شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 08:26 منتشر شده در مورخ: 1399/12/03 شناسه خبر: 1710049
تخلف در روز روشن؛

مشکل روغن حل می‌شود اما با چه قیمتی؟/ مسئولان صمت سری به فروشگاه‌ها بزنند

مشکل روغن حل می‌شود اما با چه قیمتی؟/ مسئولان صمت سری به فروشگاه‌ها بزنند
روغن جزو کالاهای اساسی سفره هر خانواده ایرانی محسوب می‌شود و نبود و یا کمبود آن می‌تواند نشانه‌ای برای افزایش قیمت آن از سوی تولیدکنندگان و یا حضور دلالان در این بازار باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از کُردتودی، در روزهای اخیر شاهد گرانی بسیاری از اقلام خوراکی از جمله مرغ، میوه  و لبنیات بودیم، حال اگر این گرانی ها ادامه داشته باشد و نظارتی از سوی مسئولین مربوطه نباشد باید شاهد کوچکتر شدن هر چه بیشتر سفره ی خانواده های ایرانی  باشیم.

خبرنگار کردتودی در بازدید میدانی از فروشگاه های سطح شهر سنندج از کمبود روغن جامد خبر داد که بسیاری از مغازه داران و صاحبان فروشگاه ها یا هیچ گونه روغنی را به فروش نمی رسانند یا اگر قصد فروش هم داشته باشند همزمان باید 5عدد روغن مایع با آن خریداری شود و یا اگر قصد خرید روغن مایع داشته باشند باید همراه آن اقلامی مانند رب گوجه فرنگی یا بسته های کلوچه را نیز خریداری کنند.

 این در حالی است که محمد دره وزمی رییس سازمان صمت کردستان در گفتگویی اعلام کرده بود که بازرسان به صورت دو شیفت در سطح بازار حضور دارند و قیمت ها را رصد و با گرانفروشی برخورد می کنند.

در ادامه برای روشن شدن این موضوع فرزاد سردارزاده، رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در گفتگو با کردتودی اظهار داشت: این روزها و همزمان با کل کشور روغن نباتی جامد این کالای اساسی با کمبود مواجه شده است و به دلیل کمی عرضه این کالا به صورت یک سبد توسط واحدهای تولیدی یا شرکت های پخش به استان، با کمبود آن مواجه شده ایم.

وی افزود: برخی از واحدهای عرضه کننده با سوءاستفاده از این موضوع با به فروش رساندن کالاهای دیگر روغن نباتی را به مردم عرضه می کنند که به لحاظ قانونی فروش اجباری و تقلب محسوب خواهد شد.

سردارزاده با اشاره به اینکه مامورین ما در سطح شهر و با حضور در این فروشگاه ها با هر گونه گرانفروشی برخورد خواهند کرد عنوان داشت: مصرف کنندگان  می توانند هر گونه گران فروشی را به سامانه 124 گزارش دهند تا نیروهای بازرسی برخورد قاطع را با گران فروشان انجام دهند.

وی در ادامه گفت: قطعا در هر موردی که با کمبود روبه رو هستیم افزایش قیمت و گرانفروشی وجود داشته  و از طرفی هم شاهد حضور دلالان بوده ایم بنابراین تا آنجایی که در توان ما باشد با همه این تخلفات برخورد خواهیم کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1710049
ارسال نظر
نظرات