شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 16:23 منتشر شده در مورخ: 1399/12/01 شناسه خبر: 1709632
اتحادیه اروپا:

ایران باید برجام را رعایت کند تا تحریم‌ها رفع شود

ایران باید برجام را رعایت کند تا تحریم‌ها رفع شود
سخنگوی اتحادیه اروپا تصمیم آمریکا درباره تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را فراهم‌کننده شرایط بازگشت تهران به پایبندی به برجام دانسته و گفت تهران باید تعهدات خود را رعایت کند تا تحریم‌ها رفع شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اتحادیه اروپا امروز (جمعه) از تصمیم آمریکا برای عقب‌نشینی از بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران استقبال کرد.

به نوشته وبگاه شبکه العربیه، «پیتر استانو» سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی نشست خبری روزانه گفت: «تصمیم واشنگتن درباره تحریم‌های ایران، شرایط را برای بازگشت تهران به پایبندی کامل به توافق هسته‌ای فراهم می‌کند».

استانو بدون اشاره به اینکه آمریکا باید ابتدا به برجام بازگردد، اظهار داشت: «ایران باید به صورت کامل توافق هسته‌ای را رعایت کند تا در ازای آن تحریم‌های آمریکا به صورت کامل برداشته شود».

بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا همچنین گفت نشست با آمریکا درباره توافق هسته‌ای ایران محتمل بوده و در حال برگزاری مباحثات فشرده‌ای در این باره هستند اما هنوز تاریخی برای آن مشخص نشده است.

شامگاه پنجشنبه بود که وزارت خارجه آمریکا طی نشست مجازی با وزرای خارجه تروئیکای اروپایی، از تصمیم خود برای مذاکره با ایران جهت بازگشت به توافق هسته‌ای خبر داد.

«ند پرایس»، سخنگوی این وزارتخانه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد دعوت اتحادیه اروپا برای شرکت در جلسه گروه ۱+۵ و ایران را خواهد پذیرفت.

بامداد امروز همچنین نماینده موقت آمریکا در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت این سازمان ادعای دولت پیشین آمریکا مبنی بر بازگشت همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را پس گرفت.

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران نیز با بیان اینکه دولت جدید آمریکا متوجه شد که ادعاها درباره قطعنامه ۲۲۳۱ هیچ اعتبار قانونی ندارد، تاکید کرد واشنگتن باید تمام تحریم‌ها را بی قید و شرط و به‌صورت مؤثر بردارد.


امروز همچنین سخنگوی کاخ کرملین با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا مانع اجرای توافق هسته‌ای ایران بود، تصمیم واشنگتن برای اصرار نکردن روی اعمال تحریم‌های سازمان ملل را نشانه خوبی توصیف کرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

https://www.dana.ir/1709632
ارسال نظر
نظرات