شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 09:30 منتشر شده در مورخ: 1399/12/03 شناسه خبر: 1710088
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

فعالیت همزمان ۲ سامانه بارشی در کشور

فعالیت همزمان ۲ سامانه بارشی در کشور
سازمان هواشناسی با اشاره به فعالیت دو سامانه بارشی در کشور طی هفته‌ جاری نسبت به آبگرفتگی معابر، کولاک برف، آسیب به سازه های موقت و وقوع صاعقه هشدار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز در استان‌های ساحلی خزر مناطق استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، خراسان جنوبی و کرمان بارش برف و باران و وزش باد و در هرمزگان و نیمه جنوبی فارس رگبار، رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی شده است.

فردا (دوشنبه) در استان‌های ساحلی دریای خزر، برخی مناطق کرمان، جنوب فارس،‌ شمال هرمزگان و سه شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر بارش‌های پراکنده پیش بینی می‌شود. از اواخر روز سه شنبه سامانه بارشی از سمت جنوب وارد کشور شده و روز چهارشنبه در مناطق جنوب، جنوب غرب و شرق کشور باعث بارش باران، رعدوبرق و وزش باد و در مناطق سردسیر بارش برف می‌شود. 
 
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز پنجشنبه ۷ اسفند ۹۹ در جنوب غرب، جنوب، شرق، شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر بارش پیش بینی شده است.
 
سازمان هواشناسی همچنین در اطلاعیه‌ای به شرح زیر نسبت به فعالیت سامانه بارشی در برخی استان‌های کشور هشدار داد و اعلام کرد: فعالیت سامانه بارشی و نفوذ سامانه جدید از اواخر وقت روز چهارشنبه هفته جاری  همراه بارش باران و برف، رخداد مه و کاهش دید افقی و در مناطق جنوبی بارش باران و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد وقوع تگرگ پیش بینی می‌شود.
 
محمد اصغری معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز یکشنبه سوم اسفند در استان‌های واقع در شمال غرب، دامنه جنوبی البرز و سواحل خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران و برف و وزش باد و در استان‌های فارس، بوشهر، کرمان، خراسان جنوبی، ارتفاعات شمالی هرمزگان و شمال سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم.
 
وی گفت: روز دوشنبه چهارم اسفند در سواحل خزر، خراسان‌ شمالی، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی و ارتفاعات کرمان بارش پراکنده خواهیم داشت و روز سه‌شنبه در سواحل خزر این شرایط حاکم است.
 
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز چهارشنبه ششم اسفند با ورود سامانه بارشی جدید از سمت جنوب غرب به کشور در استان‌های واقع در جنوب غرب و به تدریج غرب و جنوب کشور افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید را داریم که در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود، همچنین در این روز با شمالی شدن جریانات روی خزر بارش برف و باران در سواحل خزر خواهیم داشت.
 
اصغری در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار کرد: آسمان تهران امروز صاف همراه با وزش باد در بعد از ظهر افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود، همچنین روزهای دوشنبه و سه شنبه آسمان تهران صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد شدید خواهد بود.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1710088
ارسال نظر
نظرات