شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:24 منتشر شده در مورخ: 1399/11/27 شناسه خبر: 1708327
تحلیلگر مسائل سیاسی:

قوه قضائیه به سیاهه توهین‌های حسن روحانی به مردم ورود کند/ جوسازی حلقه نیاوران برای لاپوشانی فساد سیستماتیک دولت

قوه قضائیه به سیاهه توهین‌های حسن روحانی به مردم ورود کند/ جوسازی حلقه نیاوران برای لاپوشانی فساد سیستماتیک دولت
حسن محبتی گفت: اگر قوه قضائیه قرار است با جمعیت جوانی که به صورت نمادین علیه روحانی شعار دادند برخورد قانونی کند پیشنهاد می دهیم برای لیست ۵۴ توهین آقای روحانی به مردم هم به نمایندگی از عموم ایشان را پای میز محاکمه ببرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یک دکتری علوم سیاسی با اشاره به اینکه رفتار اعتراضی جوانان در روزهای اخیر، تصویری نمادین از ایرانی های سراسر کشور بود، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تیتریک، گفت: در یک برنامه تنظیم نشده جمعی از جوانان بدون توهین شعارهایی سر دادند که پس لرزه رفتاره های دولت روحانی با مردم بود.

حسن محبتی افزود: رئیس جمهور در مصاحبه ها، میتینگ های تبلیغاتی و دیگر نشست ها به جامعه منتقدین توهین کرد، توهینهای آشکاری که در رسانه ملی هم پخش و در آن از کلمات رکیک سیاسی استفاده شد، به کار بردن عباراتی چون بی سوادان، بیکاران، بزدلان و ... توهین به شعور جمع کثیری از مردم  بود که به وی رای نداده بودند.
 
وی اظهار داشت: بارها در طول ۸ سال اخیر آقای روحانی به عموم توهین و افترا زد و آنها را مورد فحاشی قرار داد، شعارهای اخیر جوانان نشان داد رفتار روحانی با مردم از ظلم آمریکا برای آنها بدتر بوده است، مردم به نظام توهین نکرده اند که اصلاح طلبان آن را به نظام نسبت می دهند.
 
محبتی با اشاره به اینکه مردم در زمان هاشمی و خاتمی هم شعار سر می دادند، تصریح کرد: چرا کسانی که به آنها ضربه ای وارد می شود آن را پای رهبری و نظام می نویسند، چگونه زمانی که روحانی به مقدسات توهین کرد و گفت امام زمان(عج) و پیامبر(ص) قابل نقد هستند کسی از وی شکایت نکرد؟
 
وی گفت: به کاربردن کلمه مرگ برای حلقه نیاوران سنگین بود، دولتمردان هم می دانند شعار مردم توهین نبود و نتیجه عملکردشان است، اگر قوه قضائیه قرار است با جمعیت جوانی که به صورت نمادین شعار دادند برخورد قانونی کند پیشنهاد می دهیم برای لیست ۵۴ توهین آقای روحانی به مردم هم به نمایندگی از عموم ایشان را پای میز محاکمه ببرند.
 
محبتی افزود: بسیاری از ائمه جمعه در سال های اخیر برای حسن روحانی خط و نشان کشیده و از عملکرد وی ناراضی بودند، چرا آن زمان برای رئیس جمهور دادگاهی تشکیل نشد؟ اتفاقا زمان آن رسیده است که دولت برای سیاست های غلط عمدی یا غیرعمدی محاکمه شود.
 
وی اظهار داشت: همانگونه که معاون احمدی نژاد محاکمه شد باید آقای روحانی هم به واسطه ظلم های متعدد به مردم در ۸ سال اخیر اعم از بنزین، برجام، توهین در سفرها، شو انتخاباتی، تفرقه افکنی با طرح مسئله دیوار کشی و رای های حرام توسط مدعی العموم بازخواست شود.
 
محبتی تصریح کرد: ما توهین به مقامات را محکوم می کنیم اما مقامی هم که به مردم توهین می کند باید محاکمه شود، قوه قضائیه باید از مدت ها قبل توهین به مردم را پاسخ می داد چرا که طی سال های اخیر رئیس جمهور به منتقدین دولت و اصولگرایان فحاشی و توهین کرد.
 
وی با اشاره به اینکه دهه کنونی زمان واکسیناسیون انقلاب اسلامی است، گفت: مسئولی که در لباس قدرت قرار می گیرد باید مصونیت خود را در برابر توهین به مردم از دست بدهد، ۷ ماه دیگر آقای روحانی در یک مجمع حضور پیدا می کند و باید صلاحیت وی دوباره مورد بررسی قرار گیرد.
 
محبتی افزود: ورود قوه قضائیه به رفتارهای دولت علیه مردم می تواند درس عبرتی برای دیگر مقامات باشد تا اگر به ملت ایران توهین کنند در هر رده و جایگاهی محاکمه شوند. باید دید رئیس جمهور چه رفتاری کرد که جوانان کلماتی را علیه وی به کار می برند که برای اصلاح طلبان ثقیل است.
 
وی اظهار داشت: شعار جوانان علیه روحانی برای بیدار کردن مسئولین به جا بود، زمان آن رسیده که مسئولین قوه قضائیه با تمام کسانی که در لباس قدرت باعث می شوند نسل جوان خونشان به جوش آمده و زبان به اعتراض بگشایند برخورد کند، همانگونه که رفتار آمریکا مردم را وادار به استفاده از کلمه مرگ می کند عملکرد دولت هم جوانان را ترغیب به سر دادن شعار مرگ کرد.
 
محبتی با اشاره به اینکه مردم با حاکمان دولتی مشکل دارند که حسن روحانی نماد آن است، تصریح کرد: دختر نعمت زاده، برادر فاسد اسحاق جهانگیری، برادر رئیس جمهور، دختر وزیر آموزش و پرورش و دیگر افراد نشان می دهند که مردم با دولت فاسد مشکل دارند و شعارشان را علیه آن سردادند.
 
وی گفت: دختر وزیری که پوشاک احتکار می کند با آمریکایی که در حق ایران ظلم کرده است چه تفاوتی دارد؟ آمریکا هم این بلا را سر ما آورد، مرگ بر دولتی که برادر رئیس جمهور، برادر معاون اول و دختر وزیر آن در زندان به سر می  برند، مردم دیگر چگونه به سیاست های غلط دولت اعتراض کنند که دشمن شاد کن نباشد؟
 
محبتی افزود: باید دید آقای روحانی چه عملکردی داشته است که مردم از عبارت مرگ، واژه ای که برای بزرگترین دشمنان خود استفاده می کنند علیه وی بهره بردند. اصلاح طلبان این اعتراض مردم را پای نظام ننویسند چرا که اغتشاشات سال ۸۸ توهین به نظام و رهبری بود که عده ای اغتشاشگر بانک ها را آتش زدند و به مساجد حمله کردند، نه شعار عده ای جوان در بهمن ۹۹.
 
وی در خاتمه اظهار داشت: چرا آقای روحانی نتوانست برای اساتید دانشگاه و منتقدانی که در طول ۸ سال اعلام کردند دولت فساد سیستماتیک دارد پاسخی داشته باشد؟ متاسفانه زور دولتمردان به کارشناسان نرسیده و به دنبال محاکمه چند جوان هستند اما اصلاح طلبان بدانند بر سر قبری گریه می کنند که مرده ای در آن نیست.
 
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1708327
ارسال نظر
نظرات