شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:21 منتشر شده در مورخ: 1399/11/30 شناسه خبر: 1709455

تاکید ظریف بر فعال‌سازی خطوط ریلی و امکانات مرزی ایران و جمهوری آذربایجان

تاکید ظریف بر فعال‌سازی خطوط ریلی و امکانات مرزی ایران و جمهوری آذربایجان
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سفر منطقه‌ای خود و بازدید از مرز جلفا، بر فعال‌سازی ظرفیت‌های بالقوه ازجمله خطوط ریلی و امکانات مرزی، برای نقش‌آفرینی بیشتر ایران در کریدورهای بین‌المللی و حضور گسترده در بازارهای منطقه تأکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد جواد ظریف امروز در دیدار استاندار آذربایجان‌شرقی و هیئت همراه با وی با اشاره به نقش اساسی تبریز و آذربایجان شرقی در توسعه روابط اقتصادی و تجاری با کشورهای همسایه، بر تلاش جدی دستگاه‌های مسئول و بخش خصوصی برای استفاده از فرصت ایجادشده در روابط میان ایران و آذربایجان تأکید و آمادگی وزارت امور خارجه را برای همکاری در این زمینه اعلام کرد.

وی با اشاره به سفر منطقه‌ای خود و بازدید از مرز جلفا، بر فعال‌سازی ظرفیت‌های بالقوه ازجمله خطوط ریلی و امکانات مرزی، برای نقش‌آفرینی بیشتر ایران در کریدورهای بین‌المللی و حضور گسترده در بازارهای منطقه تأکید کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز و مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال غرب کشور نیز در این دیدار حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، مسوولیت توسعه تجارت با جمهوری آذربایجان به استان آذربایجان‌شرقی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت به محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان‌شرقی واگذار شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1709455
ارسال نظر
نظرات