شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 10:04 منتشر شده در مورخ: 1399/12/02 شناسه خبر: 1709722
آیت الله رئیسی:

رسیدگی به زلزله زدگان سی‌سخت در اولویت مدیران باشد/ قضات تا جایی که می‌توانند از مجازات جایگزین حبس استفاده کنند

رسیدگی به زلزله زدگان سی‌سخت در اولویت مدیران باشد/ قضات تا جایی که می‌توانند از مجازات جایگزین حبس استفاده کنند
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه ما به دنبال کاهش آمار زندان‌ها هستیم، گفت: البته موضوع امنیت برای جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است و با مخلان امنیت به شدت برخورد خواهیم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس، صبح امروز آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه در بیست و دومین سفر استانی خود، وارد کهگیلویه و بویراحمد شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه در استان و دیگر مسئولان استانی قرار گرفت.

آیت الله ئیسی در بدو ورود به یاسوج گفت: هیات ۲۵ نفره قوه قضائیه از ماه قبل وضعیت و عملکرد دستگاه های مربوطه استان را بررسی و در نهایت سفر رخ داد.

وی افزود: امیدوار هستیم در نشست با همکاران قضایی و شورای اداری مباحث استان مطرح و در نشست نهایی مشکلاتی که در استان وجود دارد در رابطه با آنها تصمیم گیری خوبی شود و آنچه لازم باشد در کشور تصمیم می‌گیریم.

رئیس قوه قضائیه ضمن ادای احترام به شهدای استان، یاد آیت‌الله ملک حسینی را گرامی داشت.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به زلزله سی‌سخت گفت: همه از این حادثه نگران شدیم. از استاندار می‌خواهم حضور در آنجا را اولویت دهند و از مدیران دست اندرکار می‌خواهم کار خدمت رسانی به مردم را در سی سخت اولویت و دنبال کنند.

رئیس قوه قضاییه در بازدید از زندان مرکزی یاسوج اظهار داشت: در این زندان اقداماتی خوبی برای اشتغال انجام شده تا جایی که ۶۰ درصد زندانیان مشغول به کار و حرفه آموزی هستند.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه اصلاح زندانیان و مجرمان باید کاری بیشتری شود، عنوان کرد: همانگونه که دادرسی وظیفه قوه قضائیه بوده، اصلاح مجرمان نیز از مهم‌ترین وظایف ما باید باشد و تلاش کنیم جرائم را کاهش دهیم و به اصلاح زندانیان کمک کنیم تا فرد به جامعه برگردد و زندگی سالمی داشته باشد.

رئیسی ابراز کرد: در ارزش‌های دینی و توجه به دیگران تاکید زیادی شده همانگونه که خداخواهی یک ارزش بوده دگر خواهی در پرتو خداخواهی نیز یک ارزش است.

وی بیان کرد: کار ستاد دیه، خیرین و علما در آزادی زندانیان کار میمون و مبارکی است و باید تلاش کنیم آمار زندانیان را پایین بیاوریم. گرچه برای ما مسئله امنیت مهم است و اجازه نمی‌دهیم به امنیت جامعه خللی وارد شود و با مخلان نظم و امنیت به شدت برخورد خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه قضات باید توجه داشته باشند در مجازات‌ها تا جایی که می‌توانند از مجازات جایگزین حبس استفاده کنند، افزود: امام فرمود زندان باید دانشگاه باشد و رهبری گفتند زندان باید آموزشگاه نیکی‌ها باشد.

رئیسی با اشاره به اینکه اگر زندان آموزشگاه نیکی‌ها شود جامعه به سمت اصلاح و زندگی مطلوب پیش خواهد رفت، خاطرنشان کرد: در زمینه جابجایی زندان نیز مسئولان استانی همت کنند که زندان را جابجا کنند و یکی از سیاست‌ها این بوده که زندان‌ها خارج از محدود شهری باشد و باید زندان یاسوج به خارج از شهر انتقال داده شود تا معارض در زمینه خدمات دهی به مردم رفع شود و خدمات به مردم به صورت مطلوب انجام شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1709722
ارسال نظر
نظرات