شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:00 منتشر شده در مورخ: 1399/12/01 شناسه خبر: 1709565
نماینده مردم مهاباد در مجلس خبر داد:

تحقیق و تفحص از زیرمجموعه‌های آموزش و پرورش کلید خورد +محورهای تفحص

تحقیق و تفحص از زیرمجموعه‌های آموزش و پرورش کلید خورد +محورهای تفحص
نماینده مردم مهاباد در مجلس از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص از زیرمجموعه‌های وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد درمجلس شورای اسلامی از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص از معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

وی افزود: طرح تحقیق و تفحص از زیر مجموعه وزارت آموزش و پرورش از سوی هیئت رئیسه برای بررسی به کمیسیون آموزش و تحقیقات به عنوان کمیسیون تخصصی ارجاع شده که هیئت رئیسه کمیسیون درباره محورهای طرح تحقیق و تفحص با مسئولان مربوطه نامه نگاری کرده است.

نماینده مهاباد در مجلس در تشریح محورهای تفحص از زیر مجموعه‌های آموزش و پرورش، اظهار کرد: توزیع تجهیزات و منابع مالی به صورت ناعادلانه در بین مدارس شبانه‌روزی کشور و هوشمندسازی مدارس و  تبعیض  در جذب نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش از طریق ماده ٢٨ و توزیع اعتبارات از جمله محورهای تحقیق و تفحص بر شمرد.

محمودزاده در همین راستا، اضافه کرد: نبود شفافیت مالی در توزیع سرانه دانش‌آموزی، تخلف در تأمین مالی خانه‌های معلم، هنرستان‌ها و درمانگاه‌های فرهنگیان، وجود مشکلات گسترده در بیمه معلمین و صندوق ذخیره فرهنگیان، وجود مشکلات در زمینه املاک آموزش و پرورش در داخل کشور و خارج کشور و مشکلات زیاد در زمینه اجرای قانون استخدام معلمین حق‌التدریسی و نهضت سوادآموزی از دیگر محورهای این تحقیق و تفحص است.

نماینده مهاباد در مجلس تصریح کرد: باید آقای محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش برای پاسخگویی به محورهای تحقیق و تفحص در کمیسیون آموزش و پرورش حضور یابد.

انتهای‌ پیام/

منبع:تسنیم

https://www.dana.ir/1709565
ارسال نظر
نظرات