شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:40 منتشر شده در مورخ: 1399/11/27 شناسه خبر: 1708146
رئیس سازمان صمت استان یزد خبرداد؛

ذخیره سازی میوه شب عید فراتر از نیاز استان یزد است

ذخیره سازی میوه شب عید فراتر از نیاز استان یزد است
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان یزد گفت: ذخیره سازی حدود4هزارتن سیب درختی در استان یزد انجام شده که بسیار فراتر از نیاز استان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، محمد رضا علمدار در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان یزد با اعلام اینکه کارذخیره سازی میوه شب عید استان یزد انجام شده تصریح کرد: حدود۴هزارتن سیب درختی در انبارهای استان یزد ذخیره سازی شده که فراتر از نیاز استان است.

وی ادامه داد: نیاز سیب در ختی استان برای شب عید حدود۴۰۰تن می باشد که مقرر شد مسئولین مربوطه بهترین ومرغوبترین سیب درختی را برای مصرف همشهریان یزدی انتخاب و مابقی را به استانهای دیگر ارسال نمایند.
علمدار در زمینه ذخیره سازی پرتقال نیز تصریح کرد: ذائقه مردم یزد پرتقال وانسیایی می باشد و پرتقال تامسون مورد توجه مردم یزد نیست به همین علت مراحل نهایی خرید۶۰۰ تن پرتقال والنسیا در حال انجام می باشد تا برای شب عید مشکلی وجود نداشته باشد.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۵درصد افت تامین برای ذخیره سازی میوه شب عید پیش بینی شده بود اظهار داشت: با اقداماتی که انجام شد این میزان به ۵/۱درصد کاهش یافت و همچنین ۵درصد پوسیدگی پیش بینی شده بود که آن را درسطح استان به ۳/۱درصد رساندیم وهمچنین جز معدود استانهایی بودیم که توانستیم تا دانه آخر آن را به فروش برسانیم.
علمدار در ادامه با اشاره به راه اندازی طرح ویژه نظارتی به مناسبت های گوناگون تصریح کرد: اصناف وبازاریان یزدی در ایام کرونا خوش درخشیدند هم در زمینه همراهی با ستاد مبارزه با کرونا وهم در انجام کارهای خیر که نشان دادند در ایام سختی همراه وهمدل با مردم هستند.
علمدار رئیس سازمان صمت استان یزد در پایان گفت: طرح ویژه نظارتی بازار استان یزد باهمراهی بازاریان واتاق اصناف از۱۵بهمن شروع وتا ۱۵فروردین۱۴۰۰ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1708146
ارسال نظر
نظرات