قرنطینه کامل هستند؛ در مجتمع محل سکونت فرد متوفی هم از ۶۰نفر تست پی سی آر گرفته شد که همه منفی هستند.

روستای حسین آباد تا ۱۴ روز قرنطینه است

این مقام مسئول با بیان اینکه مجدد از کلیه اهالی روستای حسین‌آباد تست پی سی آر گرفته خواهد شد و ۱۴ روز در قرنطینه خواهند بود، عنوان کرد: خانواده متوفی در قرنطینه کامل هستند و چهار نفر از اعضای خانواده تست مثبت کرونا دارند که خوشبختانه حال عمومی خوبی دارند.

رحمانی تصریح کرد: بحث ما از روز اول شفافیت بوده اما عده‌ای امروز سوال می‌کنند که چرا ما زودتر این موضوع را اعلام نکردیم؛ اما این مورد در بیمارستان هشتگرد بستری بوده و متخصص عفونی براساس کلینیک بیمار مشکوک شده و برای او توالی ژن را درخواست می‌کند.

وی در پایان گفت: این دستگاه توالی ژن دستگاهی است که به خاطر نیاز خاصی که دارد، در برخی مراکز وجود دارد و جزو تجهیزاتی نیست که نیاز همه ۳۲استان کشور باشد؛ لذا در روز ۲۱بهمن نتیجه این آزمایش به دست ما رسید که از روز ۲۲بهمن هم رهگیری و بررسی را شروع و بلافاصله اطلاع رسانی کردیم و هیچ نیتی در عدم اطلاع رسانی یا اطلاع رسانی دیرهنگام وجود نداشته است.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1708042
ارسال نظر
نظرات