شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1399/11/27 شناسه خبر: 1708402

فرش ابریشم روستای دویدخ در جشنواره فجر صنایع دستی پذیرفته شد

فرش ابریشم روستای دویدخ در جشنواره فجر صنایع دستی پذیرفته شد
محمدرضا قهرمانیان با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی از پذیرش یک اثر از این استان برای نمایش در این جشنواره خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا قهرمانیان، معاون صنایع‌دستی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک، با اشاره به داوری و بررسی آثار دریافتی صنعتگران استان، اظهار کرد: درنهایت یک اثر برای نمایش و حضور در این جشنواره برگزیده شد.

وی گفت: فرش دو روی روستای دویدوخ با ابریشم و رنگ طبیعی مورد داوری و پذیرش در پنجمین جشنواره فجر صنایع‌دستی قرار گرفت.

قهرمانیان اظهار کرد: روستای دویدوخ در شهرستان راز و جرگلان به دلیل اشتغال اکثر ساکنان آن به هنر صنایع‌دستی و دست بافته‌ها و تولید فرش دو روی ابریشم، شهرت جهانی دارد.

وی از فعال بودن ۶۱ رشته صنایع‌دستی در استان خبر داد و افزود: حضور موفق هنرمندان استان در نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها، دریافت نشان‌های جهانی و ملی و نیز فروش مطلوب محصولات تولیدی می‌تواند موجب معرفی هر چه بیشتر صنعتگران و آثار هنری آن‌ها شود.

وی گفت: در حال حاضر تعدادی از صنعتگران حوزه سفال، چرم و... در خراسان شمالی که از طریق فضای مجازی تولیدات خود را به سایر استان‌ها ازجمله اصفهان، تهران، آذربایجان شرقی و... ارسال می‌کنند، در این حوزه موفق عمل کرده‌اند.

 انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1708402
ارسال نظر
نظرات