شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 19:16 منتشر شده در مورخ: 1399/11/27 شناسه خبر: 1708422
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد:

استانهای همجوار یزد نرخ مصوب مرغ را رعایت نمی کنند

استانهای همجوار یزد نرخ مصوب مرغ را رعایت نمی کنند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت:استانهای همجوار نرخ مصوب مرغ را رعایت نمیکنند و به همین علت مرغ تولید یزد از استان خارج می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید جمال سجادی پور در گفتگو با یزدرسا، با اعلام اینکه قیمت مرغ در استانهای همجوار طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازارآن استانها بالاتر از نرخ مصوب کشوری و به قیمت۲۳هزارو۵۰۰تومان در حال عرضه می باشد اظهار داشت: قیمت مرغ طبق مصوبات کشور در تمامی فروشگاههای سطح شهریزد به قیمت ۲۰هزارو۴۰۰تومان عرضه می شود ولی به علت عدم رعایت این مصوبه توسط استانهای همجوار مرغ تولید یزد از استان خارج  وباعث ایجاد مشکلاتی برای استان یزد شده است.

 
وی ادامه داد: تولید کنندگان یزدی به علت قیمت بالاتر مرغ در استانهای همجوار،تولیدات خود را به استانهای همجوار صادر میکنند که این موضوع باعث شده کشتارگاههای استان یزد خالی شود.
 
سجادی پور با اشاره به اشکالات قیمت گذاری مرغ نیزتصریح کرد: در حال حاضر قیمت خرید مرغ زنده از تولید کنندگان پائین تر از نرخ است که باعث کاهش قیمت مرغ زنده می شود و به دنبال آن توان اقتصادی تولید کننده کاهش می یابد که نتیجه آن کاهش جوجه ریزی و کمبود مرغ در بازار خواهد بود.
 
وی با اشاره به جوجه ریزی ۳میلیون قطعه در ماه بهمن توسط تولید کنندگان یزدی تصریح کرد: امیدواریم با پیش بینی هایی که انجام شده برای بازار شب عید با مشکل کمبود روبه رو نباشیم وبتوانیم با همین قیمت ۲۰هزارو۴۰۰تومان مرغ را در بازار یزد عرضه کنیم.
 
وی ادامه داد: در ماه شهریور مرغداری های استان یک میلیون و۳۷۷هزار قطعه جوجه ریزی داشتند که این عدد در ماه مهر به یک میلیون و۶۸۰هزار قطعه و در ماه آبان به ۲میلیون و ۵۱۸هزار قطعه  ودر ماه آذر ۲میلیون قطعه و در ماه دی ۲میلیون و۷۸۰هزار قطعه رسید که نتیجه این میزان تولید، کاهش قیمت مرغ در سطح بازار بوده است.
 
سجادی پور با بیان اینکه ظرفیت استان یزد در زمینه تولیدات کشاورزی قابل توجه می باشد اظهار داشت: سرانه تولید مرغ، تخم مرغ، شیر وگوشت قرمز یزد دوبرابر نیاز استان است.
 
وی ادامه داد: علیرغم تولید ۱۹هزار و ۵۰۰تن گوشت قرمز دراستان یزد اما چون حجم عمده ای از این میزان مربوط به دام سنگین بوده وذائقه مردم یزد بیشتر گرایش به گوشت دام سبک دارد مجبور به وارد کردن این گوشت هستیم.
 
سجادی پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در پایان با بیان اینکه تولید تخم مرغ استان در مجموع ۳۱هزارتن می باشد اظهار داشت: روزانه حدود۸۵تن تخم مرغ در سطح استان تولید می شود که این موضوع باعث شده قیمت تخم مرغ در سطح استان۱۶هزارو۹۰۰بوده و هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته باشد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1708422
ارسال نظر
نظرات