شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:19 منتشر شده در مورخ: 1399/11/29 شناسه خبر: 1709032
مدیر کل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان یزد خبر داد؛

خانه دار شدن حدود۱۶۰۰خانوار یزدی تا پایان سال۱۴۰۱

خانه دار شدن حدود۱۶۰۰خانوار یزدی تا پایان سال۱۴۰۱
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد گفت: تاکنون یک هزار و ۱۹قطعه زمین در زمینه اجرای طرح اقدام ملی مسکن برای ۱۶شهر استان یزد با جمعیت کمتر از ۱۰۰هزار نفر اختصاص یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا قربانیان در گفتگو با یزد رسا،با بیان اینکه بنیاد مسکن به عنوان کارگزار و به نمایندگی از وزارت مسکن و شهرسازی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰هزار نفر اقدام میکند اظهار داشت: در استان یزد ۱۶شهر با جمعیت کمتر از ۱۰۰هزارنفر تعیین و برای متقاضیان این شهرها در مجموع تاکنون یک هزار و۱۹قطعه زمین اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در مجموع ۴هزار و ۹۳۳نفر در فازهای ۱و۲و۳ برای اجرای این طرح در شهرهای زیر ۱۰۰هزارنفریزد ثبت نام کرده اند که از این تعداد یک هزارو۶۳۷نفر واجد شرایط شناخته شده و یک هزار و۴۵۵نفرنیز اقدام به افتتاح حساب کرده اند.
قربانیان با تاکید بر اینکه طرح اقدام ملی مسکن با هدف خانه دار شدن جمعیت دهک های چهار تا هفت جامعه تهیه و تدوین شده است ،خاطرنشان کرد: چهار شرط برای واجدین  این طرح شامل متاهل بودن سرپرست خانوار بدون مسکن ، پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا، نداشتن مسکن از سال ۸۴ و  دریافت نکردن زمین یا وام یا تسهیلات یارانه ای  مربوط به مسکن از دولت می باشد.
وی با بیان اینکه متراژ واحدها به طور میانگین ۸۵متر مربع در نظر گرفته شده اظهار داشت: ساخت واحدها در دو شهر شاهدیه وتفت به صورت آپارتمانی بوده و ۱۴شهر دیگر تمامی واحدها به صورت ویلایی در حال ساخت می باشد.
وی ادامه داد: در شهرستان ابرکوه ۲۰۰قطعه،احمدآباد۲۰قطعه،اردکان۲۵۶قطعه، بافق۱۰۷قطعه ، بهاباد ۲۰قطعه ، تفت۹۰قطعه،خضرآّباد۲۰قطعه، شاهدیه۱۲۰قطعه،مروست۲۵قطعه،مهردشت،میبد۳۹قطعه، ندوشن۴۰قطعه، نیر۲۰قطعه، هرات۴۲قطعه برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است.
قربانیان تصریح کرد: تسهیلات طرح ملی مسکن در قالب تسهیلات ساخت پرداخت می‌شود که متقاضیان دارای زمین می‌توانند به صورت انفرادی تسهیلات بگیرند و شروع به ساخت خانه کرده و اگر متقاضی زمین برای ساخت و ساز نداشته باشد تسهیلات ساخت در زمین‌های دولتی که به طرح ملی مسکن سپرده شده، در اختیار انبوه‌سازان دارای صلاحیت قرار می‌گیرد.
علیرضا قربانیان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد در پایان اظهار داشت: درشهرستان  تفت و شاهدیه عملیات اجرایی این طرح آغاز شده و درشهرستان بهاباد نیزعملیات ساخت شروع شده است ودر مجموع پیش بینی می شود در صورتی که واجدین شرایط آورده نقدی خود را به موقع تکمیل کنند پروژه طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰هزارنفر نهایتا تاپایان سال۱۴۰۱به اتمام برسد.
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1709032
ارسال نظر
نظرات