شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:23 منتشر شده در مورخ: 1399/11/29 شناسه خبر: 1709113
جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد مطرح کرد

رصد ۵۱ درصد خانوارهای استان یزد در طرح شهید سلیمانی

رصد ۵۱ درصد خانوارهای استان یزد در طرح شهید سلیمانی
احسانی گفت: طرح شهید سلیمانی از آبان ماه آغاز شده و هم اکنون در قالب چهار تیم در سراسر استان در حال اجرا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمداحسانی جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: طرح شهید سلیمانی از آبان ماه آغاز شده و هم اکنون در قالب چهار تیم در سراسر استان در حال اجرا است.

وی ادامه داد: گام چهارم بسیج ملی در قالب طرح شهید سپهبد سلیمانی از اواخر آبان ماه همزمان با سراسر کشور طی توافق بین وزارت بهداشت، سازمان بسیج مستضعفین و با همکاری مردم، سپاه الغدیر، دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی وهمه سازمان‌ها و نهاد‌های انقلابی آغاز شد و تاکنون در سراسر استان در حال اجراست.

وی رصد و شناسایی اولیه را به عنوان اولین تیم طرح شهید سلیمانی عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه طرح شهید سلیمانی به شیوه محله و خانواده محور است، استان یزد به ۸۲۰ محله در قالب ۶۰ قرارگاه سازماندهی شده که تاکنون بیش از ۱۶۹ هزار و ۳۷۳ خانوار در استان معادل حدود ۵۱ درصد خانوارهای استان یزد توسط این تیم‌ها مورد رصد، شناسایی و تحت پوشش قرار گرفته اند.

احسانی محور دوم این طرح را تیم‌های مراقبتی یاد کرد و اظهار داشت: در این زمینه سفیدپوشان عرصه سلامت و بسیجیان جامعه پزشکی در قالب ۱۰۸ تیم مراقبتیCT و ۴۵ تیم مراقبتی HC ساماندهی شده و از هفته قبل تاکنون  ۹ هزار و ۹۱۷ خانوار غربالگری شده اند.

جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد گفت: محور سوم طرح شهید سلیمانی را هم فعالیت بیش از ۱۰ هزار بسیجی در قالب ۶۵۰ تیم حمایتی  تشکیل می‌دهد که در سه محور سلامت، معیشت و معنویت در حال ارائه خدمات به مردم هستند.

احسانی پخش بسته‌هاثی معیشتی و بهداشتی را از خدمات تیم‌های حمایتی طرح شهید سلیمانی دانست و گفت: از ابتدای این طرح تاکنون ۵۵هزار و ۷۷۹ خانوار در استان و طی هفته گذشته ۳هزار و ۶۳۶ خانوار در استان تحت پوشش بسته‌های معیشتی قرار گرفتند.

وی افزود:  چهار هزار خدمت به بیماران خاص به نیت چهار هزار شهید نیز در قالب دومین کنگره شهدای استان یزد و به یاد شهیدان محله توسط سازمان بسیج جامعه پزشکی استان در نظر گرفته شده است.

احسانی تصریح کرد: محور چهارم این طرح تیم‌های بازرسی و نظارت هستند که در قالب ۳۲۱ تیم در راستای نظارت و آموزش و اقناع سازی مردم به ویژه اصناف در حال ارائه خدمت هستند و تاکنون بیش از ۵۴ هزار بازرسی توسط این تیم‌های از واحدهای صنفی درون محله‌ای انجام گرفته است.

وی ادامه داد: بازرسی و اقدامات نظارتی که توسط تیم‌های نظارتی طرح شهید سلیمانی انجام گرفته است تاکنون منجر به شناسایی بیش از ۸ هزار و ۴۰۰ تخلف و پلمپ تقریبا ۵۰۰ واحد صنفی شده است که البته تعداد اخطارهایی که به واحدهای متخلف داده شده است بسیار بیشتر از تعداد پلمپ‌های صورت گفته است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1709113
ارسال نظر
نظرات