شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:35 منتشر شده در مورخ: 1399/11/27 شناسه خبر: 1708383

قول استاندار خراسان شمالی بر اختصاص زمین به پایگاه انتقال خون استان

قول استاندار خراسان شمالی بر اختصاص زمین به پایگاه انتقال خون استان
محمدعلی شجاعی گفت: با توجه به اینکه به پایگاه انتقال خون استان، زمینی برای احداث ساختمان اداری و خون‌گیری اختصاص نیافته است، در همین راستا پیگیری خواهم کرد تا زمینی به این پایگاه در یک مکان مناسب اختصاص داده شود تا ساختمانی برای این پایگاه ساخته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی در جمع خبرنگاران با قدردانی از زحمات پرسنل پایگاه انتقال خون خراسان شمالی اظهار کرد: این پایگاه با وجود کمبود زیرساخت های مورد نیاز، تا به کنون در زمینه تامین و تحویل خون و فرآورده های خونی  به مراکز درمانی استان و ارائه خدمت به مردم با تمام توان خود تلاش کرده اند.

شجاعی در ادامه با تاکید بر اینکه پیگیر رفع مشکلات پایگاه انتقال خون استان برای ارائه خدمت هر چه بهتر به مردم هستیم، اعلام کرد: با توجه به اینکه تا به کنون به این پایگاه، زمینی اختصاص نیافته است تا ساختمان اداری مستقلی داشته باشد، در همین راستا، پیگیری خواهم کرد تا زمینی به این پایگاه در یک مکان مناسب اختصاص داده شود تا ساختمانی برای این پایگاه ساخته شود.

وی همچنین یادآور شد: این پایگاه برای حفظ فرآورده های خونی در زمانیکه برق قطع می شود به تامین برق با دستگاه ژنراتور نیازمند است که تلاش خواهیم کرد تا در کوتاه ترین زمان این نیاز مرتفع شود.

به گزارش عصر اترک، در خراسان شمالی در ۱۰ ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته به علت شیوع بیماری کرونا، مراجعات مردم بابت خون دهی تا ۱۱ درصد کاهش یافت.

در عین حال، میزان اهدای خون در ۱۰ ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ۱.۹۶ درصد کاهش یافته است.

با این وجود، در ۱۰ ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته میزان خون دهی بانوان استان تا ۱۳ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1708383
ارسال نظر
نظرات