شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 20:34 منتشر شده در مورخ: 1399/11/26 شناسه خبر: 1708123
معاون وزیر صمت خبر داد؛

صحبت های مسئولین جهاد کشاورزی بهانه ای برای گران فروشی مرغ است/ مرغ گران است اما کمبود نداریم

صحبت های مسئولین جهاد کشاورزی بهانه ای برای گران فروشی مرغ است/ مرغ گران است اما کمبود نداریم
معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت گفت: در هیچ کجای کشور کمبودی در زمینه مرغ وجود ندارد اما قیمت مرغ برای مصرف کننده گران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  یزدرسا، عباس تابش در جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازاراستان یزد با بیان اینکه در هیچ کجای کشور کمبودی در زمینه مرغ وجود ندارد اظهار داشت:اما قیمت مرغ گران است وهنوز در بعضی از مراکز عرضه ، مرغ تنظیم بازار وجود ندارد.

 
وی ادامه داد: قیمت تمام شده مرغ با ۸۵درصد ذرت دولتی و ۵۰درصد کنجاله دولتی، قیمت۱۳هزارو۱۰۰تومان می شود که تا سقف ده درصد به استانداران اختیارافزایش قیمت داده شده و ۶هزارتومان هم برای سود خرده فروشی ها در نظر گرفته شده که در نهایت باید مرغ به قیمت ۲۰هزار و۴۰۰تومان عرضه شود که عرضه با قیمت بالاتر از آن تخلف است.
 
تابش با انتقاد از برخی مسئولین سازمان جهاد کشاورزی که کمبود نهاده و خرید نهاده توسط تولید کنندگان با قیمت های بالا را ازعلتهای کمبود وگران بودن مرغ اعلام میکنند اظهار داشت:مسئولین جهاد کشاورزی تولید کنندگانی که ذرت با نرخ۷هزارتومان را خریداری کرده اند معرفی کنند تا مشخص شود این افراد این نهاده ها را از کجا تامین کرده اند.
 
وی ادامه داد: به میزان کافی نهاده دامی وارد کشور شده واین صحبت های مسئولین جهاد کشاورزی درحقیقت بهانه ای برای گران فروشی است.
 
معاون وزارت صمت با بیان اینکه دوره پرورش مرغ ۴۰تا۴۵روز می باشد تصریح کرد: متوسط وزن مرغ در دنیا ۸/۱کیلوگرم ودر ایران۲/۲کیلوگرم در دوره ۴۰تا۴۵روزه می باشد که وزارت جهاد کشاورزی نهاده مربوط به آن را تامین می کند ولی برخی از تولید کنندگان مرغ خود را۵۰تا۶۰روزه تحویل میدهند که باعث میشود وزن مرغ افزایش یابد ومشتری باید در حقیقت هزینه چربی مرغ را بپردازد که این مسئله ظلم در حق مصرف کنندگان است.
 
تابش با بیان اینکه باید با عواملی که باعث عدم عرضه مرغ در استان یزد و دیگر استانها شده اند برخورد قاطع شود تصریح کرد: طبق آمار رسمی وزارت جهاد کشاورزی و گمرک ، میزان نهاده دامی وارد شده به کشور نسبت به سال گذشته با افزایش روبه رو بوده وبرای۱۳۰میلیون قطعه جوجه نهاده لازم فراهم شده است.
 
مدیرعامل سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان با بیان اینکه هیچ شخصی حق قیمت گذاری طبق پارامترهای شخصی خود را ندارد اظهار داشت:با تولید کنندگانی که نهاده دامی را با قیمت دولتی دریافت ولی تولید خود را عرضه نمی کنند باید برخورد شده وسهمیه نهاده دامی انها لغو شود.
 
وی ادامه داد:طبق امار موجود ظرفیت جوجه ریزی در استان یزد ۴میلیون قطعه می باشد اما در حال حاضر ۲میلیون قطعه جوجه ریزی انجام میشود که لازم است سهمیه واحدهایی که نهاده دولتی دریافت ولی تولید خود را عرضه نمی کنند لغوو این سهمیه به ۵۰درصد واحدهای راکد جوجه ریزی استان یزد اختصاص یابد.
 
تابش با اشاره به اینکه قیمت قطعه بندی مرغ نیز کاملا مشخص است اظهار داشت: میزانی که واحدها حق دارند مرغهای خود را به صورت قطعه بندی به بازار عرضه کنند مشخص است وقیمت هرکدام از قطعه های مرغ نیز مشخص است که نهادهای نظارتی در این زمینه نیز باید نظارت لازم را داشته باشند.
 
مدیرعامل سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در پایان این جلسه گفت: باتوجه به اینکه استان یزد یکی از قطب های تولید شیرینی وقند درکشور می باشد و تعدادواحدهای صنفی شیرینی وقنادی در استان زیاد می باشد مقرر گردید روغن این واحدهای صنفی به نرخ دولتی تامین تا هزینه اضافی به واحدهای صنفی در این زمینه وارد نشود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1708123
ارسال نظر
نظرات