شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:04 منتشر شده در مورخ: 1399/12/02 شناسه خبر: 1709832
عضو هیئت رئیسه مجلس؛

بازگشت به برجام بدون رفع تحریم‌ها آسیب‌زا است/ قانون اقدام راهبردی از منافع ملی کشور حمایت می‌کند

بازگشت به برجام بدون رفع تحریم‌ها آسیب‌زا است/ قانون اقدام راهبردی از منافع ملی کشور حمایت می‌کند
سلیمی با بیان اینکه قانون اقدام راهبردی یک طرح ملی است که از منافع ملی کشور حمایت و صیانت می‌کند، گفت: اجرای قانون مجلس یک الزام و ضرورت مهم است و همه اجزای کشور برای اجرا شدن درست این قانون باید انسجام و وحدت داشته باشند تا منافع ملی و کشور دچار آسیب نشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب با اشاره به نزدیک بودن اجرای «قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران» گفت: در خصوص قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران نکته مهم و قابل‌توجه این است که قانون مجلس باید اجرا شود و جمهوری اسلامی در این مسئله کاملاً جدی است.

وی در خصوص جدی بودن جمهوری اسلامی در پیگیری قانون اقدام راهبردی و الزام‌آور بودن اجرای آن توسط دولت افزود: مقام معظم رهبری به‌صراحت در چندین بار فرمودند که نظر قطعی جمهوری اسلامی این است که تحریم‌ها را بردارند و بعد در خصوص مسئله برجام تصمیم‌گیری می‌کنیم و زمانی که رهبر انقلاب می‌فرمایند این سیاست قطعی است یعنی قطعی است و هیچ‌گونه کوتاهی در اجرای آن نباید انجام شود.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هدف اصلی برجام، رفع تحریم‌ها بود و تا زمانی که تحریم‌ها رفع نشوند ایران هیچ دلیلی برای اجرای تعهدات برجامی خود نمی بیند، گفت: بازگشت به برجام بدون رفع تحریم ها قطعاً به ضرر ما است و امروز همه در صحت این مسئله اتفاق‌نظر دارند و یک مسئله کاملاً روشنی است.

وی تأکید کرد: امروز همه تحلیلگران با هر گرایشی این مسئله را اعتقاد دارند و بازگشت به برجام بدون رفع تحریم‌ها قطعاً آسیب‌زا است و به ضرر منافع ملی خواهد بود.

سلیمی با اشاره به خسارت بازگشت به برجام بدون رفع تحریم ها بیان کرد: بازگشت به برجام بدون رفع تحریم ها کشور را وارد گردونه ای پیچیده خواهد کرد و دولت موظف است بر اساس این راهبرد و سیاست قطعی عمل کند و کاملا پایبند آن باشد.

وی با بیان اینکه قانون اقدام راهبردی یک طرح ملی است که از منافع ملی کشور حمایت و صیانت می‌کند خاطر نشان کرد: اجرای قانون مجلس یک الزام و ضرورت مهم است و کلیه اجزای کشور برای اجرا شدن درست این قانون باید انسجام و وحدت داشته باشند تا منافع ملی و کشور دچار آسیب نشود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1709832
ارسال نظر
نظرات