شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:40 منتشر شده در مورخ: 1399/12/01 شناسه خبر: 1709600
آیت‌الله علم‌الهدی:

دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی از بین رفتنی نیست/عدم تحقق اقتدار درونی در حوزه معیشت

دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی از بین رفتنی نیست/عدم تحقق اقتدار درونی در حوزه معیشت
امام جمعه مشهد گفت: دشمنی آمریکا و غرب با انقلاب اسلامی مسئله از میان رفتنی نیست که با یک لبخند و دست دادن و حتی تسلیم شدن از میان برود؛ ما باید پیروز شویم و تا امروز هم پیروز شدیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه رضوی اظهار داشت: کلام ما در اجرای تقوا در زندگی خانوادگی بود؛ در مقام حفظ تقوا در زندگی خانوادگی میان همسران بزرگترین عامل اجرایی تقوا و از سویی نیز آفت تقوا، بدرفتاری بود.

آیت الله علم‌الهدی بیان کرد: شاهد تصور شود مخاطب این بدرفتاری صرفا مردان هستند در حالی که موقعیت زنان از این نظر حساس‌تر از موقعیت مردان است زیرا صاحب زندگی، زن است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم گفت: اقتدار درونی ما در حوزه دفاعی محقق شده اما در حوزه اقتصاد و معیشت داخلی محقق نشده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به میلاد مسعود وجود اقدس جوادالائمه(ع) گفت: امیدواریم در این قرب فرارسیدن سالروز این میلاد برکات حضرت و این ماه مبارک نصیب ما شود.

علم‌الهدی همچنین افزود: عده‌ای برخوردشان با فرمایشات مقام معظم رهبری، رویکرد موعظه و نصیحت است و یک عده نیز که ولایی نیستند برخوردشان، برخورد سیاسی است و آن را یک تحلیل سیاسی می‌دانند؛ برادران و خواهران ولایتمدار باید به این نکته توجه کنید که مقام معظم رهبری؛ حجت امام زمان(عج) هستند و آنچه بفرمایند تعیین تکلیف زندگی اجتماعی ما است و یک خط حرکتی برای مسئولان نظام و مردم و جریان‌های سیاسی بایستی مدنظر باشد.

وی خاطرنشان کرد: فرمایشاتی که مقام معظم رهبری دو روز گذشته با مردم تبریز داشتند چند نکته خط‌ساز و قابل تأمل داشت که دقیقاً ما به این نکات باید بیشتر توجه کنیم و آنها را یک مبنای فکری و اعتقادی بدانیم. مقام معظم رهبری تحلیلی روی دشمنی آمریکا و غرب داشتند و خیلی منطقی و مستدل فرمودند که بعد از جنگ جهانی دوم دنیا به کشورهای سلطه‌گر و سلطه‌پذیر تقسیم شد.

دشمنی آمریکا و غرب با انقلاب ما مسئله از میان رفتنی نیست

امام جمعه مشهدمقدس ادامه داد: کشورهای سلطه‌گر هنجارهای سیاسی ایجاد کردند تا اگر کشوری سلطه‌گر نیست در رده کشورهای سلطه‌پذیر آنها قرار گیرد؛ انقلاب مقدس اسلامی ما این هنجارهای کشورهای سلطه‌گر و معادلات آنها را از میان برد. طوری معادله ایجاد کرده بودند که اگر کشوری سلطه آنها را قبول نکرد از میان بروند. 42 سال آمریکا آنچه توان داشت در دشمنی ما مصرف کرد و هیچ غلطی هم نکردند.

علم‌الهدی تأکید کرد: لذا دشمنی آمریکا و غرب با انقلاب ما مسئله از میان رفتنی نیست که با یک لبخند و دست دادن و خوش و بش و حتی تسلیم شدن از میان برود؛ ما باید پیروز شویم و تا امروز هم پیروز شدیم و جلو هستیم و دشمن عقب است؛ چه باعث پیروزی ما می‌شود؟ مولفه و ملاک پیروزی بر دشمن در فرمایش مقام معظم رهبری مشخص است؛ دو مولفه وجود دارد، یکی استحکام عناصر هویتی و عنصر دوم اقتدار درونی.

وی بیان کرد: استحکام عناصر هویتی به چه معناست؟ ما مردم هویتمان به عنوان ایران اسلامی به یک نکته بستگی دارد و اینکه همه مردم دنیا ما را به عنوان وابسته به اهل بیت(ع) پیامبر و منتظر ظهور می‌شناسند. استحکام عناصر هویتی ما به این است که ولایتمداری در میان ما روز به روز پررنگ‌تر شود و فکر و عمل ما مبتنی بر اقتدای به رهبر باشد.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: این مسئله من و شمای تنها نیست؛ در درجه اول پیشقدم در عرصه استحکام عناصر هویتی کسانی هستند که به اسم شما مردم و با انتخاب شما مردم زمام مسئولیت و مدیریت را برعهده دارند. باید آنچه رهبری رهنمود می‌دهد به عنوان یک مسئله لازم سریع‌الاجرا و به صورت جهادی وارد شد.

وی افزود: اقتدار درونی نیز با استحکام عناصر هویتی باید آمیخته شود و باید یک حرکت جهادی باشد و اگر این دو متناسب نباشند حتی ممکن است حرکت جهادی مضر برای انقلاب نیز باشد. اگر عناصر هویتی مستحکم نباشد حرکت جهادی نیز فایده ندارد. اقتدار درونی یعنی اینکه قدرت درونی داشته باشیم؛ امروز اقتدار درونی ما دشمن را متحیر کرده و اول قدرت منطقه هستیم؛ اما اقتدار درونی ما در معیشت و اقتصاد شایسته این ملت انقلابی نیست؛ ما هیچ وقت در زندگی خود نمی‌ترسیم؛ عناصر هویتی برای ما اول توحید است؛ اگر خدا را باور کردیم دیگر از هیچ چیز نمی‌ترسیم و همه قدرت‌ها از قدرت خدا پائین‌تر است. فایده استحکام عناصر هویتی خسته نشدن است.

علم‌الهدی بیان کرد: به قول شهید رجائی «فقط مزدور است که خسته می‌شود» اما انسان هدفمند و انقلابی خسته نمی‌شود. امروز مشکلات ما در حوزه معیشتی و اقتصادی ناشی از این است که برخی از مدیریت‌های نظام را عده‌ای در دست گرفته‌اند که از انقلاب خسته شده‌اند و نمی‌خواهند پای انقلاب بایستند. این خسته‌ها برای ما مشکل آفریده‌اند. اقتدار درونی با تنبلی نکردن به دست می‌آید و اگر دنبال رفاه و خوشی و آسایش باشیم اقتدار درونی کسب نمی‌کنیم و اقتدار درونی با کار جهادی رقم می‌خورد.

وی افزود: ۴۲ سال از این انقلاب گذشته و هر سال انتخابات داشته‌ایم؛ اکنون تا انتخابات چندماه مانده و به عنوان یک ضرورت مقام معظم رهبری عنوان فرمودند تحقیق کنید؛ می‌توانی انتخابی کنی و فردی را برای چهار سال بیاوری و پشیمان شوی و هی نق بزنی... در مقابل تبلیغات پوشالی و عکس رنگی دین و ایمان و مغز خود را ندهید. فکر کنید و انتخاب کنید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1709600
ارسال نظر
نظرات