شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 08:31 منتشر شده در مورخ: 1399/12/03 شناسه خبر: 1708488
رئیس فدراسیون بوکس در گفت‌وگو با دانا مطرح کرد؛

اردو، تمرین و مسابقه؛ مسیر موفقیت در المپیک/ بوکسورهای ارمنی و آذری در راه تهران

اردو، تمرین و مسابقه؛ مسیر موفقیت در المپیک/ بوکسورهای ارمنی و آذری در راه تهران
رئیس فدراسیون بوکس گفت: اردوها، تمرینات و مسابقات ما در راستای کسب نتیجه مطلوب در المپیک توکیو خواهد بود تا با حداکثر سهمیه و توان به اوردگاه المپیک پا بگذاریم.

حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا پیرامون برگزاری قرعه‌کشی مسابقات لیگ برتر بوکس اظهار داشت: مطابق برنامه اعلامی فدراسیون اقدام به برگزاری قرعه‌کشی لیگ برتر کردیم که این مراسم با حضور ۸ نماینده از ۱۰ تیم حاضر در مسابقات پیگیری شد. نماینده‌های ۲ تیم دیگر بنابه‌دلایلی نتوانستند در مراسم حاضر شوند که نیابت تصمیم‌گیری را به فدراسیون ارائه کردند.

او صحبت‌هایش را این‌گونه ادامه داد: مسابقات در ۲ گروه ۵ تیمی، به‌شکل متمرکز در شهر اراک و از ۴ اسفندماه به‌مدت ۸ روز پیگیری خواهد شد. ۴ روز به مسابقات دور گروهی اختصاص دارد و ۴ روز هم درگیر مسابقات حذفی و نهایی خواهیم بود تا سرنوشت قهرمان لیگی که پس از حدود ۱۱ سال برگزار شده، مشخص شود.

رئیس فدراسیون بوکس درباره علت واگذاری میزبانی از لیگ برتر این رشته به استان مرکزی عنوان داشت: امکاناتی که ما در شهرستان‌ها داریم، بهتر از تهران است. من مایل بودم تا مسابقات را در استان سیستان‌وبلوچستان برگزار کنیم اما ابعاد مسافتی باعث شد تا به اراک رضایت دهیم. هزینه‌های برگزاری، میزبانی، اسکان و پذیرایی از اهالی بوکس در شهرستان‌ها حداقل ۵۰ درصد از تهران کم‌تر است و البته که کیفیت سالن‌ها و محل اسکان هم بسیار بالاست.

ثوری با اشاره به قطعی بودن حضور تیم‌های حاضر در لیگ برتر بوکس تا پایان مسابقات، تصریح کرد: مبلغ ۳۰ میلیون تومان ورودیه را از هر تیم دریافت کردیم و تعهدات محکمی هم گرفته شده که تمام تیم‌ها تا پایان مسابقات در لیگ حاضر باشند. هم‌چنین مقرر شده تا مسابقات به‌دلیل کاهش تعداد دیدارها و افزایش پروتکل‌های بهداشتی، در ۲ گروه برگزار شود.

رئیس فدراسیون بوکس در مورد اردوهای مشترک تیم‌های ملی بزرگ‌سالان و جوانان بیان داشت: اعضای تیم‌ ملی بزرگ‌سالان ما که تا اواسط اسفندماه درگیر لیگ بوکس خواهند بود و بالافاصله پس از آن از ۱۷ تا ۲۷ اسفند میزبان بوکسورهای ارمنستانی خواهیم بود تا دومین اردوی مشترک در راستای آماده‌سازی برای مسابقات جهانی برگزار شود. هم‌چنین جوانان ما هم همزمان با مسابقات لیگ برتر میزبان بوکسورهای آذربایجانی هستند.

وی هم‌چنین افزود: برنامه داریم که پس از این ۲ اردوی مشترک، با فدراسیون بوکس کشورهای قزاقستان و ازبکستان وارد مذاکره و توافق شویم تا اردوهای مشترک برگزار شوند.

حسین ثوری نهایتاً در خصوص برنامه‌های آتی تیم ملی بوکس گفت: اردوها، تمرینات و مسابقات ما در راستای کسب نتیجه مطلوب در المپیک توکیو خواهد بود تا با حداکثر سهمیه و توان به اوردگاه المپیک پا بگذاریم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1708488
ارسال نظر
نظرات