شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:45 منتشر شده در مورخ: 1399/12/01 شناسه خبر: 1709545
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از خودروسازان عنوان کرد؛

کیفیت، قیمت و نحوه عرضه خودرو زیر ذره‌بین مجلس یازدهم/ جزئیات تحقیق و تفحص نهایی نشده است

کیفیت، قیمت و نحوه عرضه خودرو زیر ذره‌بین مجلس یازدهم/ جزئیات تحقیق و تفحص نهایی نشده است
کریمی گفت: به طور قطع یکی از موارد تحقیق و تفحص بررسی عوامل موثر بر کیفیت و قیمت تمام شده و نحوه فروش خودروسازان خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ طرح‌های تحقیق و تفحص در راستای کشف فساد از برخی دستگاه‌های دولتی توسط نمایندگان مجلس انجام می‌شود. بر این اساس در تمامی ادوار مجلس، صنعت خودرو بیش از سایر صنایع یا دستگاه‌های دولتی مورد توجه نمایندگان بوده است؛ به‌طوری که نمایندگان چهار دوره مجلس درخواست تحقیق و تفحص از خودروسازی کشور را داشته اند. به بیان دقیق تر مجالس ششم، هفتم، نهم و دهم به این موضوع ورود کرده اند.

ولی نکته مهم اینجاست که آیا پس از تحقیق و تفحص های صورت گرفته، نتیجه موثری هم حاصل شده است؟

مجلس یازدهم که رکورددار تحقیق و تفحص در ادوار مجلس است، برای پنجمین بار این درخواست را مطرح کرده که دوم دی ماه با ۲۱۰ رأی موافق، ۱۹ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۱ نماینده حاضر در جلسه با تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد شرکت‌های خودروسازی در خصوص کیفیت و قیمت خودرو موافقت شد.

سی دی ماه، علی اکبر کریمی به عنوان رئیس هیأت تحقیق و تفحص از خودروسازان انتخاب شد. همچنین روح الله ایزدخواه و محسن علیزاده به عنوان نواب اول و دوم و مجتبی یوسفی نیز به عنوان دبیر هیأت انتخاب شدند.

کریمی رئیس هیأت تحقیق و تفحص از خودروسازان در گفتگو با دیارآفتاب با بیان اینکه هنوز جزئیات تحقیق و تفحص نهایی نشده است، گفت: هیئت تحقیق و تفحص پس از اینکه حوزه و زمانبندی تحقیق و تفحص مشخص شود به این موضوع ورود می کند.

وی افزود: البته به طور قطع یکی از موارد تحقیق و تفحص بررسی عوامل موثر بر کیفیت و قیمت تمام شده و نحوه فروش خودروسازان خواهد بود.

بنابراین گزارش، امید است مجلس یازدهم که یکی از شعارهای خود را شفافیت قرار داده است، این بار به طور شفاف و دقیق کار بر زمین مانده مجلس‌های پیشین را عملی و نتایج مشخص و دقیق آن را به مردم ارائه کند و پس از آن شاهد بهبود کیفیت و قیمت منصفانه خودروهای داخلی باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1709545
ارسال نظر
نظرات