شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:07 منتشر شده در مورخ: 1399/11/30 شناسه خبر: 1709420
جانشین دبیر کل کنگره ۴ هزار شهید استان یزد:

تاکنون ۶۰ درصد خدمات پیش‌بینی شده برای کنگره شهدای استان یزد انجام شده است

تاکنون ۶۰ درصد خدمات پیش‌بینی شده برای کنگره شهدای استان یزد انجام شده است
فرهنگ‌دوست گفت: اکثر کمیته‌های کنگره ۴ هزار شهید استان یزد بسیار فعال و پای کار هستند و تقریبا ۶۰ درصد خدمات پیش بینی شده برای کنگره شهدا انجام گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، محمدمهدی فرهنگ‌دوست ظهر امروز در نشست خبری کمیته اجرایی کنگره ملی شهدای استان یزد گفت: هر ده سال یکبار کنگره شهدا در استان‌ها برگزار می شود و اولین کنگره شهدا در استان یزد سال ۸۴ برگزار شد اما به دلیل اینکه برخی استان‌ها هنوز اولین کنگره را برگزار نکرده بودند برگزاری دومین کنگره شهدا در استان یزد به تاخیر افتاد.

وی ادامه داد: مقرر شده بود استان‌های یزد، قم، زنجان و ایلام کنگره شهدا را در سال جاری برگزار کنند و با توجه به تجربه قبلی، جلسات کنگره برگزار شد و اتحاد و وفاق خوبی بین مسئولان ذیربط برای برگزاری کنگره شهدا در استان ایجاد شد اما با شیوع کرونا سه استان دیگر از برگزاری کنگره انصراف دادند.
 
جانشین دبیر کل کنگره بزرگداشت چهار هزار شهید استان یزد افزود: اعضای ستاد کنگره شهدای استان یزد با مشورتی که با هم داشتند به این نتیجه رسیدند که با وجود کرونا کنگره شهدا برگزار شود و با توجه به ترویج و نشر فرهنگ ایثار و شهدا محور کنگره شهدای استان یزد، بسیج همه نیروها و امکانات برای محرومیت زدایی و خدمات رسانی در استان قرار گرفت.
 
فرهنگ دوست گفت: با همفکری که بین ادارات و دستگاه‌های اجرایی در استان انجام گرفت محور کار استان برای برگزاری کنگره در سال ۹۹ شهدا و خدمت به مردم قرار گرفت و بر این اساس برای کنگره شهدای استان ۲۲ کمیته تشکیل شد که رؤسای آنها از ادارات و ارگان‌ها و دبیر آنها از سپاه هستند و در این کنگره انجام ۴۰ خدمت به ازای هر شهید استان پیش بینی شد.
 
وی ادامه داد: طبق گزارشی که کمیته‌های کنگره شهدای استان یزد ارائه دادند خدمات و اقدامات بسیاری به نام شهدا توسط ادارات انجام گرفته است و تقریبا از مجموع کمیته‌ها، ۲۰ کمیته بسیار فعال و پای کار هستند و تقریبا ۶۰ درصد خدمات پیش بینی شده برای کنگره شهدا در استان انجام گرفته است.
 
فرهنگ دوست افزود: با توجه به اینکه محور برگزاری کنگره شهدا در استان خدمت رسانی به مردم و محرومان بوده انجام کارها و خدمات بدون هیچ گونه مشکلی پیش رفته است ، برای نمونه قربانی ۴هزار گوسفند به نیت ۴ هزار شهید استان در دستور کار بوده است که تاکنون یک هزار و گوسفند قربانی شده و در قالب طرح شهید سلیمانی بین نیازمندان شناسایی شده در استان توزیع شده است.
 
وی گفت: تقریبا تمام یادواره‌های شهدای شهرستان‌های یزد در قالب کنگره شهدای استان برگزار شده، همچنین یادواره شهدای بانوان، طلاب، شهدای دانش آموزی، فرهنگیان و ... برگزار شده است و به خاطر رعایت مسائل بهداشتی و جلوگیری از تجمع، برخی یادواره‌ها نیز پس از کنگره برگزار می‌شوند.
 
جانشین دبیر کل کنگره بزرگداشت چهار هزار شهید استان یزد عنوان کرد: یادمانی از ۱۰ شهید به صورت کاشی که شهیدانی از جمله سردار سلیمانی، ابو مهدی المهندس، آیت الله صدوقی، منتظر قائم، عاصی زاده، الله دادی و ...  را به تصویر می‌کشد در تمام گلزار شهدای اصلی استان نصب می‌شود که اولین آن، در گلزار شهدای اشکذر رونمایی خواهد شد.
 
 فرهنگ دوست افزود: برنامه «ماه نشان» نیز توسط کمیته اجرایی و با همکاری کمیته رسانه اجرایی شده است و تمامی همسران شهدا در استان که آمادگی داشته باشند با آنها مصاحبه خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه برگزاری کنگره شهدای استان یزد و عنوان چهل خدمت در کشور سرآمد شده است، خاطرنشان کرد: سعی بر این بود که کنگره شهدای استان یزد در اسفندماه برگزار شود اما با توجه به وضعیتی که بیماری کرونا اخیرا به وجود آورده است احتمالا کنگره ۴ هزار شهید استان یزد در دهم فروردین ماه سال آینده همزمان با سالگرد قیام مردم یزد در دهم فروردین سال ۵۷ برگزار شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1709420
ارسال نظر
نظرات