شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:46 منتشر شده در مورخ: 1399/11/30 شناسه خبر: 1709338
کارشناس هواشناسی اعلام کرد

گرد وخاک، بارش باران و کاهش دما؛ مهمانان آخر هفته یزدی‌ها

گرد وخاک، بارش باران و کاهش دما؛ مهمانان آخر هفته یزدی‌ها
سید عباس میرحسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود، در تمام مناطق استان یزد وزش باد نسبتا شدید و حتی شدید همراه با گرد و خاک خصوصا ظهر و بعدازظهر امروز داشته باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، سید عباس میرحسینی کارشناس هواشناسی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: پیش‌بینی می‌شود امروز با فعالیت بیشتر موج جوی، در تمام مناطق استان یزد وزش باد نسبتا شدید و حتی شدید همراه با گرد و خاک خصوصا ظهر و بعدازظهر امروز داشته باشیم.

وی افزود: همچنین انتظار داریم از بعدازظهر امروز تا پیش از ظهر فردا در برخی مناطق نیمه غربی استان یزد شامل شهرستان‌های  ابرکوه و خاتم و ارتفاعات مهریز و تفت بارندگی داشته باشیم.

کارشناس هواشناسی اظهار داشت: با عبور این موج، از روز جمعه کاهش دما را خواهیم داشت که این سرما و یخبندان شبانه می‌تواند در مناطق سردسیر خصوصا تا اواسط هفته آینده ادامه داشته باشد.

میرحسینی تأکید کرد: با توجه به وزش باد نسبتا شدید و شدیدی که خواهیم داشت و گرد و خاکی که به همراه خواهد داشت و همچنین با توجه به کاهش دما؛ توصیه می‌شود از ترددهای غیرضروری به ویژه در روز پنجشنبه اجتناب شود.

وی اضافه کرد: همچنین لازم است استحکام سازه‌های تبلیعاتی و تجاری، محافظت از گلخانه‌ها و نهالستان‌ها دربرابر وزش باد شدید و تنظیم دمای داخل گلخانه را مدنظر داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1709338
ارسال نظر
نظرات