شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 09:17 منتشر شده در مورخ: 1399/12/01 شناسه خبر: 1709550
در سال ۱۴۰۰؛

خودروهای مدل ۹۵ و ماقبل مشمول معاینه‌فنی هستند

خودروهای مدل ۹۵ و ماقبل مشمول معاینه‌فنی هستند
مدیرعامل ستاد معاینه فنی اتومبیل‌های شهر تهران با اشاره به اینکه در سال آینده خودروها با مدل سال ۹۵ و ماقبل مشمول معاینه فنی خواهند بود گفت:‌ شهروندان معاینه فنی خودروها را به روزهای پایانی سال موکول نکنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «حسین مقدم»، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران، درباره اینکه سال آینده کدام محصولات سواری مشمول معاینه فنی خواهند بود، گفت: در سال آینده خودروهای تولید داخل ۱۳۹۵ و ماقبل، خودروهای وارداتی سال ۲۰۱۶ و ماقبل و خودروهای عمومی تولید ۹۸ و ماقبل مشمول معاینه فنی خواهند بود و از مالکین این خودروها درخواست می‌شود هر چه سریع‌تر نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام و انجام معاینه فنی را به روزهای پایانی سال و یا ایام ۱۵ روز ابتدایی فروردین سال آینده موکول نکنند.

وی افزود: شهروندان می‌توانند جهت مدیریت زمان و به حداقل رساندن معطلی با استفاده از سیستم نوبت‌دهی اینترنتی با تعیین وقت قبلی به مرکز مورد نظر مراجعه کنند که این سامانه در حال حاضر از طریق سامانه تهران من و سایت ستاد معاینه فنی تهران در دسترس است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران ادامه داد: جهت تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان مرکز معاینه فنی نیایش از دو هفته گذشته در روزهای جمعه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴ فعال است و مراجعه‌کنندگان می‌توانند تنها از طریق نوبت‌دهی اینترنتی در روز جمعه به این مرکز مراجعه کنند.

وی گفت: این مرکز در روز جمعه پذیرش حضوری نداشته و مراجعه تنها از طریق نوبت‌دهی اینترنتی امکان پذیر است. علاوه بر این مرکز تعدادی از مراکز نظیر بیهقی و آبشناسان در روزهای جمعه فعال است که شهروندان می توانند جهت آگاهی از آخرین وضعیت فعالیت مراکز به سایت ستاد معاینه فنی تهران مراجعه کنند.

مقدم افزود: از ابتدای سال تا کنون ۱ میلیون و ۵۷۰ هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کرده که در مقایسه با سال گذشته تغییری نداشته است. در حال حاضر روزانه ۶ هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می کنند و وضعیت مراجعات در شرایط عادی قرار دارد و تقریباً همه مراکز فاقد صف انتظار هستند. ضمناً سامانه‌ای در سایت ستاد معاینه فنی به نام سامانه مدت انتظار پیش‌بینی شده که شهروندان با مراجعه به آن می توانند از طول صف و مدت انتظارو همچنین موقعیت مکانی هر مرکز مطلع شوند.

وی بیان داشت: در خصوص فعالیت واحدهای سیار کنترل کنار جاده ای، از ابتدای شروع طرح در سال ۹۹ از ۱۱ آبان تا کنون، ۱۱۱۳ دستگاه خودرو مورد ارزیابی قرار گرفته که ۸۶ درصد دارای معاینه فنی و  ۱۴درصد فاقد معاینه فنی بوده اند. همچنین پس از آزمون مجدد آلایندگی همه خودروها ۲۵ درصد در آزمون آلایندگی مردود شده‌اند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران یادآور شد: امسال در این طرح که باهدف پایش مضاعف وضعیت آلایندگی وسایل نقلیه سنگین در سطح شهر با مشارکت پلیس با تشدید آلودگی هوا در شش دوم سال انجام می شود، معاینه فنی  ۱۹۱ دستگاه خودرو ابطال و  ۳۴۵ راننده خودرو به علت نداشتن معاینه فنی و یا دودزا بودن توسط پلیس جریمه  شده است.

وی بیان داشت: شهروندان جهت اطلاع از آخرین وضعیت کاری مراکز، قبل از مراجعه به سایت رسمی ستاد معاینه فنی خودروها در تهران مراجعه کنند همچنین شهروندان در مدت زمان اداری می توانند در صورت داشتن سوال با سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

منبع:آنا

https://www.dana.ir/1709550
ارسال نظر
نظرات