شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:38 منتشر شده در مورخ: 1399/12/03 شناسه خبر: 1710035
نماینده ولی فقیه در استان یزد ؛

در جمهوری اسلامی اگر فردی برای خداکار نکند باخته است

در جمهوری اسلامی اگر فردی برای خداکار نکند باخته است
نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: اگر فردی در جمهوری اسلامی برای خدا کار نکند در حقیقت باخته است و هیچ سودی نخواهد برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش یزدرسا، آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان یزد در دیدار وزیر صمت با بیان اینکه عده ای به دنبال سود بیشتر هستند اظهار داشت: در جمهوری اسلامی اگر فردی برای غیر خدا کار کند در حقیقت باخته است وهیچ سودی نخواهد کرد.

وی ادامه داد: باید فرهنگ وباور خودکفایی وتوانستن را در مردم و کارآفرینان ایجاد کرد تا بدانند میتوانند هم شانه دانشمندان کشورهای بزرگ حرکت و به موفقیت وپیشرفت برسند.

آیت الله ناصری با بیان اینکه باید در زمینه ماشین آلات به خود کفایی رسید تصریح کرد: یکی از وظایف وزارت صمت می بایست به این سمت باشد که جوانان تحصیل کرده ایرانی بتوانند قطعات وماشین آلات مورد نیاز صنایع را خود تامین کنند.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه اگر این اعتماد به جوان ایران به وقوع بپیوندد به مرور در تمام زمینه ها به خودکفایی می رسیم تصریح کرد: شاید یک بار ، دوبار،سه بار یک جوان نتواند ویا به کیفیت محصول خارجی نرسد اما به مرور این اتفاق به وقوع خواهد پیوست.

وی با انتقاد از سیستم آموزشی کشور خاطرنشان کرد: سیستم آموزشی کشور فقط خواندن ، حفظ کردن را می آموزد وفاقد آموزش تفکر به کودک وجوانان است که اگر این تفکر وجود داشت هیچ بیکاری در حال حاضر وجود نداشت.

آیت الله ناصری با بیان اینکه واحدهای صنعتی باید به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند اظهار داشت:نباید به این شکل باشد که مردم یک منطقه سهمشان از معادن وشرکت های بزرگ صنعتی فقط آلودگی و خشکی منابع آب باشد  که لازم است در این زمینه وزارت صمت قوانین مکم تری را اجرا و ابلاغ کند.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه با اشاره به مشکل کمبود نهاده دامی ابراز داشت: در کشور وسیع وغنی مانند ایران نباید هیچ گونه مشکل نهاده وجود داشته باشد که در همین زمینه اگر مسئولین یک برنامه ریزی اساسی انجام دهند این مشکل به راحتی قابل حل است.

آیت الله ناری در پایان با اشاره به قدمت صنعت نساجی در استان یزد گفت: صنعت پوشاک یکی از صنایعی است که آلودگی کمی داشته وهزینه کمی هم می خواهد که اگر بستری فراهم شود که یک شهرک صنعتی پوشاک در استان دایر شود در زمینه رونق تولید نقش بسزایی خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1710035
ارسال نظر
نظرات