شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:27 منتشر شده در مورخ: 1399/12/02 شناسه خبر: 1709842
وزیر صمت خبر داد؛

راهبرد ایران برای مقابله با تحریم ها،مقاومت است/ باهمکاری مسئولین مشکلات صنعتی استان یزد رفع خواهد شد

راهبرد ایران برای مقابله با تحریم ها،مقاومت است/ باهمکاری مسئولین مشکلات صنعتی استان یزد رفع خواهد شد
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیشرفت‌های قابل توجه و همدلی میان دولت و مجلس و دلسوزی مسئولان و سرمایه گذاری بخش خصوصی به زودی ایران را به یک کشور صنعتی تبدیل خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش یزدرسا، علیرضا رزم حسینی صبح امروز در ادامه سفر دوروزه خود به استان یزد در مراسم افتتاح یک واحد تولید گرانول در میبد خاطرنشان کرد: استان یزدرتبه دوم معدنی را در کشور دارا می باشد که امیدواریم با اقدامات استان و کشور بتوان باعث رونق بیشتر معادن نیمه فعال وغیر فعال شود در ضمن اینکه تمرکز وزارت صمت بیشتر به سمت فرآوری معادن خواهد بود.

وی با بیان اینکه امیدوارم با همکاری مسئولان استان یزد مشکلات پیش روی صنعت استان یزدبرطرف شود اظهار داشت: استان یزد دارای ظرفیت های بی نظیری است که با افتتاح چهار واحد معدنی و صنعتی طی امروز و فردا، گام های موثری در صنعت تولید کاشی و سرامیک برداریم.

وی ادامه داد: در سه سال گذشته کشورفشارهای اقتصادی فراوانی را تحمل کرده و در یک سال اخیر نیز کرونا براین فشار افزوده است که اگر این دو برهر کشوری تحمیل می شد حتماً با مشکلات جدی مواجه می شد اما با درایت مسئولان و رهنمودهای رهبری، با مقاومت به عنوان راهبرد ایران در برابر تحریم های ظالمانه با کمترین هزینه از تحریم ها عبور کردیم

وی ادامه داد: البته در این مسیر بر اقتصاد خانواده و بازار فشارهایی وارد شد اما دشمنان گمان می کردند بتوانند با این فشارها ما را فلج کنند که خوشبختانه این اتفاق نیفتاد.

رزم حسینی با بیان اینکه در ۲۹ رشته صنعتی تولید و صادرات داشتیم ودر حوزه  مجوزهایی که در ۱۰ ماه اخیرصادر شده نیز نسبت به ۱۰ ماه سال گذشته رشد داشته که این نشان از امید مردم به سرمایه گذاری و پیشرفت وثبات  کشور است اظهار داشت:اگر امروز صادر کننده فولاد و انواع فلزات، صادر کننده پتروشیمی هستیم و ۷۵ درصد صادرات به ۱۵ کشور همسایه انجام می شود، نشان از عزم جزم مسئولان و مردم برای رشد اقتصادی دارد و اگر دشمنان ما دشمنی نمی کردند و اگر تحریم ها را تحمیل نمی کردند و جنگ تحمیلی را نداشتیم، به یک کشور بزرگ صنعتی در منطقه تبدیل می شدیم.

رزم حسینی بیان کرد: امیدواریم با حرکت هایی که امروز می بینیم و با همکاری هایی که دولت و مجلس دارند، شاهد وقوع این اتفاق باشیم و ایران را به یک کشور صنعتی در منطقه تبدیل کنیم.

وی افزود: یکی از موفقیت های هر سرزمینی همدلی بین مسئولان است و اگر توسعه و پیشرفت و آبادانی دغدغه اصلی همه مسئولان باشد، به طور قطع توسعه محقق می شود و یزد از این امتیاز برخوردار است.

رزم حسینی در پایان اظهار داشت:  خط انتقال از خلیج فارس به اردکان نیز از امتیازات یزد است که امیدواریم تا پایان سال افتتاح شود که با افتتاح آن برای اولین بار توانستیم آب را از دریا به صحرا بیاوریم و خط دوم و سوم نیز به زودی کلنگ زنی خواهد شد به این معنا که یزد دارای دو خط لوله مستقیم انتقال آب از خلیج فارس خواهد بود و این امتیاز ویژه استان یزد است.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1709842
ارسال نظر
نظرات