شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 10:47 منتشر شده در مورخ: 1399/11/29 شناسه خبر: 1709063

آموزش سریع کار با فکس اینترنتی

آموزش سریع کار با فکس اینترنتی
استفاده از فکس در بسیاری از دفاتر و شرکت‌ها امری مرسوم و رایج است. امروزه انتقال بسیاری از سندها، مدارک و فرم‌های اداری از طریق فکس و دستگاه فکس صورت می‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ استفاده از فکس در بسیاری از دفاتر و شرکت‌ها امری مرسوم و رایج است. امروزه انتقال بسیاری از سندها، مدارک و فرم‌های اداری از طریق فکس و دستگاه فکس صورت می‌گیرد. ارسال و دریافت فکس معمولی از طریق گرفتن شماره فکس با استفاده از دستگاه مخصوص انجام می‌شد، اما با استفاده از اینترنت دیگر نیازی به انجام چنین مراحلی نیست و در زمان کمتری و بدون استفاده از دستگاهی خاص و کاغذ، می‌توان فکس مورد نظر خود را ارسال و یا دریافت کرد. به این پروسه فکس اینترنتی گفته می شود.

 

فکس اینترنتی و یا آنلاین چیست؟ 

فکس اینترنتی و یا همان آنلاین، شیوه نوین و جدید استفاده از فناوری فکس است همانطور که تلفن اینترنتی این روزها جایگزین به صرفه و مناسبی برای تلفن ثابت شده است. با استفاده از فکس اینترنتی دیگر نیازی به تجهیزات مورد نیاز فکس معمولی نیست و با همان دقت، کیفیت و امنیت فکس معمولی می‌توان از فکس اینترنتی برای ارسال مدارک بهره برد. البته که فکس اینترنتی مزایای فراوانی نسبت به فکس معمولی دارد که موجب می‌شود کاربران استفاده از آن را ترجیح بدهند. در توضیح فرآیند انجام فکس آنلاین، مراحل انجام کار با فکس معمولی متفاوت است. نحوه استفاده از فکس آنلاین با استفاده از ایمیل است، بدین صورت که تمامی فکس‌های ورودی به ایمیل تبدیل شده و به دست مخاطب می‌رسد و از طرفی ایمیل‌های خروجی نیز به فکس تبدیل شده و به این  شکل دریافت می‌شود. با استفاده از فکس اینترنتی هر نوع فایلی را می‌توان ارسال و یا دریافت کرد و محدودیتی در این استفاده از فکس آنلاین وجود ندارد. برای دریافت خدمات فکس اینترنتی می‌توانید با استفاده از خدمات " دفتر شما " تمایم فکس‌های مورد نیاز در محل کار خود را دریافت و یا ارسال نمایید. استفاده از فکس اینترنتی میزان هدر رفت انرژی در مجموعه ها از جمله کال سنتر را به حداقل ممکن می رساند.

تفاوت‌های فکس اینترنتی با فکس معمولی

تفاوت اصلی میان فکس اینترنتی و معمولی نحوه انجام کار توسط آن‌ها است. برای ارسال و دریافت فکس معمولی بایستی دستگاه فکس مخصوص داشته باشید، در صورتی که برای استفاده از فکس اینترنتی تنها دستگاهی که نیاز است، کامپیوتر و یا تلفن همراه است و با وارد کردن شماره فکس به راحتی فکس شما ارسال خواهد شد. همچنین با ورود تکنولوژی و تاثیر آن بر روی تمامی سیستم‌های اداری، فکس نیز دیجیتال شده و امروزه اکثر شرکت‌ها از این نوع فکس برای انجام کارهای خود استفاده می‌کنند. فکس اینترنتی بر خلاف فکس معمولی نیازی به کاغذ نیز نداشته و به صورت آنلاین می‌توان تمامی فایل‌ها را به راحتی و بدون مصرف کاغذ دریافت و ارسال کرد.

مزایا فکس اینترنتی 

  • استفاده آسان و در دسترس: استفاده از فکس اینترنتی بسیار آسان است، انجام فکس اینترنتی تنها با استفاده از موبایل و لپ‌تاپ متصل به اینترنت و به راحتی ارسال ایمیل انجام می‌شود. همچنین فکس اینترنتی به دلیل عدم نیاز آن به دستگاه فکس در هر جایی قابل انجام است و نیازی نیست برای ارسال و دریافت فکس خود در مکانی مشخص باشید.
  • عدم استفاده از تجهیزات و کاغذ: برای ارسال و دریافت فکس اینترنتی هیچ نیازی به دستگاه فکس و کاغذ نیست. چنین امکانی در هزینه‌های مصرفی بسیار تاثیر گذاشته و طرفی مصرف کاغذ را تا حد زیادی کاهش داده و به مسایل محیط زیستی کمک می‌کند.
  • سرعت بالاتر در دریافت و ارسال: سرعت ارسال و دریافت فکس در فکس اینترنتی بالاتر از فکس معمولی است، زیرا که دیگر نیازی به اسکن فایل در دستگاه نیست و با اشاره‌ای فایل مورد نظر فکس خواهد شد.
  • هزینه کمتر: استفاده از فکس اینترنتی در هزینه تمامی مراحل فکس معمولی موثر است. عدم نیاز به دستگاه فکس موجب می‌شود دیگر هزینه‌ای برای خرید دستگاه خرج نشود. همچنین مواردی مانند خرابی دستگاه فکس و یا اتمام کارتریج چاپ دستگاه، همگی موجب می‌شود هزینه در استفاده از فکس معمولی بالاتر رفته و در اینجا است که مزیت فکس اینترنتی مشخص می‌شود. عدم استفاده از کاغذ نیز با توجه به قیمت بالای آن، هزینه مصرفی برای فکس اینترنتی را بسیار پایین آورده و بر دیگر مزیت‌های آن افزوده است.
  • قابلیت ارسال فایل با بیشتر فرمت‌های موجود: با استفاده از فکس اینترنتی فایل‌های متنوع‌تری را می‌توان ارسال کرد. چنین کارکردی در فکس‌های معمولی وجود نداشته و از این جهت کارایی بیشتر فکس اینترنتی نیز بیشتر است.
  • امنیت بیشتر: امنیت برای ارسال هرگونه مدرکی و از طریق مهم است. با استفاده از فکس آنلاین می‌توان به راحتی امنیت فایل ارسالی را با استفاده ار سیستم‌های رمزگذاری تمانی کرد. همچنین انجام امضاهای الکترونیکی نیز درصد امنیت مدارک ارسالی در فکس را بالاتر می‌برد. نکته دیگر در امنیت بهتر فکس اینترنتی، اطمینان از دریافت فکس توسط شخص گیرنده است.

نحوه ارسال و دریافت فکس اینترنتی 

برای ارسال فکس اینترنتی ابتدا باید شماره فکس خود را از یک شرکت سرویس دهنده فکس اینترنتی خریداری کرده و پس از آن برای ارسال و یا دریافت مدارک اقدام کنید. برای خرید شماره فکس اینترنتی می‌توانید از خدمات "دفتر شما" استفاده کنید و با خرید یک سرویس منشی مجازی، یک شماره ثابت و شماره مخصوص فکس دریافت کنید. برای ارسال فکس اینترنتی، پس از دریافت شماره فکس از "دفتر شما" مدرک ارسالی را به همراه شماره فکس گیرنده، از طریق ایمیل به اپراتور "دفتر شما" بفرستید. همچنین دریافت فکس اینترنتی نیز از طریق اپراتور‌های :دفتر شما" انجام شده و از طریق ایمیل برایتان ارسال خواهد شد. "دفتر شما" ارسال، دریافت و پیگیری تمامی فکس‌های شما را انجام داده و رسیدگی به آن‌ها اطمینان می‌دهد. با همکاری "دفتر شما" برای دریافت و ارسال فکس‌ها تنها کافیست به ایمیل خود سر بزنید.

سرویس فکس اینترنتی را از کجا تهیه کنیم؟

برای تهیه سرویس فکس اینترنتی می‌توانید از خدمات "دفتر شما" در این زمینه استفاده کنید. فکس اینترنتی نوعی سرویس آنلاین است که با استفاده از یک سرور میزبان انجام می‌شود و خود اشخاص یه تنهایی نمی‌توانند از آن استفاده کنند؛ بنابراین بهره گرفتن از خدمات وب سایتی معتبر و با تجربه به شما در استفاده از فکس اینترنتی کمک می‌کند. برای برخورداری از امکانات فکس اینترنتی به سایت "دفتر شما" مراجعه کرده و با پرداخت هزینه‌ای بسیار کم در مقایسه با سایر رقیبان از این خدمات استفاده کنید. توجه داشته باشید برای دریافت فکس اینترنتی توسط دفتر شما بایستی بسته تلفن گویا و ارسال و دریافت فکس اینترنتی بسته منشی مجازی را خریداری و فعال کنید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق تلفن با کارشناسان "دفتر شما" تماس بگیرید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1709063
ارسال نظر
نظرات