شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 11:18 منتشر شده در مورخ: 1399/12/02 شناسه خبر: 1709644
در گفتگو با همرزم فرمانده شهید تفحص مطرح شد؛

اصرار شهید گل‌محمدی برای تداوم حضور در منطقه تفحص/ دلباخته شهیدان؛ از جانبازی تا روزی که همنشین ملائک شد

اصرار شهید گل‌محمدی برای تداوم حضور در منطقه تفحص/ دلباخته شهیدان؛ از جانبازی تا روزی که همنشین ملائک شد
حاج بهزاد پروین قدس گفت:‌ شهید گل‌محمدی می‌گفت من دلداده و دلباخته شهدا شده‌ام و نمی‌توانم منطقه راترک کنم. برای همین به سردار باقرزاده نامه زدم که منجر به موافقت وی با تداوم حضور فرمانده شهید در عملیات‌های تفحص شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تبریز بیدار، کار تفحص پیکر مطهر شهدا سال‌هاست که در مناطق عملیاتی مختلف جنوب و غرب کشور و مناطق برون مرزی در کشور عراق انجام شده و تاکنون تداوم یافته است. پیکر مطهر ۴۵ هزار شهید دوران دفاع مقدس طی این جستجوها کشف شده و در این راه تاکنون ده‌ها تن از اعضای تیم تفحص، شهید و جانباز شده‌اند.

روز پنجشنبه همزمان با شب لیله الرغائب فرزند آذربایجان، فرمانده قرارگاه عملیاتی کمیته جستجوی مفقودین در محور غرب کشور، سردار "علیرضا گلمحمدی" به‌همراه همرزمش "محمود حاجی قاسمی" به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

حاج بهزاد پروین قدس، یادگار دفاع مقدس و همرزم شهید گلمحمدی است که ناگفته‌های زیادی در مورد این جستجوگر نور دارد اما به دلیل تالمات روحی ناشی از فقدان همرزم قدیمی خود، به جملاتی بسنده می‌کند.

پروین قدس که خود نیز مدتی با شهید گلمحمدی در تفحص پیکرهای مطهر شهدا همراه بوده، به خبرنگار ما می‌گوید: آشنایی من با این بزرگوار از دوران دفاع مقدس بود. برادرش در عملیات کربلای ۵ عضو غواصان دریا دل بود. بعد از شهادت برادرش، تصاویر او را به خانواده شهید رساندم و این فتح باب دوستی ما شد. جنگ تمام شد و دوران خدمت سربازی علیرضا فرا رسید و جذب لشکر ۳۱ عاشورا شد و در مقطعی در تبریز خدمت کرد.

وی به نحوه حضور شهید در گروه تفحص اشاره کرد و گفت: در دوره سربازی به اصرار و علاقه خود در گروه تفحص حضور پیدا کرد. در دوران خدمت سربازی او در تفحص، بنده هم در گروه تفحص بودم و این ارتباط برقرار بود و باعث تداوم دوستی ما شد. در گپ و گفت‌هایی که با هم داشتیم می گفت من عاشق و دلبسته و وابسته شهدا شدم و نمی‌توانم منطقه را ترک کنم. از من خواست تا کار او را حل کنم تا در این منطقه بماند. بنده یادداشتی به سردار باقرزاده فرمانده کمیته تفحص ستاد کل نیروهای مسلح نوشتم و بر توانمندی و پای کار بودن او تاکید کردم و سردار هم با تداوم حضور او موافقت کرد.

پروین قدس ضمن تاکید بر خیرات و برکات حضور شهید گلمحمدی در کمیته تفحص بیان داشت: از سال ۷۶ تاکنون عَلَم تفحص را در دست گرفت و این اواخر فرمانده محور غرب شده بود. او کارشناسی سخت کوش بود که در گرما و سرما و در دشت و میادین مین‌ حضور پیدا می کرد.

وی ضمن تاکید بر گمنام بودن این جستجوگر نور افزود: شاید همشهری‌های او در میانه هم از شخصیت این شهید غافل باشند چون با وجود جدیت در کار، فردی گمنام بود و تنها هدف و دغدغه او این بود که مادران شهدا را از چشم انتظاری در بیاورد.

همرزم شهید گلمحمدی ادامه داد: بعد از ازدواج تاکنون از این شهر به آن شهر درکانکس ها و چادرها بود و حتی حین تفحص در مناطق جنگی، آلوده به مواد شیمیایی شد و باعث بروز مشکل تنفسی در فرزند خردسال وی شد اما او و همسرش در این راه استقامت ورزیده و کم نیاوردند.

وی ادامه می دهد: این شهید چندین سال پیش هم حین تفحص به درجه جانبازی نائل شده بود که در یک منطقه مرتفع بر اثر واژگونی بیل مکانیکی مصدوم شد و دست چپ او قطع شده بود که با تلاش متخصصان، دست او پیوند زده شد. او در تمام این مدت با اراده پولادین و صبوری کار را رها نکرد.

پروین قدس در پایان گفت: او همیشه از شهدا می‌گفت و آرزوهایش دنیوی نبود. آسمانی بود و از فرمانده خطاب شدن فرار می‌کرد. ان‌شاءالله با برادر شهیدش همنشین شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1709644
ارسال نظر
نظرات