شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:24 منتشر شده در مورخ: 1399/11/27 شناسه خبر: 1708160
رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران خبرداد؛

افزایش ۲۰درصدی تولید لاستیک در سال جاری

افزایش ۲۰درصدی تولید لاستیک در سال جاری
رئیس انجمن صنفی صنعت تایرایران گفت: ظرفیت تولید لاستیک در داخل کشور ۳۰۰هزارتن می باشد که امسال به این میزان ۲۰درصد افزوده که باعث افزایش ظرفیت تولید کشور شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد رضا گنجی در گفتگو با یزدرسا ، با بیان اینکه نیاز کشور به لاستیک ۴۰۰هزارتن می باشد اظهار داشت: حدود ۳۰۰هزارتن از این میزان در داخل کشور تولید و۱۰۰هزارتن دیگر آن وارد می شود اما در سال جاری میزان تولید با رشد۲۰درصدی روبه رو بوده است.

وی با اشاره به اینکه  کار تایر سازی یک فعالیت عظیم، پرمسئولیت ولی کم سود است تصریح کرد: فرآیند قیمت گذاری لاستیک باید طبق ۴مولفه ، نوع مواد اولیه،روش ساخت و تکنولوژی مورد استفاده، ماشین آلات ونیروی انسانی توانمند باید تعیین شود اما متاسفانه در حال حاضر ملاک قیمت گذاری لاستیک در کشور" کیلو" می باشد که به هیچ عنوان مناسب نیست.
رئیس هیات مدیره صنایع لاستیک یزد ادامه داد: ملاک قیمت گذاری کیلویی برای کارخانه هایی که به صورت سنتی و با ماشین آلات قدیمی اقدام به تولید لاستیک می کنند مناسب است اما برای کارخانه های مدرنی مانند صنایع لاستیک یزد که استانداردهای اروپا را کسب کرده به هیچ عنوان این نوع قیمت گذاری مناسب نبوده وباعث ایجاد ضرر برای کارخانه میشود.
وی ادامه داد: با اقدامات و همراهی های مسئولین استان یزد ، واحد تولیدی صنایع لاستیک یزد امروز موفق شده سه دستگاه تولید لاستیک به کارخانه اضافه که باعث می شود  تولید ۳هزار حلقه لاستیک به صورت روزانه به ظرفیت تولید این کارخانه اضافه شود.
رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران  در پایان اظهار داشت: بااقداماتی که کارخانه های تولید لاستیک در سراسر کشور انجام داده اند میزان نیاز کشور به لاستیک وارداتی به شدت کاهش یافته و امروز قیمت لاستیک تعاونی با قیمت سطح بازار تقریبا نزدیک به هم شده که باعث شده در این زمینه مشکل و استرسی به جامعه تزریق نشود.
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1708160
ارسال نظر
نظرات