شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:49 منتشر شده در مورخ: 1399/12/03 شناسه خبر: 1710165
عضو شورای شهر کرج:

فروردین ۱۴۰۰ قطار شهری کرج افتتاح می‌شود/ پایان انتظار ۱۴ ساله مردم

فروردین ۱۴۰۰ قطار شهری کرج افتتاح می‌شود/ پایان انتظار ۱۴ ساله مردم
محمدحسین خلیلی اردکانی از بهره برداری قطارشهری کرج در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از تیتریک، محمد حسین خلیلی اردکانی امروز یکشنبه درباره پیشرفت قطار شهری کرج، در جمع خبرنگاران گفت: شورای اسلامی توجه خود را بر این دو ایستگاه k , f  (ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا چهارراه طالقانی) تمرکز کرده که بلافاصله بعد از بهره‌برداری آن، اجرایی شدن فاز دوم خط دو را آغاز خواهد کرد.

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج تصریح کرد: کلنگ پروژه قطار شهری کرج از سال ۱۳۸۵ به زمین زده شده و در طول ۱۴ سال اخیر  به دلایل مختلف پیشرفتی نکرده است ولی ازدوره پنجم شورای اسلامی شهر کرج تاکنون پیشرفت قابل توجهی داشته است بطوریکه مردم رنگ قطار شهری را به چشم خود خواهند دید.

خلیلی اردکانی با بیان اینکه در خط  ۲ قطار شهری کرج کار ریل گذاری حدفاصل ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا جهانشهر کرج  عملیاتی شده است، افزود: این ۲ ایستگاه تا پایان فروردین ماه سال 1400 به بهره برداری می رسند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به برگزاری مستمر کارگروه فنی قطار شهری یادآور شد: متروی کرج یکی از دغدغه‌های مهم شورای پنجم است که فاز نخست قطار شهری (ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا چهارراه طالقانی) ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و از ۱۳ درصد باقی مانده نیز هفت درصد مربوط به خرید تجهیزات است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال این کار تمام و خط اول راه اندازی می‌شود.

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج با بیان اینکه مهم‌ترین تجهیزات مترو خریداری شده است، گفت: اعتبار راه اندازی قطار شهری کرج به صورت مشارکتی توسط شهرداری و دولت تأمین شده است و میزان پیشرفت این دو ایستگاه بیش از ۹۰ درصد است که البته برخی حوادث پیش‌بینی‌نشده باعث کند شدن روند پیشرفت پروژه شد.

 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1710165
ارسال نظر
نظرات