شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:11 منتشر شده در مورخ: 1399/11/27 شناسه خبر: 1708347
حکایت مردم "سریش‌آباد" به خانه مردم می‌رود؛

آغاز عرضه اینترنتی مستند "قزل قیه" در عماریار

آغاز عرضه اینترنتی مستند "قزل قیه" در عماریار
مستند «قزل قیه» روایتی است از مثل معروف «آب در کوزه ما گرد جهان می‌گردیم»؛ حکایت مردم سریش‌آباد، شهری که در محاصره معادن سنگ مرمر است اما چیزی از این معادن به مردم شهر نمی‌رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، مستند «قزل قیه» روایتی است از مثل معروف «آب در کوزه ما گرد جهان می‌گردیم»؛ حکایت مردم سریش‌آباد، شهری که در محاصره معادن سنگ مرمر است اما چیزی از این معادن به مردم شهر نمی‌رسد و آن‌ها همچنان با مشکلات معیشتی و اشتغال دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

این فیلم، سراغ مردمی رفته که سال‌ها است به دنبال گرفتن حق خود هستند اما همیشه با وعده‌هایی روبه‌رو می‌شوند که پایانی برای آن تصور نمی‌شود.

«قزل قیه»، ماجرای درگیری مردم شهر با یکی از معادن و معدن‌دارهای آن منطقه را روایت می‌کند، مردمی که حالا خودشان به دنبال حق‌شان می‌روند.             

این مستند ‌بلند توانست در یازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، فانوس بخش «پایش و پالایش اجتماعی» را به علت «خط‌شکنی و توجه به نقض قانون اساسی و مسئله انفال و یک‌طرفه نبودن مستند در پرداخت سوژه» به دست آورد.

این مستند تماشایی را به کارگردانی سیامک مختاری و تهیه‌کنندگی محمدجواد رئیسی، می‌توانید در سایت عماریار به نشانی Ammaryar.ir دانلود و تماشا کنید.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1708347
ارسال نظر
نظرات