شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 10:14 منتشر شده در مورخ: 1399/11/29 شناسه خبر: 1709022
رییس کل دادگستری استان بوشهر:

شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در استان بوشهر تشکیل شد

شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در استان بوشهر تشکیل شد
علی جمادی گفت: گزارش تخلفات و جرایم با هدف رسیدگی فوری باید بصورت روزانه و با کمترین فوت وقت در اختیار ستاد استانی و شعب ویژه قرار داده شود و همچنین این گزارشات به ستاد مرکزی نیز منعکس شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ شامگاه دیروز اولین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی در دادگستری کل استان بوشهر و با حضور دستگاه های مرتبط  در سالن اجتماعات دادگستری بوشهر برگزار شد.

علی جمادی رئیس کل دادگستری و رئیس ستاد پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی استان بوشهر، گفت: جلسات ستاد استانی جهت رصد برنامه های و فعالیت های انتخاباتی و بررسی جرایم و تخلفات احتمالی باید بصورت مستمر و حداقل هر هفته یکبار برگزار شود.

جمادی با اشاره به فعالیت شعب ویژه رسیدگی به تخلفات و جرایم انتخاباتی، اظهار کرد: در انتخاب این شعب، تجربه، دانش و تخصص قضات ملاک قرار گرفته و سعی شده است برای این منظور بهترین ها گزینش شوند.

وی افزود: گزارش تخلفات و جرایم با هدف رسیدگی فوری باید بصورت روزانه و با کمترین فوت وقت در اختیار ستاد استانی و شعب ویژه قرار داده شود و همچنین این گزارشات به ستاد مرکزی نیز منعکس شود.

جمادی با اشاره به نقش مهم رسانه ملی، گفت : صدا و سیما با ارائه آموزش و تببین تخلفات انتخاباتی و برنامه های ویژه جهت اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم نقش تاثیر گذاری در پیشگیری از جرائم انتخاباتی دارد.

رئیس کل دادگستری تصریح کرد: انتخابات ۱۴۰۰ با مشارکت و حضور حداکثری برگزار شده تا از این طریق پیام خود را به گوش جهانیان برسانیم.

الماس گشتاسبی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری افزود:  به اهمیت مسئله انتخابات اشاره کرده و آن را نشانه و سند مردم سالاری اسلامی و آزادگی مردم ایران دانستند.
وی اظهار امیدواری کردند با اتخاذ تدابیر مناسب شاهد حضور گسترده آحاد جامعه در این آزمون بزرگ باشیم.

دبیر ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات و جرایم انتخاباتی استان بوشهر گفت:  انسجام و هماهنگی بین دستگاه های عضو ستاد در انتخابات مجلس مثال زدنی بود و باعث شد انتخابات گذشته با سلامت کامل و بدون هیچ گونه مشکل امنیتی برگزار شود.

گشتاسبی بیان کرد: پایش و رصد مداوم اقدامات انتخاباتی و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه، ایجاد هماهنگی بین دستگاهی، هماهنگی و تعامل مداوم با هیأت های اجرایی و نظارت بر انتخابات، انعکاس آنی جرایم و تخلفات به ستاد استانی و مرکزی، توجیه و ارشاد تشکل ها، احزاب و ستادهای تبلیغاتی، اطلاع رسانی و تشریح مفاد قانون و جرایم و مجازات های قانونی از طریق رسانه های جمعی با هدف ارتقاء آگاهی های عمومی از وظایف کمیته‌ها است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1709022
ارسال نظر
نظرات