شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:02 منتشر شده در مورخ: 1399/11/30 شناسه خبر: 1709465
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

بسیج را باید به عنوان عمار انقلاب حفظ کنیم/ انجام مرغوب‌ترین عبادات و اعمال در لیله‌الرغائب

بسیج را باید به عنوان عمار انقلاب حفظ کنیم/ انجام مرغوب‌ترین عبادات و اعمال در لیله‌الرغائب
عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: امروز بسیار نیازمندیم که بسیج را به عنوان چشم، گوش، دست، بازو و عمار انقلاب حفظ کنیم، البته از سوی دیگر باید به خدمات دهی مالی و شغلی و تسهیلاتی و معنوی بسیجیان توجه ویژه شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر امروز(پنج شنبه) در دیدار با مدیرعامل صندوق ذخیره بسیجیان کشور با تبریک ایام پرخیر و برکت ماه رجب اظهار کرد: ماه‌های رجب و شعبان و رمضان بهار معنوی زندگی ماست و در بهار معنویت آیات قرآن نازل می‌شود، در بهار معنوی هم پرچمداری با بسیجیان باشد و در این ایام آنها باید به جایی برسند که بیشتر از عموم مردم دیده شوند.

وی افزود: بسیجیان باید به گونه‌ای عمل کنند که اولین نفری که پرچم عدالت طلبی، مقابله با مفاسد، کمک به مستضعفان و مظلوم و ولایتمدار و مبارزه با ظلم و رانت خواری را برمی‌دارند، این افراد باشند، امروز به شدت به این روحیه در جامعه نیازمندیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: آیه پنجم سوره نساء می‌گوید؛ مال و قوام ثروت خود را به دست سفیهان نسپارید، منظور این آیه این است که اگر پایه اقتصاد در کشور شما ضعیف شود، نمی‌توانید مقتدارانه کار اقتصادی کنید و شکست می‌خورید.

عابدینی با اشاره به آیه ۳۰سوره بقره ابراز کرد: در این آیه می‌خوانیم جز سفیهان چه کسانی از دین ابراهیم(ع) برمی‌گردند؟ طبق این آیه مشخص می‌شود که نه تنها نباید اموال خود را به دست سفیهان بسپاریم بلکه سرنوشت دینی و سیاسی و آبرو و عزت و اقتدار و فرهنگ خود را نباید به این افراد سپرد.

وی در معنای اصطلاح «سفیهان» تصریح کرد: سفیه کسی است که برخلاف حرف و دستور خدا عمل می‌کند، در قرآن آمده که به کافران تکیه نکنید و آنها را به دوستی نگیرید، اما عده‌ای حیثیت و آبرو و عزت خود و کشورشان را به پای دشمنان اسلام می‌ریزند، در این فضا بسیجیان و طلاب و ائمه جمعه باید مطالبه گرانه ورود کنند اما وقتی سکوت کرده‌ایم یعنی دچار غفلت و خواب شده‌ایم.

امام جمعه قزوین بیان کرد: امروز بسیار نیازمندیم که بسیج را به عنوان چشم، گوش، دست، بازو و عمار انقلاب حفظ کنیم، البته از سوی دیگر باید به خدمات دهی مالی و شغلی و تسهیلاتی و معنوی بسیجیان توجه ویژه شود.

وی با اشاره به مناسبت لیله الرغائب افزود: این شب را نباید فقط به عنوان شب آرزوها معنا کنیم، لیله الرغائب یعنی شب چیزهای مرغوب، اما آرزو یک چیز مرغوب نیست. در روایات آمده است که از آرزوهای طول و دراز دوری کنید.

عابدینی در پایان تاکید کرد: آرزو یعنی در خیالات و اوهام فرو رفتن، اما اینکه توصیه شده مرغوب‌ترین چیزها را در لیله الرغائب بخواهید یعنی سراغ بهترین‌ها و مرغوب‌ترین‌ها برویم، قرآن و نماز و عبادت و ذکر و صله رحم مرغوب ترین‌ها هستند.

احمد اسفندیاری مدیرعامل صندوق ذخیره بسیجیان کشور نیز عنوان کرد: بحث کمک به اشتغال‌زایی و کارآفرینی اعضای صندوق ذخیره بسیجیان طرحی است که از سال جاری شروع شده و در سال ۱۴۰۰ به صورت جدی‌تر آن را تکمیل خواهیم کرد، همچنین بجای اینکه صندوق در سرمایه گذاری‌های جدید ورود کند به دنبال مرکز و واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل دار می‌رویم تا با حمایت آنها، به چرخه تولید بازگردند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1709465
ارسال نظر
نظرات