شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 17:28 منتشر شده در مورخ: 1399/11/30 شناسه خبر: 1709487
سردار کوثری:

تسلیحات متعارف حق ماست و قابل مذاکره نیست

تسلیحات متعارف حق ماست و قابل مذاکره نیست
مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در گفت‌و‌گو با یک شبکه یمنی تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران مطلقا درباره تسلیحات متعارف دفاعی مذاکره نخواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار «محمد اسماعیل کوثری» مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در گفت‌و‌گو با شبکه یمنی «المسیره» تأکید کرد که ایران به هرگونه تجاوز علیه خاک خود با قدرت پاسخ خواهد داد.

 
بر اساس این گزارش، مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در این خصوص گفت: «تسلیحات متعارف دفاعی حق ماست و مطلقا نمی‌توان درباره آن مذاکره کرد و این یک موضوع مورد اتفاق است».
 
سردار کوثری در ادامه گفت: «ایران هیچگاه به دنبال جنگ نبوده. ایران برای بازدارندگی در برابر هر گونه تجاوز عوامل دفاعی در اختیار دارد و با قدرت از خاک خود در برابر هر گونه تعرض دفاع خواهد کرد».
 
مشاور فرمانده کل سپاه در پایان تأکید کرد: «به تعهدات هسته‌ای که در توافق بدان اشاره شده عمل خواهیم کرد تنها در صورتی که طرف‌های دیگر به صورت عملی، نه حرف، به تعهدات خود وفادار باشند».
 
دولت آمریکا اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) خارج شد و ضمن اعمال تحریم‌های متوقف شده ذیل این توافق، تحریم‌های دیگری علیه ایران وضع کرد.
 
«جو بایدن» رئیس‌جمهور جدید آمریکا از زمان کارزارهای انتخاباتی درباره بازگرداندن آمریکا به برجام ابراز تمایل کرده بود؛ اما علیرغم این ادعا، مقام‌های دولت وی، برای ایران شرط‌گذاری کرده‌اند و جمهوری اسلامی ایران نیز تأکید کرده است که واشنگتن عضو برجام نیست و حق شرط‌گذاری برای ایران را ندارد و اگر سیاست بازگشت به برجام را در نظر دارد، باید گام اول را بردارد و تحریم‌های یکجانبه علیه جمهوری اسلامی را لغو کند و به پایبندی کامل به تعهدات برجامی خود بازگردد.
 
از طرف دیگر، مجلس شورای اسلامی طی مصوبه‌ای اعلام کرده اگر تا ضرب‌الاجل ۲۳ فوریه (پنجم اسفندماه)، تحریم‌های ایران لغو نشود، تهران اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف خواهد کرد.
 
انتهای پیام/ص
https://www.dana.ir/1709487
ارسال نظر
نظرات