شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 10:01 منتشر شده در مورخ: 1399/12/03 شناسه خبر: 1710111
سردار سلیمانی در مناطق زلزله‌زده کهگیلویه‌وبویراحمد خبر داد؛

آمادگی بسیج در ساخت و ساز شهر زلزله‌زده سی‌سخت

آمادگی بسیج در ساخت و ساز شهر زلزله‌زده سی‌سخت
رئیس سازمان بسیج کشور در سی‌سخت با اشاره به نیاز سنجی مردم زلزله‌زده این منطقه، از آمادگی بسیج در ساخت و ساز این شهر خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس، صبح امروز رئیس سازمان بسیج مستضعفین با حضور در مناطق زلزله‌زده سی‌سخت از منازل و مکان‌های تخریب‌شده در این شهر بازدید کرد.

سردار سلیمانی سپس در نشستی با فرمانده سپاه فتح از اقدامات و خدمات بسیج  استان در زلزله اخیر مطلع شد.

در ادامه این نشست سردار سلیمانی با تقدیر و تشکر از سردار خرم دل و مجموعه سپاه و بسیج در زلزله سی سخت گفت: مرادن سی سخت سخت‌کوش و پویا هستند.

وی ابراز داشت: سابقه جمهوری اسلامی در برخورد با مناطق زلزله زده افتخارآمیز است، شهر بم را در هنگام زلزله و در حال حاضر نگاه کنید، منجیل و رودبار، زرند و شمال زرند، سرپلذهاب؛ روستاهای تخریب شده در سرپلذهاب اکنون آباد و مدرن هستند، سابقه جمهوری اسلامی ایران در زلزله افتخار آمیز است، مردم نگران آینده نباشند.

رئیس سازمان بسیج کشور با اشاره به اینکه مردم از لحاظ مسکن و ابنیه و مشاغل صدمه دیده اند گفت: با پیگیری سردار خرم دل تیم‌های ارزیاب باید سریعا کار خود را به پایان برسانند تا اقدامات لازم انجام شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه نواقصات و کمبودهای مردم را شناسایی و حل خواهیم کرد و لازم است ارزیابی‌ها دقیق صورت گیرد گفت: در آواربرداری می توانیم به تیپ قهرمان ۴۸ فتح کمک کنیم، در ساخت و نوسازی نیز آمادگی ورود داریم که مستلزم هماهنگی و قرارداد با دستگاه های دولت است که این موارد کارهای میان‌مدت است.

سردار سلیمانی با تاکید بر اینکه موضع ما موضع مردم است و بسیج اصناف جهت تامین نیازها با حضور گروه های جهادی نیازمندی‌های مردم را بررسی و گزارش دهد گفت: در خاک‌برداری آماده اعزام دستگاه ها و ادوات هستیم و آمادگی انعقاد قرارداد با دولت را داریم ولی باید مبلغ تخصیص داده شده به زلزله‌زدگان را افزایش پیدا کند.

رئیس سازمان بسیج با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: در رفت و آمدها  رعایت نکات بهداشتی و کرونایی ضروری است تا ان‌شاءالله جان مردم بیش از این به خطر نیفتد.

خرم‌دل؛ فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: ادوات تیپ ۴۸ فتح وارد منطقه شده‌اند و تیم‌های ارزیاب ارزیابی‌های اولیه را انجام داده‌اند؛ تا کنون بر اساس برآوردهای انجام‌شده ۸۰۰ خانه کاملا تخریب شده است.

وی گفت: دارو، بسته معیشتی، کانکس و وسایل گرمایشی از ملزومات ما در منطقه است.

فرمانده سپاه فتح افزود: طبق صحبت‌هایی که با استاندار انجام شده است مقرر شد ۱۰۰ میلیون قرض‌الحسنه و ۸۰ میلیون بلاعوض به آسیب‌دیدگان داده شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1710111
ارسال نظر
نظرات