شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:26 منتشر شده در مورخ: 1399/11/30 شناسه خبر: 1709358
رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره):

۱۰ هزار واحد مسکونی درمناطق محروم و روستایی کشور ساخته می‌شود

۱۰ هزار واحد مسکونی درمناطق محروم و روستایی کشور ساخته می‌شود
سید مرتضی بختیاری،رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) کشور گفت: با پیگیری‌های لازم، همکاری خیرین و تفاهم نامه بنیاد مستضعفین و مسکن قرار بر این است که ۱۰هزار واحد مسکونی برای مناطق محروم و روستایی تامین شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید مرتضی بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به اقدامات کمیته امداد برای احداث مسکن برای مددجویان اظهار کرد: یکی از برنامه‎‌های مهم برنامه‌ریزی شده در کمیته امداد واگذاری 120واحد مسکونی به افراد تحت پوشش است که البته در حالت کلی واگذاری 377واحد تعیین شد.

وی افزود: تاکنون 120واحد آماده شده و مابقی این میزان تا خرداد 1400به صورت صدرصد به ولی نعمتان تحویل داده خواهد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور تصریح کرد: استان قزوین در پرداخت زکات یکی از استان‌های بسیار موفق است و یکی دیگر از اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال زایی این است که کمیته امداد قزوین توانسته رتبه یک کشوری را از آن خود کند.

وی ابراز کرد: سهمیه اشتغال زایی استان قزوین به میزان 4هزار و 880مورد تعیین شده بود که تاکنون 6هزار و 600اشتغال انجام شده و تا پایان سال به هفت هزار اشتغال خواهد رسید و این پیشرفت مرهون هماهنگی و همدلی مردم و مسئولین استان قزوین است.

در نهضت مسکن‌سازی برنامه‌ها و توفیقات خوبی حاصل شده است

بختیاری عنوان کرد: حامیان بسیار خوبی برای یتیمان در استان قزوین فعالیت می‌کنند و کمتر یتیمی در استان بدون حامی است؛ همچنین سرانه کمک نقدی به یتیم‌ها مبلغ 700هزار تومان است که این مقدار در استان‌های دیگر 120هزار تومان است.

این مقام مسئول اضافه کرد: اولویت ما این است که با برنامه ریزی‌های دقیق، هیچ یک از ولی نعمتانِ در پوشش کمیته امداد، مشکل مسکن نداشته باشند که با پیگیری‌های لازم، همکاری خیرین و تفاهم نامه بنیاد مستضعفین و مسکن قرار بر این است که 10هزار واحد برای مناطق محروم و روستایی تامین شود.

وی ادامه داد: همچنین مجلس در بودجه دولت به میزان پنج هزار میلیارد تومان در راستای تامین 50هزار واحد مسکونی برای نیازمندان در نظر گرفته شده که کمیته امداد و بهزیستی از این میزان سهم خواهند داشت.

رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور در پایان با اشاره به اینکه مستمری مددجویان همراه با عیدی پرداخت شده است، تاکید کرد: امیدواریم که تا دو سال آینده هیچ یک از مددجویان در استان قزوین فاقد مسکن نباشند و در سطح کشور با سفرهای استانی که انجام شده در مقوله نهضت مسکن سازی برنامه‌ها و توفیقات خوبی رقم خورده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1709358
ارسال نظر
نظرات