شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:46 منتشر شده در مورخ: 1399/12/02 شناسه خبر: 1709726
فیلم؛

بازخوانی یک ابراز تأسف بی‌خاصیت/ کولبران: آقای جهانگیری با چه رویی به کردستان سفر می‌کنید!

بازخوانی یک ابراز تأسف بی‌خاصیت/ کولبران: آقای جهانگیری با چه رویی به کردستان سفر می‌کنید!
سه سال از ابراز تأسف بی‌خاصیت جهانگیری برای کولبران گذشت و نه تنها دولت تاکنون نتوانسته معضل کولبری را حل کند بلکه مشکلات این آسیب اجتماعی در مناطق غربی کشور تشدید نیز شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری به منظور بازدید و بهره‌برداری از چند طرح عمرانی صبح امروز وارد استان کردستان شد.

سفر امروز جهانگیری به کردستان در حالی انجام می‌شود که او در سفر قبلی خود به این استان وعده‌هایی داد که هرگز عملی نشده است.

تقریباً سه سال قبل بود که معاون اول رئیس جمهوری درباره مشکلات کولبران در استان کردستان گفت که از رواج این شغل طاقت‌فرسا به دلیل مشکلات معیشتی متأسف است و گفته بود: «دیدن تصاویر مردم منطقه که برای امرار معاش از طریق کولبری، بارهای سنگین و حجیمی را بر دوش حمل می‌کنند دردآور است و باید برای کمک به آنها چاره‌ای اندیشیده شود».

اسحاق جهانگیری برای حل  مشکلات کولبران طرح‌هایی نظیر ایجاد بازارچه‌های مرزی را  مطرح و گفته بود:‌ «دولت برای حل این مسئله از ایده‌ها و طرح‌های جایگزین و حتی کمک مادی به منظور برطرف کردن نیازهای این قشر از جامعه حمایت می‌کند تا کولبری به عنوان یک شغل از حیات اجتماعی کردستان رخت بربندد». اما در حقیقت هیچکدام از این وعده های جهانگیری رنگ عمل به خود نگرفت.

گفتنی است، دولت روحانی تاکنون چندین برنامه مختلف برای رسیدگی به وضعیت کولبران را در دستور کار قرار داده است که هیچ‌کدام از آنها به نتیجه نرسیده و اجرایی نشده است، از جمله این برنامه‌ها می‌توان به بیمه کردن کولبران اشاره کرد که باید کولبران در رویاها به دنبال آن بگردند.

در ادامه فیلمی از اظهارات کولبران کردستانی را می بینید که نسبت به وعده‌های بی عمل آقای جهانگیری گله مند هستند.

انتهای پیام/

 

...
https://www.dana.ir/1709726
ارسال نظر
نظرات