شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 08:49 منتشر شده در مورخ: 1399/12/03 شناسه خبر: 1710037
رئیس فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس شورای اسلامی؛

از انتقال معادن استان یزد به افرادی از استانهای دیگر جلوگیری شود

از انتقال معادن استان یزد به افرادی از استانهای دیگر جلوگیری شود
نماینده مردم یزد واشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: زنجیره تولید فولاد در یزد به ثمر نشسته ولی همچنان شاهد واگذاری معادن استان به افرادی خارج از استان هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، محمد صالح جوکار در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد که با حضور وزیر صمت برگزار شد اظهار داشت: باید کاملا نیاز کشور به فولاد مشخص و طبق همان نیاز برای هر منطقه برنامه ریزی صورت گرفته و درهمین راستا مشکل واحدهای فولادی که مشکل تامین خوراک دارند باید برطرف شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه استان یزد دومین قطب معدنی کشور می باشد اخیرا افرادی از خارج استان به یزد سرازیر و در حال تصرف معادن استان می باشند که این حرکت اصلا مناسب نیست  وبا توجه به وجود سرمایه گذاران فراوان در داخل استان ، مسئولین استان تاکید دارند که چرخه فولاد به ویژه در صنایع پائین دستی در داخل خود استان شکل بگیرد.

جوکار با اشاره به توان استان برای تولید یک ونیم میلیون تن ورق فولادی در داخل استان ابراز داشت: در زمینه سرب و روی مهدی آباد صحبت هایی مطرح شده که کنسانتره این معدن باید به خارج استان منتقل شود واین در حالی است که معادن خود استان مشکل خوراک دارند بنابراین اولویت باید تامین خوراک معادن خود استان باشد.

وی خواستار شفاف سازی در حوزه اکتشافات معادن شد و ابراز داشت: متأسفانه الان وضعیت اکتشافات در کشور سبب ایجاد رانت شده است، وزارت صمت باید به گونه‌ای کار کند که عده‌ای با دسترسی به اطلاعات اکتشافات نتوانند سرمایه‌گذاری در این حوزه را به خود اختصاص دهند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: اگر در حوزه معادن به استانها تفویض اختیار صورت بگیرد بسیاری از مشکلات سریع تر وباکیفیت تر حل خواهد شد و با روند فعلی که بعضا برای جواب یک نامه بیش ازشش ماه زمان لازم است هیچ مشکلی از معدن داران حل نمی شود ولی اگر تفویض اختیار به استانها صورت پذیرد مشکلات به راحتی حل خواهدشد.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1710037
ارسال نظر
نظرات