شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:09 منتشر شده در مورخ: 1399/11/28 شناسه خبر: 1708631
جزئیاتی از آغاز واکسیناسیون کرونا در خراسان شمالی؛

حال دریافت کنندگان واکسن مساعد است/ کرونای انگلیسی به خراسان شمالی نرسیده است

حال دریافت کنندگان واکسن مساعد است/ کرونای انگلیسی به خراسان شمالی نرسیده است
واکسیناسیون بیماری کرونا در خراسان شمالی بیست و یکم بهمن ماه جاری با تزریق واکسن به کارکنان بخش کرونا و مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد و امام خمینی(ره) اسفراین آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان و اسفراین حال دریافت کنندگان واکسن روسی را مساعد اعلام کرده اند و تاکنون عوارضی ناشی از تزریق واکسن در آنان مشاهده نشده است.

برخی از دریافت کنندگان واکسن کرونا که خود از داوطلبان دریافت بودند علائم خفیف همچون سرماخوردگی، تب و لرز های کوتاه مدت را شاهد بوده اند که با استفاده از مسکن هایی همچون استامینوفن رفع شده است. 

به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان، هم اکنون واکسیناسیون عمومی کرونا انجام نمی شود و فقط برای گروه های خاص و پر خطر واکسن کرونا تزریق خواهد شد.

بعد از پرسنل بیمارستان ها اولویت بعدی با افراد دارای بیماری زمینه ای است و مراحل انجام واکسیناسیون به تدریج از طریق رسانه ها به اطلاع مردم خواهد رسید.

به گفته افشین دلشاد، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تا زمانی که ۷۰ درصد مردم واکسن نزده اند اثر محافظتی ویروس در جامعه ایجاد نمی شود و زدن واکسن هم دلیلی برای رعایت نکردن پروتکل ها نیست و همچنان باید پروتکل ها رعایت و از ماسک استفاده شود.

وضعیت شیوع ویروس کرونا در یک هفته گذشته در استان خراسان شمالی نشانگر ثبات نسبی آمار مبتلایان و فوتی‌ها است ولی به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی میزان استفاده از ماسک در برخی از شهرهای استان کاهش داشته است.

در حالی که وضعیت شیوع ویروس کرونا در یک هفته گذشته در استان تقریبا به ثبات رسیده است اما زنگ هشدار مسئولان بهداشتی استان نسبت به شکننده بودن وضعیت فعلی به صدا درآمده است.

به گفته آنان هم اکنون میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی ۷۰ درصد است در حالی که باید میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی تا ۹۰ درصد باشد که بتوان شیوع ویروس را کنترل کند.

در حال حاضر شهرهای خراسان شمالی در وضعیت آبی و زرد هستند، اما شرایط شکننده موجود در استان ممکن است سبب شود تا وضعیت خراسان شمالی رو به نارنجی و قرمز پیش رود .

خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از شیوع ویروس ویروس کرونای انگلیسی در استان گزارش نشده است اما به گفته مسئولان بهداشتی استاناگر شیوع ویروس کرونا در استان افزایش یابد با وضعیت خطرناکی مواجه خواهیم شد چراکه هر وقت موج جدیدی از کرونا شیوع پیدا کرده به صورت شدیدتر ظاهر شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1708631
ارسال نظر
نظرات