شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 15:26 منتشر شده در مورخ: 1399/12/02 شناسه خبر: 1709937
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با دانا:

هزینه مدارس نباید از جیب خانواده دانش آموز تامین شود/ تخلفی تحت عنوان کمک به مدارس؛ همچنان بلاتکلیف

هزینه مدارس نباید از جیب خانواده دانش آموز تامین شود/ تخلفی تحت عنوان کمک به مدارس؛ همچنان بلاتکلیف
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مدارس هیچ‌گاه نباید در هنگام ثبت‌نام، تحویل کارنامه و ... از خانواده‌ها هزینه دریافت کنند چراکه این اقدام غیرقانونی و ممنوع است.

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به دریافت اجباری کمک‌های نقدی به مدارس اظهار کرد: در جلسات کمیسیون آموزش مجلس، موضوع دریافت اجباری کمک خانواده‌ها به مدارس مطرح و بررسی‌شده که این اقدام خلاف قانون است و ما به آموزش‌ وپرورش هم این موضوع را انتقال داده‌ایم.


وی افزود: آموزش و پرورش هم می‌گوید موارد تخلف را باید اعلام کنید تا بررسی شود کدام مدرسه این اقدام غیرقانونی را انجام داده که با مدرسه برخورد شود.


سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: اگر خانواده‌ها مدارس متخلف را در قالب نامه‌ای به ما معرفی کنند، ما نیز در مجلس به وزارت آموزش‌وپرورش، نامه‌ای ارسال خواهیم کرد و علت تخلف را بررسی می‌کنیم.


وی با تصریح بر این نکته که اخذ وجه از مردم توسط مدارس خلاف قانون است و با آن مقابله می‌شود، ادامه داد: مدارس هیچ‌گاه نباید در هنگام ثبت‌نام، زمان تحویل کارنامه و یا مناسبت ها و بهانه های دیگر  از خانواده‌ها هزینه دریافت کنند؛ چراکه این اقدام غیرقانونی و ممنوع است. امروز نیز برای دریافت کارنامه هیچ‌گونه وجهی از خانواده‌ها نباید دریافت شود.


حجت‌الاسلام فلاحی گفت: خانواده‌ها نباید به صورت اجباری به مدارس کمک کنند؛ بلکه باید این مدارس را معرفی کنند تا با آنها برخورد شود.


سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره نحوه بررسی شکایت مردم از مدارس متخلف، تصریح کرد: مردم می‌توانند مستقیماً شکایت از دریافت وجه توسط مدارس را به کمیسیون آموزش مجلس تحویل دهند و اگر این‌گونه باشد، ما از آموزش‌وپرورش می‌خواهیم که موضوع را بررسی کنند.


وی تأکید کرد: مشکلات مدارس فراوان است و دولت رسیدگی مناسبی برای پرداخت سرانه مدارس ندارد. از این‌رو مدارس با کاهش بودجه مواجه شده‌اند و ممکن است بگویند هزینه‌های آب و برق مدرسه پرداخت نشده است، اما دلیلی ندارد این هزینه را از جیب خانواده‌ها تأمین کنند.

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1709937
ارسال نظر
نظرات